bugün

Sınıfları kışın ısınmayan üniversite.
Güzel şehrin güzel okuludur.
Geçiş yapmayı düşündüğüm üniversiteler arasındadır ancak kendisi halen başvuru şeysini açmamıştır. Ayıp etmektedir biran önce açsındır. Deniz görmek istiyorum ben arkadaş dağların arasında kapana kısılmış gibi hissediyorum.
anlamadigim bir sekilde e-kayit yapmama ve onaylanmasina ragmen, sitesinde ilk kayit ve sisteme giris yaptirmayan universite. bilgilerim sistemde yokmus. yanimda ki tum arkadaslar ile ayni sekilde kayit yaptim ama bir tek bu universite bilgileri gormedi. bilgisi olanlarin bilgilendirmesini rica ediyorum.

bi arkadasin dilinden.
Okula gidip internet haricinde asıl kayıt yapılması lazım. Bir an önce fakülteye gelip halledilmeli.
yedi yıl önce oğlumu diş hekimliğine kaydetmek için gitmiştim.
oğlum ikinci sınıftan sonra okulu bıraktı.
bu yıl karşı komşumun kızı aynı okulu kazandı.
hukuk fakültesi kampüsünden uzakta,

Çarşamba'da olan üniversite.
Semt büyüklüğünde kampüsü olan üniversite. Arabayla durak durak fakülteleri geziliyor resmen. Ayrıca içerisindeki devasa ve son teknoloji kız yurtları gerçekten kusursuz.
Okulun eğitim fakultesinin arka taraflarına -yanlış hatırlamıyorsam- yemekhane ile eğitimin arasından arkaya doğru ilerlendiğinde güzel bir gölet mevcut. Yeşillik fena. Yalnız baya ilerlemeniz gerekebilir. Bir öğretim görevlisinin ormana doğru, içerlerde yere uzandığımı görüp, yanıma gelip, "buralarda yılan vardır, burası bildiğin orman" dediği de mevcuttur.
kapkaramlık olan bir fen edebiyat fakultesjne sahip olan universite.
1 hafta önce diplomamı aldığım üniversite.
Tek kelimelik bir tanım yapacağım. Rezalet.
An itibariyle yeni okulum. okuyanlarla iletişim halinde olabilirz.
samsun'da bulunan kampüsü uzakta bulunan karadeniz bölgelerinde bulunan en iyi üniversitelerden biridir.
5 yıl önce tıp fakültesinden mezun olduğum üniversite. öyle bir nefret ediyorum ki, barbara palvin beni gel seni iliklerine kadar sömüreceğim deyip fakülteye çağırsa bi durur düşünürüm gitmek için.
Mezunu olduğum üniversitedir. Yazmayı düşünen gençlere anlatayım.
Bu okulda mühendislik, eğitim, hukuk gibi farklı bölümlerden çok sayıda insanla konuştum. Herkes hocaların anlattıklarının kat kat fazlasını sınavlarda istemelerinden şikayetçi.
19 Mayıs üniversitesinde okursanız üniversite hayatınız boyunca okula hiç yürüyerek gidemeyeceksiniz. Onu şimdiden söyleyeyim. Ayrıca Samsun'da ulaşım oldukça pahalıdır bu arada.
Bursa Görükle gibi veya Mersin/Eskişehir/ıspartadaki gibi öğrenci mahallesi diye birşey yok Samsun'da. Tabi öğrenciler genelde atakumda kalıyorlar. Ama Atakum bayağı bir büyüdü. En son 195 bindi nüfusu.
Hukuk fakültesi ilçededir.
Finalde en az 50 alacaksınız. Yok öyle DC yle şartlı geçme falan.
Burada okurken farklı bir üniversitenin yaz okulundan ders almak için 40 takla atacaksınız.
Memleketim Samsun olmasaydı, evim Samsun'da olmasaydı 1 gün bile okumazdım.
Şimdi soracaksınız güzel yönleri yok mu diye? Valla babanız zenginse altınızda araba varsa kafa olarak da rahat insansanız gelin. Atakımda harika mekanlar var. Ama 4 yılın sonunda o rahatlık kalır mı onu bilemem.
Bütün üniversiteler üst entrydeki gibidir.

Okumayın üniversite e gerek var.
kampüs içi hız limitinin 50 olarak belirlendiği ancak son sürat giden minibüsçülere hiçbir yaptırım uygulanmayan üniversite. sanırım her tarafa kampüs içerisinde hız kontrolü yapıldığına dair uyarılar asmakla bu işi çözebileceklerini sanıyorlar. gerçi bu duruma da şaşırmamak lazım çünkü burası türkiye ve birkaç kişinin canı yanmadan bu kampüs içi magandalarına bir çözüm bulunmayacaktır.
şehrimin güzel üniversitesi.

niye kendi şehrimde okumak istemedim? ah kafam ah.
önemli konuları hakkında çokta bilgi sahibi olduğumu sanmadığım üniversite. içine tramvay soktular iyi oldu galiba.
Tramvay hattı yapılmıştır ancak yeterli güç sağlanamadığı için hizmet verememekte.
Ne güzel memleket be.
ogretim kalitesi bolumden bolume degisir. ben kendi bolumum icin konusacak olursam bir iki tane hoca demeye dilimin varmadigi doçent disinda genel olarak hocalar cok ilgili ve hevesli ancak okulun ogrenci profili o kadar dusuk ki bir gun gelip yasam merkezinde bir saat zaman gecirseniz bunlar mi bu ulkenin universitelileri deyip utanirsiniz.

ornegin, okul yemekhaneye zam yapar ses cikarmazlar, kampuste dolasan ringler kaldirilir kampus ici minumum 1.5 liraya ulasim yaparlar ses cikarmazlar (mesela tip fakultesi ile kutuphane arasi yuruyerek en az 20 dakika surer. tipcilarin her gun kutuphane kullandigini hesaba katin), hocalar ogrencileri iplemez dalga gecerler ses cikarmazlar, ak parti ve ulku ocaklari univeriste icinde cirit atar bir allahim kulu da demez ki univerisite siyaset yok bunlar neden burda diye.

baska bir ornek, okula yeni bir kutuphane yapildi bildigim kadariyla 19 milyon tlye. gecen yil 24 saat acik olan bilgisayar lablarini o kadar kotu niyetli kullandilar ki bu yil mecburiyetten gece 23'ten sonra kapatiliyor. mosue calanlar, klavye calanlar, bilgisayarlar sifre koyanlar, format atanlar, oyun yukleyip sabaha kadar oyun oynayanlar vs daha binbir turlu rezillik diz boyu. bizzat yetkiliden duyduklarim ve kendi sahit oldugum seyler. bi vize haftasi gelin kutuphaneye kapidan girer girmez hep bir ugultu vardir. kimse kutuphanede oldugunun farkinda degil. tam odaklanmis ders calisiyosun hoop yanda fingirdesen iki kisi sesli bir sekilde gulmeye basliyor. ya da mesela bolumun rafindan kitap aliyor adam calisiyor calisiyor calistigi kitabi da masada birakip gidiyor sen de aksama kadar o kitabi ariyosun cunku kitap kutuphanede gorunuyor. o mal kitabi rafina ya da giristeki kitaplarin yanina koymadigi icin.

okulda en akli basinda kisiler genelde tipcilardan cikiyor ama onlarin da hepsi degil. topluluk kurarsin rektorluk surekli sana engel olur. akp'ye muhalefet olabilecek her seyden o kadar korkarlar. rektor'u sait bilgic. akp genclik kollari ve ulku ocaklari surekli ziyaret eder bu adami. o mevkiye nasil geldiginin ozeti bu zaten. nasil saygi duyalim simdi senin profesorlugune, yaptigin calismalara?

su univeristeden birkac tane toplulugu cikarin yeminle liseden farki kalmaz. bakin burasi benim gordugum ilk universite ortami degil. bu kadar duyarsiz ogrenciyi ilk defa burda gordum ben. ondokuz mayis univeristesi ogrencileri sapkalarini alsin eline dusunsun odtu neden odtu oldu? itu neden itu? bu kafayla bu univeriste adam olmaz. karadenizde bence potansiyeli en yuksek univeriste ama gerek yonetim sekli yuzunden gerek ogretim ve ogrenci kalitesi yuzunden su an yerlerde surunuyor. ilerde burayi tercih edecekler iki kere dusunsun. belli basli bolumler haricinde yazmayin. egitim ve fen fakultesi bolumlerini yazmayi dusunenler simdiden alternatifleri degerlendirsin. pisman olursunuz.

edit: bir de okulda afgan, suriyeli vs gibi ulkelerden o kadar cok arap ogrenci var ki bazen kendinizi turkiye'de degil de baska bir ulkede hissediyorsunuz. ben normalde karsi degilim universite dedigin boyle bir yer olmali zaten ama bu adamlar o kadar vasifsiz o kadar cahil ki gercekten tiksindiriyorlar kendilerinden. insani zorla irkci yapiyorlar.

edit: ilahiyat mezunu bi adami yeni rektor atadilar. pes.
Yaşam merkeziyle yaşanılabilen yerdir kendileri.
1 Nisan 1975'te kurulan OMÜ, 49. yaşına girdi. Evet.

Üniversitenin şehir merkezinde bulunan Merkez Kurupelit yerleşkesi ve Güzel Sanatlar yerleşkesine, hafif raylı sistem (tramvay), minibüs ve belediye otobüsleri gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak kolaylıkla ulaşılabilir. Ulaşım açısından alternatifi olan üniversite, öğrenciler ve ziyaretçiler için rahat bir deneyim sunmaktadır. Evet.
güncel Önemli Başlıklar