entry'ler (692)

ales 2020

Mantık sorularında cinnet geçirdiğim, sözelinde 7 boş olan girdiğin tek sınav. Allah belanızı versin

dış görünüşün her şey olduğu gerçeği

Dış görünüş herşey değildir. internette kusursuz kızlara rastgeldiğimde 'bunun neden bir kusuru yok?' diyerek yargılıyorum. Ne bileyim geçen dönem hoşlandığım kızın çenesi kalındı ama yine de seviyordum onu. Eski kız arkadaşım benim yamuk dişlerimi falan severdi ... Bir çok örnek verilebilir. Hayalimdeki mümkün olan en mükemmel kızı çizen bir yapay zeka olsa bile bu sefer hayalgücümün genişliğinden yakınırdım ya da yz nin hatalı sonuç verdiğinden. Yanisi bu bakış açıları kağıda dökülemeyecek kadar karmaşık görünüyor.

yazar nicklerinden evleneceği kişiyi tahmin etmek

usualsuspects: düz dünyacı birisi.

felsefe alanında yüksek lisans yapmak

Bir ihtimal. Yapan varsa inboxumu ışıklandırsın. Belki 3 sene sonra buraya yazarım.

connected2 me

Bana yazan kızların konuşmasını bilmediği ve gaylerin yazdığı uygulama. ayrıca yukarıda da yazılmış ciddi anlamda tiksinç ve boş insanlarla dolu.

abd de polisin adamı boğarak öldürmesi

izlemedim. Görevden çoktan alınmış. Üstelik sosyal medyada adamın adres bilgileri falan paylaşılmış. Bütün eyaletin adamı arıyor muhtemelen. Gündem değişmese de sonunun ne olacağını öğrensek.

olsa da yesek denilen yemekler

Köri soslu tavuk. Eskişehirde yemiştim hala tadını özlüyorum. Evde yapmaya çalıştım ama beceremedim. Çin virüsü bitince yemeye giderim heralde.

ramazan dayağı 2020

Rize!den bekliyorum. Çorum da olabilir. Üsttekinin memleketi de olabilir.
edit: üsttekinin üstündeki.

yatakta kendi kendine düşünürken lafın lafı açması

Eğer iç seeiniz suçlayıcı bir mizaca sahipse bol bol yaşayacağınız deneyim.

sosyal medya aşkı öldürür

Evrenin bile sonu var ilişkilerin niye olmasın? Sosyal medya biraz süreci hızlandırıyor olabilir.

gecenin ayeti

Orada boş söz işitmezler 88:10

çocuk yaşta izlenmiş travmatik diziler ve filmler

ilkokul zamanında kutsal damacana izleyip korkudan sabaha kadar uyuyamamıştım.

kader ve özgür irade çelişkisi

özgür irade kaderin zıttı değilki çelişkisi olsun. determinizm kaderin zıttı tesadüftür ozgür irade bu ikilemin üzerinde olan bir şey.

tanrının formülü

arkadaşımin tavsiyesiyle başladığim kitabın daha ilk bölümü okuduğumda hawkingin "Bilim adamları kötü felsefecilerdir" sözünü aklima getirtti hayırlısı bakalım inşallah ilerde toparlar.

ateist mantığı

ateist mantıği denilebilecek bi genellemeye sığmaz bi kere ateistlerin tek ortak yönü tanrıya inanmamaları. gnostik ateistinden tut katı bilimci ateist örnek bie gösterebilirim.felsefi ateist veya panteistlerde ateizmin bir çeşididir.

şu an okunan kitap

Mustafa Öztürk: Kuran'ın Mu-tezile Yorumu

lucy 2

"tanrı sensin herşey mubah" felsefesinin ikinci filmi çıkıyormuş burdan onu izleyecek sığırların akıllarına bırakıyorum.lucy ablamız onceki filmdeki gibi insani halleri geride bırakıp umursamaz haliyle öldüre öldüre gideceği sahneler olucak mı ki?

(bkz: hallacı mansur felsefesi)
(bkz: karmatiler)
(bkz: panteizm)
(bkz: new age)

black mirror

ilk üç bölümünü izledigim her izlediğimde teknolojiden tiksindiğim dizi.

tdk nın belirlediği yeni türkçe kelimeler

yer gazı fena olmamış.

ben bu yazıyı tanrı ya yazdım

Vasıl b Ata'ya sormuşlar "Emevi sultanları suçlar işliyor zulumlerine Allah'ın taktiri diyorlar ne düşünüyorsun" diye Vasıl b Ata Allah'ın düşmanları yalan söylüyor Allah geleceği biliyor da neden bizi sınava soktu" diye çıkışmıştır.