bugün

karşısındaki insan hakaret üstüne hakaret yağdırır ama kişi ağzını açıp sadece sus der... amacı hala anlaşılmamıştır. o bu hareketi bana yapsaydı var ya diye devam eder!
aşmıştır, hakaret eden ben isem karşımdaki sus dediğin de susarım çünkü suçunu anlamıştır, bana hakaret ediliyorsa sus dediğim de adam susarsa sorun yok, yok susmaz devam ederse dinlerim ve eğer gerçekten sinirlendirirse tekme tokat dalarım, isterse 50 kişi arasında olsun öleceğimi bilsem yine de o adama dalarım.
Alısmıstır cünkü bazen dogmak tek sucundur . Ne felsefe yaptim be !
Çoğu zaman karşısındaki insanı takmadığındandır. Ya da en iyi cevabın susmak olduğunu bilir.
Ara sıra da olsa ben de yaparım, çok etkili.
...oysa kirginlik ne kadar da sessiz..sozunu ilke edinmis olup, karsisindakinin vicdana gelmesini bekleyen ve cocuklugunda pisicigi ölmüş falan olabilecek insan.
Söylemek isteyip de konuşamayan insandır. Doğru zamanı bekliyor olabilir. Anlayışlı davranmanız tavsiye olunur zira çok güzel şeyler çıkabiliyor biraz sabırla.
Korkuyor olabilir. Yada bildiğin felsefe yapıyordur.
Erdemli insandır. Çünkü çok klişe olacak ama bazen susmak en güzel cevaptır. Hem napsın o da hakaret edip onun gibi küçülüsün mü o da. Bence cevapları içinde kalmayacaksa iyi yapmış olan insandır.
içine ata ata ilerde verem, bağışıklık sistemi çökmesi vs gibi bilumum hastalıklara yakalacak insandır. Ne gerek var sövün, bağırın gitsin. insanları bu kadar ciddiye almayın arkadaşım.
En güzel cevaptır aslında yalnızca susmak.
sadece doğru olanı yapıyordur. biraz onu taklit etmeye çalışın.
siklemiyordur. iyi de yapıyordur.
sikine bile takmıyordur. yüksek ihtimalle ona hakaret ettiğinizi dahi fark etmeyen şahsiyettir. ya da benim hayalimde yarattığım kişi böyle diye düşündüm. ama kesinlikle hayran olunası insandır.
hakaret eden anne veya baba ise cevap olarak ne denilebilir ki.
Sizinle uğraşmak istemiyordur. Kendimden biliyorum bu kadar net.
kendin pisledin hadi kendin ye diyen insandır. susarak lafı gediğe komuştur.
aslında içinde fırtınalar kopan insandır.
ya iyi bir stratajisyen ya da aptal denecek düzeyde böndür.
her iki türlüsü de taktire şayandır esasen.
Susmak; bazen karşısındaki kişiye verilecek en etkili bir cevaptır.
gevezeliği bilgi, susmayı cehalet ve yapmacılığı sanaf zannedenlerden uzağım.
yok abi susmak en buyuk erdemdir hikayesini birakicaksin. hakli isen catir catir konusacaksin anlaticaksin bu illa kavga ile veya argu ile olucak anlamina gelmez. sustun mu karsinda ki kendini bi sey saniyor. unutma sen susarsan anlasilmazsin.
(bkz: eziklik) başka hiçbir şey değil. karşındaki sana hakaret edecek sen de susacaksın. yoköyle bir dünya!
şerefsizliğinin farkında olan insandır, bir şerefsizlik daha yapmamaya karar verip susmayı tercih etmiştir.
Uyarıdır susarakta şerefsiz olunabilinir, öylesininde şerefini zikiyim yazık yani.
hakaret karşısında sustuğunda meleklerin onun yerine onu savunduğuna inanan insandır.

en azından ben öyleyim. artık.