bugün

on parmak yazı yazmayı öğreten bir programdı bu. saatlerce aaa kkk fff ooo yazdırıp dururdu ama bir yararını görmedim. çok eğlenceliydi ama lan küçükken.
-sekreteler, muhasebeciler için önemli bir hızlı ve hatasız yazma proğramı.
-ama diğer yandan çok yazı yazan, sürekli chat yapan kişiler de aynı yazı yazma potansiyeline ulaşabilirler.
-ayrıca diğer klavyeleri bilmem ama benim klavyem de tam 103 tuş var ve 10 parmak 103 tuş için biraz az bir sayı değil mi?
bir bilgisayar programı. muhasebeci ve yazman kardeşlerimiz için bulunmaz bir değerdir kendileri.

not:link vermeyi çok isterdim ancak güvenilir bir site bulamadığım için koyamadım, siz bulursanız eklemiş olursunuz
(bkz: ihsan yener)
(bkz: şampiyon kursları)
(bkz: f klavye)
genelde bankalarda, kamuda kullanılan sistem....sürekli klavyeye ya da ekrana bakıp zaman kaybettirme zorluğunu üzerinden alan, acil işlerde gayet kullanışlı olan ve iyi ki öğrenmişim dediğim program..
sınavının, üzerinde hiç bir yazı bulunmayan klavyelerle yapıldığı bir beceri.
iki elimizin ya da iki ayağımızın parmaklarının toplamıdır.
http://www.turkegitim.net/Klavye.aspx
on marifetli olanı makbuldur. *
bir yazım tekniğidir. klavyeye ve ekrana bakılmadan alıştırmalar yapılarak öğrenilir.
hızlı yazmak amacınız varsa edinmeniz gereken kabiliyet.

bunun amatör ve profesyonel olmak üzere 2 versiyonu vardır. ilk aşamada parmakların temel konumunu öğrenmeniz 10 parmak klavye kullanmanız için çok önemlidir.

F ve J tuşlarını üzerindeki çıkıntılar başlangıç konumuzu bulmanızda yardımcıdır.

2-3 ay burdan çalışıp kendinizi oldukça geliştirebilirsiniz;

http://www.onparmakyaz.com/index.php

son olarak: azim ister ve mesele hızlı yazmaktan ziyade hatasız yazmaktır.
Beşi bir olmayan parmaktır. Dene bak. Bak. Olmuyor. Öyleyse nedir bu farklılaşma çabası. Hoş gerçi bizi aynı yapan nadir şeylerden. Ben bunu farklılaşmanın sıradanlaştırması başlığına yazayım ya da erineyim. Evet.
korktuğunuz zaman hissettiğiniz onparma duygusudur. birisi aniden sizi korkuttuğunda onparırsınız. erkek adama onparmak yakışmaz.
o benim.
10 marifet diye devam ettirilir. Klavye kullananlara çok özenirim, tıkır tıkır şak şak yazarlar oh mis.