bugün

bir kac versiyondur devamlı kasıp bıraktığım son olarak arkadaşların isteğiyle tekrar başladığım ve türk serverinde an itibariyle tavan yaptığım, bağımlılık yapan, dünya mafyasını italyan ve amerikan diye sınırlandıran biraz daha görsel katkılar beklediğim oyun.

edit: kesinlikle oyuna başlanmamalı zira emeklerin bir anda boşa gitme ihtimali oldukça yüksektir. bağımlılık had safhadadir. şahsımın son versiyonudur.
mafyadaki suskunluk yasasıdır. ayrıca çok zevk verici bir oyun; http://www.barafranca.com türkçe yaması için http://www.barafranca.gen.tr ayrıca söylemeden yapamıyacağım mafya oyunu ldugundan belirli mafya aileleri vardır tam olarak aile ortamının oldugu tek aile nazdrovia ailesidir.*
mafyanın iğrenç yüzünün sanal alemde bile göründüğü oyun. arkalarda ne oyunlar dönüyor..
oynamamıs ama oynayanlarını yaklaşık 5 gün izlemiş ve gözlemlemiş biri olarak bu oyunun virüsünü kaparsanız bilgisayarın başından kalkamıyorsunuz. sabaha karşı 5 lere kadar yazılar , rakamlar ve siz bu kutsal üçlü sanal mafyacılık oynuyorsunuz.**sürekli bazı kodları girmek zorundasınız ki bu beni tamamen soğuttu oyundan yoksa arkadaşların gazıyla ben de başladım başlıyordum allah kurtardı.

diyalogları da ilginç bu oyunun, "hadi oc ye çıkıyoruz veya o bay a ** baksana orda ne kadarmıs?" tarzı diyaloglar duymanız mümkün. işin acı kısmı bu kadar kastığınız bu oyunda sizi oyuna yeni başlayabilmiş biri vurabiliyor ve tüm o sanal dünya başınıza yıkılıyor. aileye girmek önemli bu nedenle. vurulma ihtimaliniz azalıyor arkanız nedeniyle, aileler de gördüğüm kadarıyla birbirine genellikle pek çatmıyor* buna ragmen oyuncular bir kaç hesapla oynamayı tercih ediyorlar.*

hilesi de var bu oyunun. anladığım kadarıyla siz bilgisayar başında yokken sizin yerinize kodları giren bir program var. bu konuda arkadaslara ısrarlı bir şekilde sorular yönelttim ama cevaplamadılar sözlük. ifşa olmalarından korktuklarını o an farkettim. ama bu programın kullanımı yasak olmasına ragmen geniş kitleler tarafından kullanılmakta.*

bu kadar açıklama yapıp da sağ kalmak ne kadar mümkün belli değil , en iyisi ne siz bu entry i okudunuz ne de ben size bir entry yazdım. omerta........
tam bir bağımlılık.
ilerikli seviyelerde rank atlamak bir ömür sürsün istemiyorsanız, ilk seviyeden itibaren, alkol ve uyuşturucu yeteneği kasın.
hapisten çıkarma becerinizi az da ols geliştirin.
mobster ve altı bir seviyedeyken, olur da kumar oynarken masa size devrolursa, yani masayı sağlam bir iflasa sürükleyip yeni sahibi olursanız. hemen şehir dışında kaçın, saklanın ve masayı açık artırmada anonim olarak satın. emin olun düşük seviyede bu tip varlıklar başa bela.
ha arada kapağı bir aileye atarım derseniz bile, düşük seviyeli bir masa sahibi olarak hep hedef olursunuz.
oyunu yıllarca oynadıktan sonra bile farklı şeyler yaşanabilir.
bu kadar uzun zamandır oynamama rağmen hiç aile babası, sotto-capo veya capo olamadım. değişik menüler falan açılıyor. hele ki consigleri olmak en büyük hayalım. çok gelişmiş banka menüleri geliyor ve onlarca hatta yüzlerce milyon dolar sizin kontrolünüzde oluyor.
güzel bir ritme sahip, dinlenesi katatonia şarkısıdır.
Türk serverlarında bir kişinin profiline açık adresini vererek, "beni vuran kişi, adresimi veriyorum gel hesaplaşıcaz" tarzı mesaj ilave ederek, mafyayı kendi usülünce raconlaştırmış ve yarmış oyundur.
online mafya oyunu. özellikle kumar kısmı beni cezbeder ki, çok kazanıp, kaybetmişliğim vardır.
mükemmel bir katatonia şarkısı.. melodi, sözler, vokal.. hepsi birbirinden mükemmel.. ahh bir de küt diye bitmese..
bazı oyunlar vardır beklemen gerekir ogame gibi. omerta öyle değil. kasman gerekiyor. ful bilgisayar başında olman ve kasman gerekiyor deli gibi, eğer ki bir aile kurmak istiyorsan. yoksa en iyi ihtimalle bir ailenin üyesi olabilirsiniz. oyunda üç grup var diyebiliriz. bir jailbuster lar var. bunlar omertadaki gönüllü iyilik melekleridirler. hapise düşenleri kurtarırlar. bu yüzden sevilirler ve genelde öldürülmezler* bir de az kasan rank mode cular var. bunlar da dediğim gibi ailenin daha fazla sayıda üyeli görünmesini sağlamak dışında pek bir fonksiyonları olmaz *bide hedefi büyük koyan aile babası veya ailede önemli bir görevde olmak isteyen adı üstünde baba biri olmak isteyenler var oyunda. yada çok kasan tiplerdir diyebiliriz. oyunda en çok hürmet gören bu üçüncü gruptur. hatta bazı ailelerde bu grup kemikleşmiştir. her yeni resetle birlikte birbirlerni bulur toplanırlar. aile kanalında sohbet ederek samimiyetlerini arttırırlar. bu da yeni gelen üyelerin aile kanallarında yabancılık çekmesine neden olur.
(bkz: tıp)
salt doğru sözlere sahip lamb of god eseridir. ilk mısra üzerine düşünmeye değerdir.
Whoever appeals to the law against his fellow man is either a fool or a coward.
Whoever cannot take care of themselves without that law is both.
For a wounded man shall say to his assailant,
'If I live, I will kill you. If I die, You are forgiven.'
Such is the rule of honour.
harika lamb of god şarkısı. gazdır. yarar geçer ortalığı.
27 ocak 209 itibarıyla .com serverinde 2.9 versiyonu başlamış olan oyun. hollanda, romanya ve türkiye başta olmak üzere bir çok kişinin hala yüksek oranda talep ettiği oyundur ayrıca.
lamb of god'ın 2004 çıkışlı ashes of the wake albümünün 5. parçasıdır..
Eğer oyun içinde birisiyle konuşup anlaşırsan ve ikinizinde seviyesi mobster üstüyse birbirinizle evlenebileceğiniz oyun.
8 temmuz' da omerta3 olarak daha gelişmiş versiyonuyla yeni dünyasına başlamış web tabanlı mafya oyunudur.

http://www.omerta3.com
kumarda kaybettiren oyundur.
kazı kazan da 1 milyon dolar veren oyundur.
adama boyun kaslarını kaybettiren lamb of god şarkısıdır.
şiddetle oynamamanızı tavsiye ettiğim oyundur. yüksek derecede bagımlılık yapar ve bilgisayar başında otururken hemeroid olma olasılıgınız yüksektir.
ölmenin artık çok zorlaştığı oyun. iyi midir diye sorulursa cevap hayırdır. zira savaşlarda korkakça atılan preler fazlalaşmıştır. bir kişiye dört kişi dalınmaktadır ve kişiler bf siz düşmektedir.

ayrıca bu vers omerta tarihinde en uzun savaş yaşanmıştır. gen.tr serverında koskoca beş günlük bir savaş... eski savaşların iki saat aldığını düşünürsek bu olay cidden çılgınlıktır. gece üçde başlarsın savaşa en geç altıda yıkarsın aileni bu böyledir arkadaş.

(bkz: neler oluyor hilmi)
Yaklaşık 5-6 yılımı verdiğim oyundur. Bir aileniz varsa ve yüksek bir ranka sahipseniz sizi vücudunuzu deneme fırsatını ortaya koyar uykusuzluk anlamında. Oyun son yıllarda popülerliği bir hayli arttı rakip sayısı arttı dolaylı olarak heycanda arttı. savas geceleri heycandan uykusuz kaldığınız, 2 gün uyumadan savaştığınız bir oyundur.
lamb of god ın harika gaz bir şarkısı.
2 haftadır sözlüğe uğramama sebebimdir kendisi. bir sardı mı fena sarıyor.
edit:imla