bugün

Mustafa Kemal Atatürk'ün katkısı fikirleridir. Savaşma konusunda kararlılığı, ülkesine ve insana olan inancı ve taktiksel dehasıdır. Evet savaşanlar türk, kürt ve birçok farklı etnik kökenden olan insanlardı. Ancak Mustafa Kemal olmasaydı gerçekten o savaşlar kazanılamazdı. Eğer böyle düşünmüyorsanız açın anafartalar cephesini ve genel çanakkale çıkartmalarında gerçekleşenleri tekrar okumalı bence. Bunun yanında ileri görüşlülük ve bilimsel öncülüğün benimsenmesiyle ilgili cumhuriyet sonrası çalışmalardan bahsetmiyorum bile.
1938'te ölmüş ölümlü bir insana "o olmasaydı, olmazdım" diye kafa beceren insanlarda tokat etkisi yaratan gerçek.
Ruhunu şeytan satmış bir avuç yaratığın; Mustafa Kemal Atatürk için 10 Kasımda verdikleri ilanla ilgili yapmış olduğumuz başvuru sonucu Bakırköy 2.Asliye Ceza Mahkemesi'nde 2014/25 Esas ile dava açılmıştır. Müdahil olduğum bu davaya yüreği Atatürk ve cumhuriyet sevgisi ile dolu insanları katılmaya çağırıyorum...
(#21877163)

ayrıca ilber hoca da cevaplamıştır bu iddiayı; olurdu ama eyle acaip bü ülke olurdu türkiye...

http://www.youtube.com/watch?v=mhGMYlP0hA8
tablo yapılıp kemalistlere hediye edilmesi gereken kapak gerçeklerden biri.
Neden böyle düşünmeyi birakip da saygi duymayi denemiyorsunuz. Iyi şeyler yapan adamlari basit göstermeyi görev edinmis gibisiniz, o turklerin lideri. Sevseniz de sevmeseniz de bu size saygisizlik hakki tanimaz. Yavas gelin burasi Türkiye.
olmasaydın da olurduk, ama p*ç olurduk şeklinde düzeltilmesi gerek söz.
yaptığı reformları bir kenara bırakırsak ülke için bağımsızlığın sembolüdür.eğer atatürk yerine o dönemde dindar kesim iktidarda olsaydı bizim bağımsızlığı ilan etmeyi bırak ingiliz,fransız,yunan,ermenilerle mücadelemiz uzun yıllar daha sürer giderdi.gerçekçi olmak lazım kimse masal yazmasın.
kesinlikle doğru söz. kesin yüzde yüz su götürmez doğruluğu tartışılmaz bir söz.
kadere iman eden kişinin söylememesi gereken mantık dışı laftır. ulan gerzek herif, madem müslümansın, madem kadere inanıyorsun, madem her şeyin allahtan geldiğine inanıyorsun, m. kemal'i kim yaratıp gönderdi bu dünyaya? yüce rabbimiz. bizim bildiğimiz allah birdir ve tektir. allahtan başka da tanrı yoktur. olmasaydın olmazdık lafını da tekrar düşün şimdi. olmazdık derken olmayan kim? biz. biz kimiz? türkiyeyiz. türkiye cumhuriyeti devletini kim kurdu? m. kemal öncülüğünde bu halk kurdu. o olmasa türkiye diye bir şey olur muydu? olmazdı. sömürge olurduk. bağımsız olmazdık yani türkiye olmazdık. e o zaman bize gazi m. kemal'i allah gönderdiğine göre "o olmasaydı olmazdık" şimdi çaktın mı davayı? pek sanmıyorum.
Olmasaydı ermeni vatandaşı olurdun dedirten cümle.
babayı olurdunuz .
kemalistlere ve atatürkçülere karşı yapılan kapağın diğer adı.
bilgisayarımın ekranında yıllarca var olan yazı "olmasaydın olmazdık" her saniye aklımda olsun bir an çıkmasın aklımdan, rahat uyu atam, biz emanetine saygıyla sahip çıkıyoruz diyorum, kendi kendime...
olmasaydın olmazdık atam.
son dönemde başbakana karşı kullanılan çalıntı söz. ulan kemalitler biz slogan bile üretemiyorsunuz, pis ayyaşlar sizi.
olayı bu kadar basite indirgeyebilen solucanlara gereken cevabı okey prezervatif vermiştir.

görsel
http://i.hizliresim.com/7mJ7yY.jpg
diye ilan veren kişi bilin bakalım hangi partiden millet vekili adayı olarak gösterilmiştir ?
bir algoritma sorusu, matematikte çözülemeyen teori sorusu bu sorunun yanında basit kalır.

not : hüloooooğğğğğğ.
Kemalistlerin kuyruguna basan sozdur.

Doğru söze ne hacet.
Atatürk'e karşı bazı bazılarının savunduğu bir söz dizilimi, olmasaydı da olurdunuz yalnız anana orospu sana da orospu çocuğu derlerdi.
kadere inanır onu yaşarız deyip, atatürk'ün kurtuluş savaşının komutanı ve cumhuriyetin kurucusu olduğunu hazmedemeyenler tarafından zikredilen sıçmık.

ulan madem kadercisin, kaderinde demek ki atatürk tarafından kurulan cumhuriyette yaşamak varmış sus otur o halde.
ilber hoca bununla ilgili bir kelam etmişti. "mustafa kemal olmasaydı olurduk fakat istanbul, izmir ve sivas'ın ötesi komşumuz olurdu" burdan anlaşılaşacağı üzere mustafa kemal olmasaydı ic anadolu' dan ötesi yalan olurdu... o nedenle nankörlük etmeyelim...
Bunu diyen bir şey biliyor da söylüyor haberiniz olsun. Atatürk ben milletime her şeyi öğrettim ama uşaklık etmesini öğretemedim diyen bir lider.

bu cümle ithaf edilen tarafından şükranla karşılanabilecek bir sevgi ifadesidir.
Evet olurduk ATA'm, ama Hans, george olurduk.
gereksiz bir kelime oyunu..takılmamak gerek..it ürür kervan yürür zira..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar