bugün

nabza göre şerbet vermeyi iyi bilen insandır..
HErtürlü olayda soğukkanlılığını koruyabilen,
insanlarla ilişkilerinde mesafeli, ölçülü ve dürüst,
sinirlerine hakim, sözü özenle seçip, güzel bir şekilde sinirlenmeden söyleyebilen,
hayata pozitif bakabilen,
hayatı kabullenmiş,
örnek bir insandır.
Günün birinde belki bende böyle bir şey olurum.
Cümle içinde de kullanayım;
Ben olgun insan gördüm.
hayata duyguları ile değil mantığı ile bakan insandır.
alçak gönüllü insandır.
oturmaktan sıkılınca oturmaya devam eden insan olgun insandır.
Hayata, insanlara ve kendine tutarlı davranabilen insandır.
Hayatın farkına varabilmiştir. Herşeyi eğlenceden ibaret görmüyordur. Ve evet olgunluk yaşlandıkça olmaz.
dinleyen, anlayan ve Yargılamayan insandir.
Böyleyim de hiç caktirman bir şeylerin farkında olduğumu.
çok yaşamış çok ders çıkarmış insandır.
Ciddi, bigili, konuşmasını bilen. Gerektiği yerde gerektiği gibi davranan. Kelime bilgisi fazla olan insanlardır.
Recep Tayyip Erdoğan'ı seven insandir.
Yaşla değil, yaşananla alakalı olan bir durum.
Çeşitli duyguların esiri olmayan doğru düşünen kişidir.
candır.
30 yasında olup 50 yaşındaki kültürlü kişilere kendini dinletebilen kişidir. Olgunluk seviyeniz 30 olup 15 yasında ki çocuklarla da kıyaslanabilir.
Olduğu yaşa kadar iyi veya kötü şeyler yaşamış, yaşadıklarında tecrübe edinebilmiş, olaylara yaklaşma biçimini değiştirebilen insan modeli.
Benim o insan yani nasıl desem 17 yaşımda olmama rağmen akranlarım ile karşılaştırıldığımda onlara oranla daha fazla olgunum. Bunun nedenleri ilk olarak abimin ailemizde engelli olarak dünyaya gelmesi neden oldu. Yani abimin engelli olması bana dünyada sadece benim olmadığımı ve dünyanın benim çevremde dönmediğini öğretti. Küçük yaştan itibaren ailem ile beraber abimin sorunları ile uğraştık ve bu sorunlar bana gerçek hayattada bişeyler için gerek abim gerekse ailem için savaşmam gerektiğini öğretti. Kendimi düşünmüyosam bile annemin bana dediği biz tek umudumuzu sana bağladık lafını duyduğumdan bu güne pes etmemem, edemeyeceğimi anladım. Abime yardımcı olmak bende yardımseverlik duygusunu geliştirdi. Gerek engelli bireylere gerekse yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu öğrendim. Diğer arkadaşlarım konusuna gelirsek. Benim yaşımdaki diğer kişilerin hayatında üzülmeye değmiyecek konuları anlatıp ağlamalarından nefret etmeye başladım. Yani sanki kendi üzerindenki dert dünyanın en kötü derdiymiş gibi davranıyolarlar ve sanki bu dünyada onlardan başka kimse üzülmüyor diye düşünüyorlar.
Acıya gülebilen insan istemesede olgundur artık.
bir şeyleri erken yaşta yaşamak insanı ciddi olgunlaştırıyor.
Sorunlarla başederken sakinliğini muhafaza edebilen, herhangi bir konuda kendisiyle karşıt fikre sahip biriyle bile empati kurabilen, varlığıyla bulunduğu ortamı güzelleştiren insan.
Düşüncelerini mantıklı bir şekilde dile getiren,
olaylar ve insanlar karşısında kendini bozmayan,
kalp kırmaktan kaçınan insanlara verilen genel ad.
yalnız bu olgun insan değil ki bildiğin nene.
--spoiler--
demesene öyle malik.. üzülüyorum.
--spoiler--

nezakete hayran kaldım. ilk ismi ile de hitap edebilirdi.
sıkıcı.
30 yaş altı bir kızla takılamayacak kadar yorgun 36 üstü bir kadınla takılacak kadar da yıkık değilim.