bugün

hayatta yapılması gerektiğine inandığım en doğru eylemdir. çünkü insanlar bencildir, insanlar nankördür, insanlar çıkarcıdır, insanlar sömürücüdür, insanlar bayağıdır ve insanlar aslında iğrençtir.
(bkz: thomas hobbes)
hayatı sadeleştirmek için atılan ilk adım.
Bazı insanlar, çevresindeki herkes ile iyi geçinmek ister. Ama herkes kişinin her hareketinden memnun olmaz, insan doğasına aykırıdır. Bir kişi, çevresinde olmasını istediği, nadir kişilerle sakin bir hayat kurarsa, daha az sıkıntı çıkıyor. Az ve öz birkaç can yeter, daha garantili olur.
nerede çokluk orada bokluk demişler, boşuna değil.
en mantıklı ve tecrübeyle kazanılacak durumdur.
Yıllardır felsefesi az insan çok huzur olmuş biri olarak söylüyorum. Rakıya tekılaya para yetıremiyorum. Ama huzurluyum. Hayatım boyu yaptıgım en yerınde tercıh.
içimizdeki safralardan kurtulmak, rahat etmektir.
ne kadar az o kadar iyi eskimeyen dostluklarla yola devam. çok insanla iletişim kurmak(zorunluluklar haricinde) çok acı çok darbe çok aldanış demektir.
başarıyla beraber bir takım ruhsal sorunları da beraberinde getirir.
Çok insanla iletişim kurup az insanla yakın olmak daha iyidir.
çok olup boş olacağına, az olsun öz olsun diyerek katıldığım eylem.
Bir tür korunma mekanizmasıdır. Farkındalığı yüksek, gururlu bu yüzden kırılgan insanlar küçük hesaplarla, düşüncesizliklerle, kabalıklarla, egolarla, komplekslerin getirdiği tüm anlamsızlıklarla muhattap olmamak adına ilişkilerini minimize etmeyi seçer. Sahte gülücükler, zoraki sohbetler ruhunu sıkar. Dışardan götü kalkık ibne diye nitelendiriliyorsa da, çoğu zaman nedenler çok farkldır.
böyleleri insanlığa olan inancını koruyabilmek adına, seçici olmak zorundadır.
iletişim kurmakla can ciğer kuzu sarması olmak karıştırılmalıdır. Zira iletişim kurmanın kötü bir tarafı yoktur.. eee ama sen her iletişim halinde olduğun insanla kankam,dostum,can yoldaşım moduna girersen yersin kazığı sonra vay efendim neden bunlar hep benim başıma geliyor. Biraz seçici olun seçici.
jest ve mimikleriniz gelişir.
asosyalleşmenin başlangıcıdır. Güzeldir. Evde geçirdiğiniz vakitlerin uzamasına akabinde telefon hatlarının kırılmasına varsa sosyal paylaşım üyeliklerinden kurtulma çabalarına neden olabilir. Sonuç kocaman bir mutsuzluktur.
kendimi bildim bileli takındığım tavırdır. Sessizlik sağlar, oldukça faydalıdır. Hele ki az olan insanlar öz insanlar ise daha daha faydalıdır.
katıldığım eylemdir. insan kendi başına yolunu daha doğru bulur ve bulduğu yolda emin adımlarla ilerler.
asosyallik yolunda ilerlemenin laciverti gibi birşey olsa gerek.
önce emetofobi adlı lanet illet yüzünden yapmak zorunda kaldığım sonradan ise ne kadar rahat olduğunu anlayıp devam ettirdiğim eylemdir. şimdi çevremde sadece bana değer verdiğine inandıüım kişileri tutmaya çalışıyorum. yavşakların götünü yalama diye bir şey yok hayatımda.
yapılması gereken şey yapmak lazım, yok yok yap sen.
(bkz: nerde çokluk orda bokluk).net
yaptığım şeydir. çevremdeki insanlar o kadar boş ki hiçbirisiyle iletişim kurmak istemiyorum.
dinlendirir, mutlu eder zamanla bencil olmayı öğretir, acımasız yapar böylelikle kolay kolay ezilmez bükülmez biri olursun.
işi gereği çok sayıda insanla iletişim kurması gerekenlerin yaptığı takdirde hatadan ibaret olacak davranıştır.
olabildiğince az hayal kırıklığı, kafa rahatlığıdır.