bugün

1 ay öncesine kadar stresten geberdiğim durumdur. söyledim ve rahatladım.
+ baba sana güzel bir haberim var.
- nedir oğlum ?
+ yaz okulunu kazandım baba.
- afferim benim oğluma. aslan bu aslan..
2 sene sonra içine düşeceğim durumun ta kendisi.
okulu 2 sene uzatıp bir senesini söylemek, bir senesini söyleyememek daha kötüdür.
üç aydır söylemenin yollarını arıyorum.en sonunda söylemeye karar verdim ve babamı aradım.
baba:nasıl geçti sınavların?
ben:çok iyi baba.
baba:yani bi sorun yok bitiyor okul değil mi?
ben:evet baba!
sanırım üç ay daha düşünmeliyim, hazır olunca yeniden arıcam sözlük.
benim için hiç bir zaman sorun olmamış durum. biraz yüzsüzüm galiba ben... (bkz: üzgün smile)
üniversiteye kadar karne bile sormamış bir aileye sahipsen inan sözlük düşünmezsin bile...
aile bireylerine alzheimer hastası muamelesi yapma planıyla başlar. bu durumdan en çok etkilenecek olan ve patlama yapma ihtimali yüksek olan kişi* üzerine oyunlar oynanır. herkes tek bir ağızdan aslında üniversiteye bir yıl sonra girdiğin konusunda muhabbet arasında subliminal mesajlar yayar. sonunda baba çevresine kızının&oğlunun aslında son senesi değil de 3. senesi olduğunu anlatmaya ve en önemlisi bunu inanarak yapmaya başlar. iç huzurunuzu sağlamak için belki mezun olunca azar işitme pahasına bu durumu dile getirmek isteyebilirsiniz. bu da işin diğer ucu olarak aklınızda bulunmalıdır. özetleyecek olursak; işin püf noktası söyleyememekten değil "uzamadığını söyletmekten" geçer. eğer hazırsak evrenin farklı noktalarında kötü çocuğu oynayabiliriz rahatlıkla.
bilginin aktarılması ile kısaca 'öğrencinin işine gelmeyen' durumların oluşacağı sıkıntılı, buhranlı haldir.
Kesinlikle yapılmamalıdır zira ilerleyen zamanlarda sike sike soylicen hic olmazsa baba 3 sene once kaldim ondan uzadi senide mal yerine koydum kekledim demekten daha iyidir o an soylemek .