bugün

bidon kafalı yazar başlığı, temenni.
putçuların, putperestlerin kanına dokunan önermedir. haklı bir önermedir.
bunu talep eden şunu da istedi:

--spoiler--
konya'da bir humeyni anıtı olsun isterdim.
--spoiler--
(bkz: şevki yılmaz)
kaldıranın kafasında kırılması gereken durumdur.
atatürk'ü bazı komik adamlardan kaçırmak gibi gerizekalıca bir fikirdir.
onun yerine atatürk'ün adını kullanarak komik olduğunu zanneden malları atatürk heykeli görünce korkudan kaçacak duruma getirmek daha mantıklı olacaktır.

tapma konusuna gelirsek de, türkiye'de bir insana tapan tek kesim akp'dir. taptıklar rte ise atatürk'ü ne kadar sevmektedir tartışılır.
(bkz: yok artık)
(bkz: bekvkthü)
pek kişinin katılmayacağı eylem olurdu. zaten kimse putlaştırmıyor atayı. bahçede alman oynarken iyi oluyor atatürk büstünden.
(bkz: adamı sikerler)
hem kaldıralım da tayyip büstü mü yapalım.
Tanım : şakirt önermesidir.
yerlerine rte büstüde ister bunlar.
kaldrılsın yerine daha büyük atatürk heykelleri kunulsun hatta. görenler bu fikri aklından çıkarsın.
gülencilerin atatürk ü unutturma çabalarını örtbas etmek için uydurulmuş sözde önerme.

büstü yapılan her insan putlaştırılsaydı bu ülkede şu an mevlana ya aşık veysel e karacaoğlan a koca seyit e ve adını sayamadığım daha bir kişinin dinene mensup toplumlar olurdu.

saçmadır gerek yoktur.

aksine atatürk ün bize çizdiği yoldan çıkmak üzere olduğumuz şu günlerde adım başına bir atatürk konmalı ki bize ne olduğumuzu hatırlatsın.
--spoiler--
ey milletim.
ben mustafa kemal'im.
cagin gerisinde kaldiysa düsüncelerim.
hala en hakiki mürsit degilse ilim.
kurusun damagim dilim.
özür dilerim.
unutun tüm dediklerimi.
yikin diktiginiz heykellerimi.
özgürlük hala.
en yüce deger.
degilse eger.
prangali kalsin diyorsaniz köleler
unutun tüm dediklerimi
yikin diktiginiz heykellerimi
yoksa cagdas medeniyetin bir anlami
ortacaga taşımak istiyorsaniz zamani
bas taci edebiliyorsaniz
sanatin icine tüküren adamı

unutun tüm dediklerimi
yikin diktiginiz heykellerimi
yetmediyse acisi siddetin savasin
anlami kalmadiysa
yurtta sulh dünyada barisin

eger varsa ödülü silahlanmayla yarisi
unutun tüm dediklerimi
yıkın diktiginiz heykellerimi

özlediyseniz fesi peceyi
aydinliga yegliyorsaniz kara geceyi
hala medet umuyorsaniz
sihtan seyhten dervisten
sifa buluyorsaniz
muskadan üfürükcüden
unutun tüm dediklerimi

esit olmasin diyorsaniz kadinla erkek
karacarsafa girsin diyorsaniz
yobazin gazabindan ürkerek
diyorsaniz ki okumasin
kadinimiz kizimiz
budur bizim alin yazimiz
unutun tüm dediklerimi

fazla geldiyse size
hürriyet cumhuriyet
özlemini cekiyorsaniz
saltanatin sultanin
hala önemini anlayamadiysaniz
millet olmanin
kul olun ümmet kalin
fetvasini bekleyin şeyhülislamin

unutun tüm dediklerimi
rahat birakin beni
--spoiler--
Uygulamaya koymaya çalışanların bu hatalarını canıyla ödeyeceği olay olacaktır. Durup durup bu ve benzeri konuların hortlatılmasındaki neden de insanları işsizliği, bölücülüğü, sömürüyü tartışması yerine hedef saptırmaktır.
bence kaldırılmasın. çünkü o zaman beden eğitimi dersinde çantalarımızı koyacak yer bulamayız.zira o heykeller sadece o işe yarıyor.
tepki uyandırır. eski köye yeni adet olmaz. aslan gibi de durmalıdır orada atatürk büstü.
memleketin tek sorunuda, atatürk büstleriydi diyeceğim saçma önerme.
biraz sancılı bir kampanyadır.

şöyle ki;

atatürk, türkiye cumhuriyeti ni kurarak bizlere bu güzel ülkeyi hediye etti. o bu ülkeyi kurarken binlerce insan vatanı uğruna şehit oldu. yani okullara bir büstü konulmuş, bir istiklal marşı okunmuş çok mu???

şimdi diyorsunuz ki putlaştırmayalım. tabi ki de putlaştırmayalım. sonuçta o da senin, benim gibi bir insan. ama bu yaptıklarından sonra bir büstü sizi rahatsız mı ediyor? yapmayın, etmeyin...
istiklal marşı okuma zorunluluğunu kaldıran milli eğitim zihniyetinin ürünü olan görüş. ha siktir diyoruz ha siktir.
Yerine koyabilecegin daha iyi bir Turk lider bulubiliyorsan kaldirilsin haa bulamiyorsan bole bos konusmakla olmaz.
5 seneye kadar gerçekleşmesi muhtemel istek.

pekçok şey için daha ilk ortaya atıldığı anda hoplayanlar her zaman olmuştur bu memlekette, olacaktır da. bunlar ilk anda hakaret ederler, sonra beyinleri yettiğince mantık çerçevesinde eleştirmeye çalışırlar, müteakiben saçmaladıklarının farkına varır ve yine hakaret ederler. sağduyu sahipleri de işte tam bu dönemde, 2. saçmalama döneminde bunların eleştiri değil sadece hakaret ettikleri dayanağından yola çıkarak değişikliği yaparlar.

hakaret edenler bu sefer çark ederler ve şöyle derler: "efenim! bizim de aslında istediğimiz farklı bir şey değildi, ama böyle sancılı olmasını istememiştik.(!)"

merak edenler için şu an için henüz ilk dönemdeyiz.
beton parasına verilen para atatürk ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için eğitimde kullanılsa daha iyidir. hem atatürk de olsa aynı şeyi yapardı.

not : yemin ederim atatürk e canım gurban yaa!
ulu troll 6'lısı iş başında.
ciddiye almıyoruz .

büstleri yıkmadığımız gibi şoparların hayellerinide ykmıyoruz.
bunu söyleyen yazara okul hayatı boyunca bir kez olsun dönüp de atatürk büstüne bakmış mıdır sormak gerekir. zaten okullardaki eğitimin çivisi çıkmış, insan bakıyor o büste de kendinden utanıyor biraz. atatürk, büstlerinin okullarda olmasını hak etmiş bir asker, öğretmendir. böyle bir şey asla gerçekleşmeyecektir. güzel beyinlerinizi farklı alanlarda çalıştırmayı deneyin.
putperestleri kalpten götürecek eylemdir.