bugün

kişiliğini tam olarak beğenmediğim ama kimi zaman iyi yorum yapabilen program sunucusu diye tabir edebileceğim kişidir.
türkiye'deki en gereksiz insanlardan birisidir.
türkiyedeki meslektaşları göz önüne alındığında bir 5 sene daha gitmemelidir. en azından yerini dolduracak biri gelene kadar.
iki yüzlülüğü ve karaktersizliğiyle ön plana çıkan başarılı televizyon adamı. zira zıt iki durumdan birini savunup aradan belli bi süre geçtikten sonra diğerini uygulamaya koyar. popüler kültüre bu kadar karşı çıkıp, türkiye'nin en popüler adamı olmak ve haftanın beş günü televizyon programı yapmak bunlardan bir tanesidir mesela. kendisinin direk ağzından çıkmamış olsa bile kapitalizm karşıtı bir duruş sergiler, ancak televizyonlarda gördüğümz her üç reklamdan birinde kendisinin sesi kullanılır, sayısız reklama dublörlük yapmıştır. nitekim entelektüel olabilmek adına bir çok kalıba girer ancak davranışlarında bunun zerresini göremeyiz.

not: ukala yakıştırmasını katmadım işin içine, çünkü kendisinin bunuda farklı görünmek, ilgi çekmek, televizyondaki duruşuna ayrı bi çekicilik katmak adına bilerek ve isteyerek gerçekleştirdiğini düşünüyorum.
son derece zeki bir insan olduğuna inandığım laflarını esirgemeyen adam.
sözlükler aslında günümüz türkiyesinde siz sözlük yazarlarının sandığından çok daha önemli bir yerde.
çünkü: sözlükler özellikle gençlerin ve özellikle üniversiteli gençlerin(hatta artık liselilerin) çoğunluğunun bulunduğu yerler. ve türkiye ise zaten genç nüfus.
yani okan bayülgen sürekli sözlükleri överek kesesini çok fazla dolduruyor.
o aslında sözlükçüleri savunmuyor sözlükçüleri sömürüyor.

okan bunu okuyosan bu giri MÜNASiP Bi TARAFINA...
(bkz: kabak tadı)
çok zeki ve ayrıca saçları çok iyi olan insan.
o küçücük boyuyla bende yeri bam başka olan rol modelim "adamdır".
ne maçodur, ne toptur, ne çokbilmiştir, ne azbilmiş, ne ukaladır, ne nerde konuşmasını bilen.. O şovlarına başladığı zaman benim daha aklım yeni başıma geliyordu, ufacıktım. Babam tanıştırdı onu bana. her gece izlerdi onu. bende ilkten sıkılıyordum ya bu büyükley ne konuşuyooo böylee gibisinden. sonra sonra ben biraz erken olgunlaştım, zaman ilerledikçe ben bu adamı çok sevmeye başladım arkadaş. bu nası bir kıvrak zekadır, nası bir hazır cevaplıktır, bu herif ne tür bir piçtir yaa. dedim kendi kendime. karar verdim onun gibi olucam dedim. baktım bu adam her şeyi biliyor, her boktan anlıyor, her şey hakkında söyleyecek bir şeyi var. bende öyle olucam dedim; her gün gazete okudum, kitaplar aldım genel kültürümü tavan yaptırdım, öyle gaza geldim ki lisede üniversite tezleri yazdım. yani bu bazı kişiler için "okan işte ya" olan bu adam bana okumayı sevdirtmiştir, bana kültür aşılamıştır, beni biraz da piç yapmıştır efenim. ama hiç pişman değilim. isteyen istediği kadar özenti filan desin. ben onun sayesinde biraz deli ve çok zeki oldum. severim kendisini *
(bkz: anne ben manyak oldum)
insanlara her konu hakkında konuşabilme cesaretini veren bir nevi televizyon zabıtasıdır Zira o saçma sapan yayınları bulup dalga geçmese türk televizyonları pislikten geçilmezdi.
o küçücük boyuyla bende yeri bam başka olan rol modelim "adamdır".
ne maçodur, ne toptur, ne çokbilmiştir, ne azbilmiş, ne ukaladır, ne nerde konuşmasını bilen.. O şovlarına başladığı zaman benim daha aklım yeni başıma geliyordu, ufacıktım. Babam tanıştırdı onu bana. her gece izlerdi onu. bende ilkten sıkılıyordum ya bu büyükley ne konuşuyooo böylee gibisinden. sonra sonra ben biraz erken olgunlaştım, zaman ilerledikçe ben bu adamı çok sevmeye başladım arkadaş. bu nası bir kıvrak zekadır, nası bir hazır cevaplıktır, bu herif ne tür bir piçtir yaa. dedim kendi kendime. karar verdim onun gibi olucam dedim. baktım bu adam her şeyi biliyor, her boktan anlıyor, her şey hakkında söyleyecek bir şeyi var. bende öyle olucam dedim; her gün gazete okudum, kitaplar aldım genel kültürümü tavan yaptırdım, öyle gaza geldim ki lisede üniversite tezleri yazdım. yani bu bazı kişiler için "okan işte ya" olan bu adam bana okumayı sevdirtmiştir, bana kültür aşılamıştır, beni biraz da piç yapmıştır efenim. ama hiç pişman değilim. isteyen istediği kadar özenti filan desin. ben onun sayesinde biraz deli ve çok zeki oldum. severim kendisini *
(bkz: anne ben manyak oldum)
bazen gerekli bazen gereksiz konuşan adamcağız.
bu ülkede ciddi anlamda TV programları yapan. saygı duyduğum bi kişiliktir. aynı zamanda tiyatro, sinema ve seslendirmede de çok başarılıdır.
ukala olup ilgi çekmeye çalışan tripleriyle itici olan adam, marjinal olacağım diye bu kadar kasmasın.
yalnızca şunu söylemeliyim ki müthiş bir oyuncudur.her rolü taşımasını biliyor adam.
muhalif kişi imajını taşıyan iyi oyuncu. yıllardır herkes yemeye devam ediyor...
türkiye'de daha fazla durmayacağını duramayacağını sandığım, yerinde olsam avrupaya yerleşirim dedigim, türkiyeye fazla olan kişilik.
eskiden tv'lerde verilen halk eğitim programlarına benzedi programı. ama, süper de oldu. yok altınla ilgili bilgiler, yok halı nedir, kaça alınır. adam koyuyo oraya sektörden birilerini. alın size nike'ın sahibi necip nayk! ne soracaksanız ona sorun, diyor. votka*yla güzel gidiyor.
türkiye'nin en komplike adamıdır. selam olsun.
adam cool..
Esprileri türk halkına 10 numara büyük gelen adam.
başlığı altına bildiği en afili kelimelerle övgü dolu entryler giren sözlük yazarlarına ulaşıp para vermeyen adamdır.
Nadiren olsa zekasına güvenemediğim fahri ekşi sözlük yazarıdır, oyunculuğu her zaman güven verir.
kendine bir türlü pozisyon bulamayan dağılmış adam.
an itibariyle twitter üzerinden magazin gazetecilerine saydırmaktadır.

tashih: link de verelim, tam olsun.

https://twitter.com/okanbayulgen
güncel Önemli Başlıklar