bugün

Demekki geçirecekleri khk ler bitmemiş.
Ohalden önce sadece bomba patlıyordu, şimdi ise hem bomba patlıyor hem keleşler konuşuyor.

Kaldırın şu ohali de olaylar azalsın bari.
Yasadiklari got korkusundan ne yapacaklarını sasan grubun yediği haltir. Ülkenin içini bosalttilar, kendi elleriyle savaş alanına çevirdiler. Bir oyun düzenleyip milyonlarca insanın hayatını sondurduler. Söyleyecek yığınla soz ama şunu iyi bilin ki sizden büyük Allah var ve sizin için iki dünya da cehennem artık. Hesap veremeyeceksiniz. Üzerinizde masumlarin kanı var, katilsiniz. Bu millet de yaradan da sizi affetmeyecek. Korktuğunuz sondan kacamayacaksiniz. Ohaller bu haller elbet bitecek bizler sonunda güneşli günler göreceğiz ama sizin için herşey geç artık. Uzatabildiginiz kadar uzatın ohali. Yapabildiğiniz yalnızca bu çünkü. Ve siz sadece size koru körüne bağlanan aptallari kandirabilirsiniz. Alkış tutan, onay için kaldirdiginiz elleriniz girsin bir tarafınıza.
hiçbir halta yaramayacak olan olaydır. insanlar yine ölüyor.
bir patlama sonucu 40 vatandaşımız daha ölmeyecekse uzatılsın. hatta biraz daha ileri gidiyorum belirli bir süre sokağa falan çıkmayalım şu itleri bir güzel gebertin. yeter ki bir çözüm bulun.
Bana üç tane,
Üç te yetmez beş tane,
Beş te yetmez yedi tane... ver tayibim ver.
Burdan net bir sey soylemek gerekirse,uzatilan her Ohal, 'normal vatandaşa bir sey yapmıyor yeaaa' diyen gevseklere girsin.
Bürokratik bir durumdur. Ohal'i savunmakta eleştirmekte anlamsızdır. Ortada bir devlet ciddiyeti söz konusu ve bu ciddiyet kanarya sevenler derneğinin herkesi memnun ve mutlu etme çabası kadar basit olamıyor maalesef.
Uzatmak zorundalar, sonu duvar öyle bir yola girdikler ki, duramazlar, sürekli koşmazlarsa düşerler.
Daha uzatılmadı,uzatılması görüşülüyor diye biliyorum ben?
ohal süresini ömür boyu yapın da kurtulalım dediğim olaydır. hatta oda yetmez ülkenin ismini de 15 Temmuz Şehitler Ülkesi koyun.
sessizce yapılacaklar var.
(bkz: ölüyoruz ulan)
çok işe yarıyor. 5 sene daha uzatsınlar. türkiyede ohal süresince 204 kişi yaşamını yitirdi, 41 bin kişi tutuklandı.
seçimlere kadar devam edeceğini düşündüğüm olay. hiç beklemeyin ki, ohal i bitirecekler. ohal hedef ve amacından malesef ki sapmış, iktidarın eylem ve düşüncelerini, meclis kriterini devre dışı bırakarak, pratiğe dökecek bir durum halini almıştır.
"başkanlığa geçilene kadar uzatıldı" denilse kendileri de dahil herkesin rahatlayacağı mevzudur. ohal dedikleri sadece cumhurbaşkanının elini yasal olarak daha da kuvvetlendirmesine yarıyor başka bir skime yaramıyor. ohal var sözde ancak ülkede değişen hiç bir şey yok her gün gene öldürülüyoruz hemde ellerini kollarını sallaya sallaya gelip öldürüyorlar mevzu artık iyice dingonun ahırına girip çıkmaya döndü.
normalde işe yarasa ohal dönemi halk huzur içinde olsa uzatılsın onda bir sorun yok ama ohal döneminde iki haftada bir bomba patlıyor silahla bir yerler taranıyorsa ohal döneminin uzatılmasının da bir anlamı yoktur. ve hükümet ohal dönemini muhalefeti saf dışı bırakarak istediği şeyleri kararnamelerle çıkarıyor muhalif olan isimleri de içeri alıyor.
3+3+3+… şeklinde gidecektir

Devleti ele geçirmiş yapıyı öyle hemen cikaramazsiniz sayı artacaktır umarım yararlı olur .
yeni türkiye yeni türkiye diyorlardıya al işte sana yeni türkiye!
*verin başkanlığı ohal'i huzur içinde kaldıralım.*
kanunen bundan sonra uzatılamıyor diye biliyorum. ancak seferberlik ve sıkı yönetim olur bundan sonra...
yapar da bunlar bu işgüzarlıkla!
allahtan OHAL var diyerek kendimizi nasıl güvende hissettiğimizi anlatamadığımız günler yaşanırken 3 ay daha uzatılması ile ömrümüze ömür katmıştır. yaşasın...
Ohal uzadıkça ülke kan kaybediyor ohal dünyayanın bütün ülkelerinde güvenliği sıkı tutmak olarak değerlendirilirken türkiye'de patlamadık yer kalmıyor.
Insan kucumsemeyi sevmem ama ülke öyle bir hale geldi ki ben çoğu kimseden nefret ediyorum. Bariz cahil aptallar tarafından yonetiliyoruz ve bunları destekleyen bir yigin zir cahil kişiyle aynı gökyüzünde yaşıyoruz.Ben bu coğrafyada yaşamak istemiyorum. Gerçekten ağır geliyor nefes almak. Darbe tiyatrosundan etkilendim evet ama bu ofkem bundan dolayı değil. Ülke ateş altında ve bunu gormeyen milyon tane insan var. Benim anlamadığım insanları nasıl bu kadar kör oluyor. Insanlar nasıl bu kadar mide bulandırıyor. Bu ohale yapılan eziyetlere oynanan tiyatroya inanlarin başına gelecek olan hiç bir kötülüğe üzülmüyorum. Bilin ki bizi yakan ateş size geliyor. O zaman aman dilenmeyin. Tekrar edeyim ohal girsin her bir acikliginizdan içeri. Igreniyorum la hepinizden. Cahil comarlar sizi.