of aman diye bi albümle çıkış yapan ve albümünün ismiyle bütünleşen şarkıcı...
ayrıca.. (bkz: ehhh s*ktirgit nalan)
(bkz: akrep nalan)
15 Kasım 1973'te, polis bir baba ve ev hanımı bir annenin 3. kızları olarak Eskişehir'de dünyaya gelen, 1984 yılında, istanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi, Kanun öğrencisi olarak ortaokula başlayan, Lise ve üniversite öğrenimine de aynı okulda şan bölümü öğrencisi olarak devam eden, ilk albümünü, 1994'te "OF AMAN" adıyla piyasaya çıkaran ve 800.000-lik satışla o dönemde en başarılı albüme sahip olan şarkıcı kişisi.
(bkz: of anam nalan)
http://www.ofamannalan.com

ilk albümünü çıkardığında 12 yaşındaydım ve dişimin ağrısının albümünü dinleyip koltuktan koltuğa atlayarak dineceğini sanıyordum. dahada kötüsü çelikle çok yakışabileceklerini düşünüp evlenmelerini istiyordum.ya öyle sözlük işte,iğrenç bir çocuktum ben *
simdi ise nalanın o albümden sonra bir adım ileriye gitmemiş olduğunu yada benim büyüdüğüm için dinlemekten vazgeçtiğimi düşünüyorum.
çıktığından bu yana hiçbir değişim sergilemeyen, silik ve demode bir şarkıcı.
cikardigi "turk filmi klasikleri" albumu ile bizi eskilere goturen, guzel sesli bayan sarkici..
kötü ama gerçekten çok kötü*.
kendisinden sonra kardeşi de albüm çıkarmıştır.
(bkz: üf be füsun)
çıktığı dönemde genç bir delikanlıyken aşık olduğum odama resimlerini astığım, arkasından of anam nalan diye laf atan olmuşmudur diye düşündüğüm şarkıcı.
gerçek adı nalan tokyürek olan ve elimde ilk kasedi bulunan şarkıcı. o albümde of amandan başka bunun adı sevda, gülüm ve ölür müsün öldürür müsün gibi şarkılar da vardı.
sanat muzigini de guzel yorumlayan sarkici. omrumce hep adim adim yorumu dinlenesidir.
2 hafta önce demode albümünü çıkaran ve albüm kapağındaki halini beğenmediğim şarkıcı.
of anam nalan herkesin aklına gelecek bir deyiştir.
elektronikimsi müzik sevdasına kapılmış görünen şarkıcı. demode adlı şarkısı bahar dönemi için radyolarda kanallarda çok döneceğe benzer. hala arabesk gırtlağından kurtulamamış. erkin baba nasıl bir arabesk eğitimi verdiyse ablama. *
nam-ı diğer nalan tokyürek. 1973 eskişehir doğumlu, aslen inegöllü olan pop müzik sanatçısı. 1994'te çıkardığı "of aman" adlı albümüyle ismi bütünleşerek "of aman nalan" olarak anılmaya başlandı. daha sonraları yaptığı albümlerde kendine özgü bir tarzı olmuştur. birçok yeni albüm yapmaya aday şarkıcılar da kendilerine "nalan tarzı"nı benimsemişlerdir. "nalan tarzı" pop ile arabesk arası bir tarz olarak akıllarda kalmıştır. Mart 2009'da 9.albümü "demode" yi çıkarmıştır.
ne cok parlamistir ne sonmustur. Arada kalan sarkici sinifindadir. Sesini begenen cok olsa da benim kulagimi tirmalayan nadir seslerdendir.
(bkz: acemi balık)
an itibarıyla okan'ın programında ve "höö höö he" gibi garip sesler çıkarmakta.
ay oram buram necati nin karşılığıdır.
1998 yılında çıkan albümünde canımsın ve usul usul şarkıları çok güzel olan hala da dinlenebilen şarkıcı. ayrıca başındaki of aman ilk albümünde bulunan bir şarkıdan yadigar kalmıştır. meşhur olduğu şarkısı ise tutmayın beni'dir.
vallahi of aman nalan ı özledik.

https://www.youtube.com/watch?v=puKz_mSbNVY
liseliler bilmez.
Güçlü ses güçlü yorum.
sesi çok güzeldir.
https://www.izlesene.com/...ahtimin-gunesisin/7885235