bugün

günün bir saatinde odada bulunurken aniden kelebek adlı hayvanın girmesiyle oluşan eylemdir. insana kafayı yedirten bir olaydır. özelliklede kelebekmofobolijisi olanlar için. artık kelebek girdiğinde sizin hayat çekilmez, günler geçmez olmaktadır. tek istediğiniz kelebeğin odadan bir an önce çıkmasıdır. eğer kendi çıkmıyorsa bin bir yola başvurarak, şiddet uygulayarak çıkarmaya çalışırız.
edit: imla
değişik tepkilere yol açar. konuyla alakasız olarak;
(bkz: kelebek etkisi)
şu mevsimde olacak en doğal şeylerden biri onu kabul ettim tamam da lan (!) taaa çekmecedeki donun içine nasıl girdin sen. korkudan çüküm düşüyordu.
"zaten bir gün sonra ölecek" düşüncesiyle öldürülmez ama o bir gün ikiye, üçe katlanır. *
an itibariyle sık sık yaşadığımız olaydır.
an itibariyle içimi kıpırdatan ve hoşgeldinnnn diye naralar attıran sevindirik bir en mutlu an ve olaydır.
bak yavrum seni döverim, seni bulurum şu an girdiğin delikten çıkarır kafa göz girerim sana. madem girdin odama deli dana gibi ne oradan oraya uçup duruyorsun, efendi gibi kon bir yere dur orada, gül gibi geçinip gideriz, ekmeğini aşını bile veririm, sigortanı yaparım senin!
uçup durma oradan oraya!

insanı dert sahibi yapan hadisedir.
Oda arkadaşlarıma "başlığı hanginiz açtı?" dememe sebep olmuş başlık.
Eskilere göre genelde Perşembe gecesi gelen kelebek, ölen bir aileye ait ruhmuş , izler izler gidermiş. Öldürülmezmiş. Geçen perşembe büyük güve gibi kelebek geldi aldım terliği annem bağırdı çağırdı, bi kodum terliği ortadan kayboldu lan sözlük. Tırstım bak şimdi. işin garibi hsrbidende o tipi hep perşembe geceleri görüyorum, başka gün inzivaya çekiliyor sanki meret. Yoksa babammıydı lan o.
Bi de o perdenin üstüne konması yok mu..! Uçup uçup duruyo öldüresim geliyor ama öldürmüyorum 3 gün ömrü var zaten yazık bee *
Doğada gördüğümde gayet sevdiğim ama oda da korktuğum bir canlı.
odada at olduğunu düşündürür.
ömrü kısa denilir, öldürülmez üzerinize üzerinize gelir. var git yoluna kelebek bey.
(bkz: keleberk) girmesinden iyidir.

zira (bkz: ibne) imiş diyorlar.
Havada uçan siyah şey önce dikkat dağıtır. Sonra kendi kendine gidecek mi diye ara ara göz atılır. Baktınız çıkmıyor hatta üzerinize üzerinize uçuyor "yaaaa" çığlığıyla evde bulunan arkadaş, anne, baba, eş vs haber verilerek dışarı çıkar şunu diye böğürülür. Ve genelde o kişi de acımadan gazeteyi çat diye indirir kelebeğin üstüne. Ulan keşke yardım istemeseydim öldü hayvancağız diye de kendine dert edinir susulur.