bugün

yatağa yatıldığı anda kulak etraflarında vızıltısını duyarak sinirden hışımla yataktan kalkılır. odanın lambası yakılır, ani ışıktan sulanan gözbebeklerinin kendine gelme esnasında sivrisinek olmadık seviyelere çıkar, ardından gözbebeğin dakikalarca onu takip etmesi ve hah tam kondu dediğiniz yerin perde olması küçük ama can sıkıcı duruma sebep olsa da hemen ardından ya tutarsa denilip, perdeye gazete ile vurulması ama dakikalarca sürdülen takibin hüsranla sonuçlanması durumudur.
uyuyan kişinin vücuduna konup sabah sabah kanını emen hayvandır. gariban işte oda karnını öyle doyuruyor.
monitöre konup insanı sinir eden sinektir.
dünyanın en şirin hayvanıdır hele duvara yapışmış portresini görünce deymeyin insanların keyfine
geri geri gidip, aniden tatar ramazan tokatı atılıp sersemletilmesi gereken gıcık hayvandır. vız vızzzz vızzzz!? kulağımızı siktiği yetmiyormuş gibi bir de kanımızı içiyor. tuvaletlere girip çıkıp, her türlü pisliğe batıp çıkıp bir de bize dokunuyor.
kulağın dibinde etkili manevraları insanın sinirini bozmaya bire birdir. genelde göremezsiniz elinizi rastgele sağa sola salladığınız an gidecektir.
Uykunun en güzel anında doruklardayken uzaktan dıyyyyyy diye bi sesle insanı uyandıran ve küfür etmesine sebep olan yaratık.
kanı duvara akıtılası hayvandır.
gece gece sinirleri zıplatan, ardından avcılığa merak sardıran sinektir.
(bkz: topuğa saldıran sivri sinek)
(bkz: kendimi durduracak değilim)
(bkz: fırat budacı)
Benimle birlikte olmasına alışıp, isim koyduğum canlıdır.
Ortada bir yol bulduk. Ne ben onu öldürüyorum, ne de o kanımı emiyor.
Arada sesini duyuyorum o kadar.
Vampirlik duygusu geniş olan bir hayvanla uyumak.
vıııız vızzzzz git artık başımdan beni bu güzel yatağımdan kaldırıp sinek öldürücümü elime alıp katliam yaratmama sebep boktan şey *
yakalanıp baştan def edilmeden odada rahat ettirmeyecek sivrisinektir.
Yastığın altına girip ; sıkı sıkı yorgana ,pikeye , çarşafa sarılıp kurtulduğunuzu zannettiğiniz ama sabah uyandığınızda sizi nereden girmişte sokmuş diye düşündüren haşere . Yıl 2012 ve çıkardığı sesin kaynağı hala araştırma konusu .
Kendi ekmeğinin peşinde olan canlıdır bir emekçidir. Sen iki damla yemek için milletin götüne konarmısın tabiki konmazsın o yapar ama o kahramandır.
feriştahı sikmiş olduğum sinek 2 gündür kulağımda ibne felaketini siktiğimin çocuğunu perdeyle cam arasında dünyasını siktim. pişman değilim.
Öldürmeden yakalanmalıdır.
daha sonrada kanatları koparılmak suretiyle önce yere bırakılıp son çırpınışları izlenmeli daha sonra detan maxi yahut raid sinek ilacı ile fıs fıs bombardımanına tutularak hunharca katledilmesi gerekendir.