bugün

bir olay olduğunda hemen şu olduğunda ne yaptı şu olduğunda saygı nerdeydi triplerine giriyor millet. dün o kıza ayarın verilmesi gerekiyordu. kız görmemişliğinden veya aile terbiyesi almadığından öyle konuşmuyor bildiğin şov yapıyordu. acun' un reyting için biraz ses yükselttiğini bilmeyen zaten yok. zaten sen,ben konuşmasından sonra değil, haddini aşıp kim döndü ki gibi saçma sapan şeyler söyledikten sonra ip koptu. hülya avşar' ın ne yaptığını da bilen biliyor diğer şeyleri de. o kız o gün haddini aştı, ayarı yedi. acun reyting için mi yaptı? evet. ama iyi yaptı.
seçimi yapan jüri bile seyretmemek için yeterli sebeptir.
türkiye'nin yeni süper seslerini bunlar seçecek, ha?
-hadise,
-murat boz,
-mustafa sandal,
-öz hakiki asjüri hülya avşar.

(bkz: ay ben gülerim)
bir çok gazetede yarışmadan gönderilen bayan ile ilgili görüntülerin yayınlandığı yarışma.
Görüntülerden tek bir sonuç çıkarttım, hadise bu yarışmacı ile diğer sanatçılar gibi gayet şen, şakrak konuşurken acunun terslemesi ile direkt olarak yüzünü asıp tribünlere oynuyor.
insanların bu ülkede herşey için ne kadar kastıklarının göstergesi olarak yarışma.

bir yaslanın arkanıza, dizilerin bastığı kanalların arasından azıcık keyifleneceğiniz bir şey izleyin. orada yarışan kimse silah zoruyla yarışmıyor. yarışmanın yapılmasının temel amacı da türkiyenin sesini seçmek değil. ama sonunda gerçekten güzel bir ses kazandı geçen sene. 500000 lira da para aldı.

bunun dışında

murat boz gerçekten çok sevimli bir adam. atom parçaladığını iddia etmiyor zaten. sıradan sevimlilikler yapıyor.
hülya avşar hakkında herkes atıp tutsun gerçekten güzel ve show business denen şeyi iyi bilen bir kadın.
mustafa sandal abuk subuk işler yapsa da son dönemde müziğine gerçekten inanılabilecek bir adam. gölgede aynının kredisini tüketemedi hala o ayrı.
hadise ise murat ın kadın versiyonu. müzikten de anlıyor ve neden böyle yargılanıyor anlamadım ama sesi de güzel.

sonuç olarak biliyorum evde oturup hepimiz belgesel ve haber programları izliyoruz (!) ama arada kafamızı 2 saat kaldırıp bu programla gülümseyebiliriz. gerçekten insanı rahatlatan bir program. üstelik güzel seslerden şarkı da dinliyorsun. diğer bütün diziler gibi darlamıyor.

herşeyi fazlaca abartıp memleket meselesi haline getirmeyin derim. onlar abartmıyor çünkü.eğlence programı çekip paralarını alıyorlar.
her 5 kişiden 4 ünün unutabilsem şarkısını söylediği yarışma.
dakikalar önceki yarışmacıya babamın bile sulandığı yarışma.
An itibariyle kafama sıkar giderim i seslendiren yarışmacı mükemmel yorumdu abii.
haftanın her günü acun izlemek. isimli projenin 2. ayağıdır.
arka arkaya iyi erkek seslerin çıkmakta olduğu program.
neden tüm erkek sesler mustafa sandalı seçiyor diye düşünmeye başladım inceden.
az önceki yarışmacıya hadisenin tepkisi çok iyidi. ne salak insanlar var ya.
hadiseye yapılan ayıp bana yapılsa hayatta o kadını takımıma almazdım. format falan dinlemez almazdım arkadaşım, sonra gelip kusura bakmayın gibisinden konuşuyor. lan hadise dönmüş sen gidip hülyaya pişman olcaksın falan diyosun. neyse bir şey demiyorum.

(bkz: yüzsüzlüğün daniskası)
dün gece hadise ye yapılan ayıpta numara olduğu kanısındayım. anlaşılan gene acun iş başında.
ortada hiçbir şey yokken hadise yarışmacıya çok saygılısın, buraya neler geliyor ama sen onlardan farklısın falan...
iyi de bu konuşmayı gerektirecek hiçbir şey yoktu ortada. o zaman her gelen yarışmacının kişiliği hakkında yorum yapalım.
yarışmacı juri üyelerini öperken bir anda değişiverdi. yok şunu düşünmüştüm yok hadise yoktu kafamda. 180 derece döndü kadın. hadise de şaşırdı kaldı.
ortada hiçbir şey yokken hadise saygı üzerine konuşma yapıyor. ve gene ortada hiçbir şey yokken o saygılı yarışmacı bir anda hadise nin sevmediği cıvıklık sergiliyor.
numara değil de ne bu.
döndürmeyyiiiiiiiiiiinnnn, top ağlarımızda repliğini hatırlatır jürinin her dönmesi.

(bkz: allah döndürmesin)
ahalinin ahmet kayaya olan özlemini birkez daha bizlere göstermiştir.
mustafa sandal adam gibi duruyor helal olsun.
mustafa sandal'ın her programda "ben nerdeyim bu jüriler neden böyle" düşüncesini yüzünden okumanın güç olmadığı program. müzik açısından tek deneyimli adam o ordaki. diğerleri hakkında yorum bile yapmayı gereksiz görüyorum.
acun çok itici bir yarışmacıya çok güzel bir ayar vermiştir.

http://video.haberturk.co...n-yarismaciyi-kovdu/69582
jurinin yarışmacılara "bana gel, gel bana" dediği ama kuliste kimseyi sallamadığı yarışmadır.
öncelikle belirteyim, bu programı bugüne kadar bir kez bile izlemedim. zaten allah adamı acur'un programını izleyecek kadar düşürmesin, neyse konu bu değil. devam edelim...

geçen muhabbeti geçti bir ortamda bu programla alakalı, adamın teki aynı ahmet kaya gibi şarkı söylüyormuş, çok etkileyiciymiş falan ve lap top oturma odasına olduğundan mütevellit arkada zıngırdıyor işte program, şans eseri bu arkadaşa denk geldim, o coşan stüdyoyu gördüm ve midem kalktı. ne kadar omurgasız bir ülkede yaşadığımı yüzüme şöyle kezzap gibin çarptı sağolsun.

yani tanım nedir? 1999 senesinde ülkeden tekme tokat kovulan bir adamın* taklidinin 2012 senesinde stüdyoyu coşturduğu, "bir daha" tezahüratlarının yankılandığı yarışma. tabi o gün sahneye çıkıp milliyetçi gazı pompalayan adı lazım olmayan hırbolardan birinin geçen şemmame eşliğinde halay çektiğini görmedi mi bu gözler, ne yazık ki gördüler. ahmet kaya'yı asla savunmadım hiçbir zaman. ama o gün onu linç eden güruh neyse, bugün bu salak programı yapan da onların devamı. özet, yapımcısına çok yakışan bir program olmuş, öyle böyle değil.
anladık acun nestle sütlü gofret reklamı yapıyorsunda o kameraman niye sanki ferrari tanıtıyormuş gibi agır zoom yapıyor gofret lan o ne bu aksiyon.
garip program.

bunu izleyenlerle aynı atmosferi solumak bana zulüm.
yarışmacıların jüriden daha iyi olduğu bir tuhaf yarışmadır. bu jüriyi seçerken çok zorlanmış acun galiba.
Murat boz'un halinden anlamak icin arkam dönük izlediğim yarışma programı.

Favorim firdevs. umarım birinci olur. aslinda 07 tarığında sesi fena degil ama o coşkun abiye cok yanlış yapiyorlar benceğ.
hülya avşar'ın hep böyle konu mankeni kıvamında kalmasını dilediğim yarışma.

edit: o değil de mal gibi kaldı lan.
Çok başarılı program. Aramızdan müziğe gönül vermiş olan insanların, kendilerini göstermesi için büyük fırsat veren yarışma.