bugün

acun ılıcalı'nın yeni projesi..
aaa bu muydu lan diyeceğiz belki ama biraz komplike bir yarışma..
orjinali için
(bkz: the voice)
Hadise'yle birlikte 3 ünlü ismin daha jüri üyeliği yapacağı yarışma.
burcu esmersoy'un sunacağı yarışma olacak.
hadisenin bol bol frikik vereceği yarışma.
acun ılıcalı nın yeni yarışmasıdır.
öyle ki artık öğğk geldi acun yapımları izlemekten.
tutar bu da kesin.
burcu sunacak, hadise jürilik yapacaksa; acun yine servetini ikiye katlayacak demektir.
adam işi biliyor amk ya. sevmiyorum, kıskanıyorum ne yalan söyleyeyim.
rating alamadan final yapmasını dilediğim, hatta hiç başlamasın dediğim yarışma. ama ne yazık ki, ratinglerin amına bile koyacaktır bu yarışma.
acun ılıcalının yeni çakma projesi birde ben amerikadan daha önce aldım diyorlar adamlar 2 sezon bitirdi
(bkz: the voice)
the voice holland çakması yapım. "ulan bu Acun hollanda ve belçika televizyonunu çok yakından takip ediyor" düşüncesini aklıma bir kez daha sokan tv show'u. Belçika'da, Hollanda'da ne zaman yeni bir iş yapılsa, bir sonraki sezon Acun tarafından türkiye'ye kazandırılıyor. Herif'in işi copy paste yapmaktan ibaret yani.
jürisinde yer alan isimler, hülya avşar, murat boz, mustafa sandal ve hadise olan yarışma...
hülya avşarın jüride neden olduğunu anlamadığım yarışma.
en siktiriboktan müzikten anlamayan magazinel insanların jüri yapıldığı yarışma. kısaca acun ılıcalı production. alıştık artık.
şarkı söylemeyenlerin ve sesi olmayanların jüri olduğu ses yarışması.
mesela benim sesim çok iyi müziktende anlıyorum kim takar o jüriyi büyük ihtimalle jüri öyle çok yorum yapmayacak sadece takımını kuracak gerisi sms'e kalacak.
Mustafa Sandal: maalesef canlı dinlemiştim sıfır ses höm höm hmmm diye uğultular geliyor şarkı söylerken.
Hadise: Bozuk şivesi ve herkese hitap etmeyen bir sesi var.
Hülya Avşar: Ses kalitesi malum, söylemesi malum. Şarkıları hiç doğru tondan söylediğini görmedim.
Murat Boz: En iyisi gibi. Pek bir bilgim yok.
Popüler çok ciddi bir müzik yarışması olmayacağı belli eğlence programı bol müzik olacak.
yine jüride bir hülya avşar'ın olacağı yarışma programı. bıktım lan kadından. acun'un her programında olmak zorunda mı bu? kadrolu eleman mı ne?
(bkz: kim osurdu) reytingi alt üst etmesi beklenen alıntı formatlı program.
jürisi açıklanmadan önce merakla beklediğim, izlerken zevk almayı düşündüğüm programdı. bu jüriyle yapılan müzik yarışması umrumda bile değil.
acun ilıcalı'nın hollanda patentli yeni yarışma programı. sahneye sırtı dönük 4 jüri üyesi var (murat boz, hülya avşar, mustafa sandal ve hadise) ve bu jüri üyeleri sadece sahnedeki yarışmacının sesini dinleyip takımlarına seçip, program boyunca koçluk yapıyorlar. eğer ki bir yarışmacıyı birden fazla jüri üyesi seçerse yarışmacı kendi koçunu kendisi seçiyor.

3 gündür bu programın çekimlerinde bulunuyoruz ve bu program tutar hacım.
Dört tane berbat sesin seçeceği kişiden de bir halt olmayacağı için izlemeye gerek olmayan yarışma. Anlamıyorum Türkiye'nin en iyi sesleri bunlar mı? Terk edesim var bazen memleketi.
ilk fragmanı yayınlanan yeni acun ılıcalı programı:

http://www.youtube.com/watch?v=0fixTLAoPfw
reklamlarında hadise nin bana gel bana gel bana gel diye bağırdı yarışma programı.
acun'un yine bir yerlerden çaldığı program. beyni olmasına rağmen hiç kullanmıyor kendisi.
eğer iki üç tane fenomen farklı renkli bir ses bulurlarsa başarılı olacağını düşündüğüm yarışma. ben olsam hadise nin ''bana gel bana gel'' dediği anda ona gitmezsem allah cezamı versin. böyle bir yarışma aslında yapılmalıdır. bir taraftar adriana lima bir tarafta hadise falan böyle bana gel olayı falan olsa ''bu kez erkekler seçiyor.'' durumu olsa güzel olurdu. madem milleti dizilerde çiftleştiriyorsunuz yani bu erkeklerin kız bulma sorununu kökten çözerdiniz.

(bkz: o ses nayır nolamaz)
billur sesli hülya avşar ile hadise'nin ses yarışmasında jüri olması kadar absürd bi olay ancak türkiye'de yaşanabilir zaten.
bu arada hülya avşar bilir kişi midir yahu ? türkiye'de jüri olmadığı yarışma programı kalmadı.
jürinin sinerjisini beğendim. hiç sevmem böyle sinerjili, enerjili cümleler kurmayı ama durum bu yani. hiçbirini ayrı ayrı sevmem ama bir arada iyi olmuşlar.