bugün

türkiye'nin enerji ihtiyacını bilen ve önceli hükümetlerin (chp) diğer enerji ihraç eden ülkelere* * * bağımlı hale getirdiğini bilen bir başbakanın tutumudur.
insanlarda yaşamasın o zaman nedir bu nükleer santralle alım veremediğiniz. adam gibi biri çıkıp seni dünyanın büyük devletlerinde olan nükleer enerji ile tanıştıracak ama yine o büyük devletlerin taşeronu olan kişiler tarafından istenmiyor bu enerji çeşidi.

(bkz: ölümden korkan yaşamasın)
(bkz: teşbihte hata olmaz)
tüp ya da çakmak gazı kokladıktan sonra sarfettiğini düşündüğüm başbakan cümlesi.
yaltakcilari tarafindan halen hakli cikarilmaya calisilan cahil basbakandir.
bir an demirören mi dedi ki diye düşünmedi değilim. *
Şaşırmadım ki aynı mantığa sahip bir bakanımız daha vardı (bkz: Cahit Aral)çernobil patladıktan sonra ne olacak hiç tehlikeli değil ben içiyorum diyen adamdır.Boşbakan işte.
makam yada koruma aracına tüp taktırabilir.
bu kadar önyargıyla bakılmaması gereken olaydır.enerji ihtiyaçları karşılamak için şarttır; şöyleki 2023 hedefi ni yakalamak enerji sorunu yaşayan ülkeler arasında gelmekte olduğunu bilmeyen yoktur. neden elin fransası almanyası yapıp satıyoda türkiye gelince yasag hemşerim . hep aynı zihniyet.
nükleer eerjiyi tüpe benzetmemiştir. hayata kolaylık sağlayan faydası olan herşeyin bir riski vardır demiş ve örnek vermiştir. teşbihte hata yapmıştır. "misal veriyorum aygaz" demesi yerine "misal veriyorum uçak" deseydi. hehe başbakan nükleer enerjiyi uçağa benzetti diye gülecek miydiniz ?
(bkz: rte usulü gaflar)a ardı ardına yenilerini ekleyen başbakandır.
güleriz ağlanıcak halimize dedirten başbakan dır. nükleer enerji santrali ile tüpü bir tutan benim yurdumun başbakanı...eyvah eyvah
kendini atatürk'e benzetmesi gibi, komik bir denklemdir.
tamam bazı iyi işlerde yaptılar ama öyle sözleri varki insan apışıp kalıyor,
parlamentoya girecek vekillerden zeka testi istemek şart oldu.