bugün

talihsiz açıklamalara bir örnek. ancak muhabirinde bilgi eksikliği var. kimse nükleer santralleri kapatmıyor. sadece bakıma alıyorlar. aradaki farkı göremeyen bu kişilerde gazeteci oluyor.
bülent arınç'ın ibrahim tatlıses'i ziyareti sırasında yaptığı açıklamada "uyuyordu, rica ettim uyandırmasınlar diye" gafından komik değildir.
ilkokul mezunu güzel annemin bile bir tarafı ile güldüğü benzetmeyi yapan başbakandır.
sabaha kadar dinle dinle gül durumudur.
kendi gibi yarım beyinlilere verdiği tesellidir.
ruh hastası yorumudur.
aciz insan demecidir.
ekranda götünü açsa bu kadar gülünmez.
yanlış okumaktan kaynaklanan yazar söylemidir. başbakan tüp benzetmesiyle gaf yapmıştır, doğru. fakat verilen örnek çok yanlıştır. bazı ülkeler sadece eski nükleer santrallarini kapatıyor; tamamını değil. bunun sebebi ise eski teknolojideki santrallerdeki güvenlik parametrelerinin yeterli düzeyde olmamasıdır. gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, tekrar ve son hızda çalışma devam edecektir. nükleer santral bir gereklilikse, kimse kimseye izin veriyor musun diye sormaz.

(bkz: çok beklersiniz)
(bkz: nükleer santral engellenemez)
nükleer santralin patlamasının ostim deki patlamaya eşdeğer tutan başbakandır, onuda geçtim ülkede havai fişek fabrikalarını güvence altına alamadık nükleer santral neyimizeeee...

+ başbakanım nükleer santralde patlama var
- çabuk itfaiyeye haber verin
cahil halkı etkilemeye yönelik konuşmalar yapmaya alışkın başbakanın cahilce söylemidir.
-Başbakanım nükleer sızıntı var.
+Gaz maskelerini çıkarın.
ortalama seçmenini teskin etmiştir. hem baksanıza kimse nükleer santrallerini kapatmıyor(muş). almanya kapatma programını uygulamaya koydu bile. bu enerji santrali denen nane karaköy'de işporta tezgahı olmadığından "hadi arkadaşlar toparlanıyoruz" şeklinde kapanmıyor. enerji ikamesini hallettikten sonra yıkımı ve tasfiyesi dahi milyar dolarlara ve yıllara maloluyor.
insanda taş devrine geri dönme isteği uyandırır.

yani, eğer bir başbakan, nükleer felaket riskine karşı; "e canım, tüp de tehlikeli, tüp de mi sokmayalım eve" diyorsa, orada durup bir daha düşünmek lazım.

eğer sen, hem güç, hem yokedicilik, hem çevreye zarar, hem de kalıcılık gibi faktörleri bir kenara atıp, nükleer felaketi, tüp patlaması ile karşılaştırıyorsan, bize, hakikaten tüpü, elektriği unutup, ıssız bir adaya yerleşip robinson hayatı yaşamak düşer.

çernobil ne zaman oldu? 1986. kaç yıl geçmiş? 25 yıl. o felakette kaç kişi can vermiş? kanser vakaları yüzde kaç artmış, kaç kişi bu yolda hayatını kaybetmiş ve kaybetmeye devam ediyor? çevre ne olmuş? ne olacak? önce bunların cevabını vermek lazım.

ya da en iyisi; sen, bu kafayla, bu anlayışla, bu mantelite ile nükleer santral yapacaksan, söyle, ben kafama silahı dayayıp tetiğe basayım direkt. ne sen uğraş, ne ben...
yurdumun başbakanıdır. nükleer tehlikeden bahseden gazeteciye o zaman tüpgaz da almayalım diyerek ne kadar süper sonik zekaya sahip olduğunu göstermiştir ve hala kendisine oy veren bir kitle bulunmaktadır.
sadece gülüyorum. allahım biz ne günah işledikte böyle bir adam bizim başımızda bu ülkeyi yönetiyor. şu ülkenin en az yarısı başbakan dan daha zekidir.
ananı da al git diyen adamdır.
kafası fena halde karışmış imam hatip lisesi okumuş başbakandır.
tarihi çömlekle bir tutan başbakanla aynıdır. tüpgaz değil ayrıca aygaz dır. *
Fetoculukta zirve yapan..
+nükleer santral bir tehlike değil mi sayın başbakan?
-o zaman küçük tüp de tehlike.
+aynı şey değil gibi sanki sayın başbakan.
-hmm o zaman büyük tüp.
+nükleer santralle tüpün arasında bağ kuramadım ben.
-evet doğru diyosun, bence sanayi tüpü onlar da çok patlıyo.
+....
Başbakanın acilen Türkiye atom enerjisi kurumundan yetkililerle konuşup bilgilenmesi lazım.
(bkz: nükleer enerji santralini tüpe benzeten başbakan)
(bkz: tüp patlarsa ailen nükleer patlarsa sülalen)
aramızdan çıktığı kesindir.
--rte çözüm--
ÖNLEMiMiZi ALDIK!
Fay hattına kurulacak Akkuyu Nükleer Santrali'nde camdan atlayıp kaçmak için çok sayıda pencere olacak !
--rte çözüm--
(bkz: nükleer tüp teğet geçti)
(bkz: bir evde patlayan tüp ankarayı yok etti)
-gelsene bülent* bir de bu taraftan bakalım...
+vallaha haklısın recep, benzemiyor da değil hani...
-gel gel... bir de bu taraftan bakalım...
+hanım yemeğe bekliyo... ben en iyisi mi gideyim...
-tamam o zaman, bizimkilere de selam söyle... bugün biraz burda takılırım...
+japonya yıkılıyo...
-hell yeah!!!
tüp ten bahsederken de aygaz diye isimlendirip, farketmeden reklam yapan başbakandır.