bugün

nezle, soğuk algınlığı, grip gibi metabolizmayı hırpalayan hastalıklarda kullanılan bir ilaç olup ani reaksiyon göstermesi ile namsalmıştır. benzeri bir çok ilaçtan daha etkili olduğunu söymemem mümkün. lakin kullanmadan önce bu küçücük ilaçların bir işe yarayacağını düşünmemiştim. günde birden fazla tüketilebilmektedir.
Ro­ma­­to­idart­rit, os­te­oart­rit, an­ki­lo­zan spon­di­lit ve di­ğer non­ro­ma­to­id (se­ro-ne­ga­tif)art­ro­pa­ti­le­rin te­da­vi­sin­de de kullanılan bir ilaçtır.
etken maddesi muskadır.
şifa niyetine.
duyunca cold diyerek tamamlama ihtiyacı hissettiğim kelime.
ilaçmış işte.
aslında bilindiği üzere sadece soğuk algınlığı ve grip ilacıdır. lakin türkiyede öyle bir pr yapılmıştır ki tüm doktorlar üzerinden her hastaya mutlaka bir kutu yazılmaktadır. ve öyle inanılmıştır ki her doktor kendimde kullanıyorum çok etkili ve yan etkisi olmayan bir ilaç şeklinde ek bilgi vermektedir. ayrıca en son bel ağrısı için gidilen bir doktorunda bu ilacı vermesiyle yuh artık dedirten ilaçtır.
2 tabletiyle 39.8'den döndürmüştür. gece de aynı desteği vermesini bekliyoruz, sabaha çıkmam lazım nuro devamsızlık hakkım kalmadı okulda.
çok etkilidir efenim. bir saat önce kulak-boğaz birleşmiş, kafamı sikmeye and içmişti. amma velakin nurofen biraz olsun sakinleştirdi. saygılar nurofen. saygılar dinginlik. etkisi geçince yine beynim zonklayacak sanırım, tırsırıyorum.
(bkz: koru beni nurofen)
içine yanlışlıkla antidepresan kaçan ilaç.

http://haber.mynet.com/in...k-skandali-588946-saglik/
nurofen cold versiyonu ilaca alışkın olmayan bünyelerde aşırı uyku gibi yan etkilere neden olmaktadır. o kadar uykudan sonra zaten iyileşmiş oluyorsunuz, yani bir açıdan kişiyi uyutarak iyileştiriyor.

macera aramayın daha iyisi için (bkz: theraflu)
ilk çıktığında atabay ilaç fabrikasından çıkan ilaçtır.
hiçbir işe yaramayan ilaç.farenjitim var henüz hiç bir geliştirme göstermedi.yazıklar olsun.
3 gündür günde 2 tane olmak üzere kullandığım ancak pek bi yararını göremediğim ilaç. hayır daha etkili olsun diye beraberinde tylol hot da kullandım, yine bi yararı yok anlamadım ki benim bünyemde mi var bi gariplik...
prospektusunde ilk doz olarak 2 tablet alinmasi gerektigi yazdigini duyunca beni sasirtmis ilactir. creatin mi la bu ilk dozu fazla alalim. gerekirse 4 kere alin gunde falan diyor. leblebi mi bu bilemedim. ama velakin gunde 3 kere alinirsa tek tabletten hakki verilebilir.
soğuk algınlığı hissettiğim anda aldığı ilaçtır faydasını görmüşümdür. faydasını görmeyenler için herhalde bünye farkından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
Etkisini göstermesiyle şaşırtan ilaç.
Soğuk algınlığı , grip vb . gibi hastalıklara hızlı tepki gösterebilen bir ilaç .
ibuprofen içeren bir nezle ilacı. nezle olunca ilaç ismi değil de etken madde içeren endikasyonları sorup alan bir bilinçli hastam olmadı hiç.
burun akıntısı ve tüm sinüs akıntılarını keser. yatmadan önce birtane iç geçeyi tıknmadan rahatça geçir.
etkisinin diğer analjeziklere nazaran daha düşük olduğu ilaç.
çokça doktorun grip ve nezlede yazmış olduğu onun yanında bilumum ağrıları geçirdiğini gözlemlediğim buluş.
yüzyılın en müthiş ilaçlarından biri. boğazınız acımaya başladığı an anlarsınız ya hasta olacağınızı, işte bir adet nurofen ile tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

(bkz: bir reklam)
oldum olası düşünmüşümdür.

bu ilacın adı neden nurofen? acaba bu ilacın yapılmasında önemli bir buluş yapan kimyager/biyolog/eczacının adı nuran, nuray vb. miydi?

buluşçunun adı=nuran,nuray
pozitif bilim=fen
kaynaştırma harfi=o
sonuç=nurofen.
alerjik etki oluşturup suratı sulu olmayan pıtırcıklarla donatabilen ilaç. kullanmayı bırakınca geçiyor.
psödoefedrin ihtiva ettiği için uyutur.

isminin "ofen" kısmı içerdiği ibuprofenden gelmektedir. "nur" kısmı ise tartışmalıdır.

etkinlik bakımından bir katarin forte değildir.