bugün

ilk defa kliplerini dream tv'de gordugum yahu alexinin tipi boylemiydi dedigim * * sonra klibi dikkatli izleyince diger elemanlarininda alakasinin olmadigini farkettigim,muzigi,vokali,gitar klavye kullanimi,solistin saci falan herseyiyle children of bodom'a benzeyen,biraz fazla ozenti grup.
çıkardıkları ilk albumde final countdown parçasına yaptıkları scream dolu başarılı cover, youth gone wild ve tornado of souls coverları, sahne perfonmansları, melodik parçaları ve araya koyulan power riffleri grubun farklı bir tarz yarattığının göstergesidir.
sağlam grup. (bkz: frozen angle) (bkz: cus) (bkz: no way back) (bkz: reach out) (bkz: close your eyes)
children of bodom bu türdeki en bilinen grup olduğu için herhalde benzer türde müzik yapan gruplar da children of bodom özentisi oluyor * petri lindross hayvanımsısı önderliğindeki grubun son albümü n oldukça leziz.
Grup 1996 yılında Petri Lindroos ve Toni Hallio tarafından kurulmuştur. Şimdi ise vokalde ve gitarda Petri Lindroos, gitarda Kristian Ranta bateride Heikki Saari basta Jukka Koskinen klavyede Tuomas Planman bulunmaktadır.
basarlı parcaları vardır(*)(*)
ilk olarak power/speed metal ile baslayan simdilerde ise melodic death metal yapan finlandiyanin ey iyi gruplarından biri.

grup üyeleri *:
petri lindroos - vokal. gitar
kristian ranta - gitar, clean vokal
jukka koskinen - bas
tuomas planman - klavye
heikki saari - davul

albümleri:
released
dreams of endless war
unleash hell
mirror of madness
death unlimited
scream
till death unites us
no way back
n * * * * * * *
petri lindroos gruptan ayrılmıştır, yerine Aleksi Sihvonen gelmiştir.
yeni çıkardıkları albümleri circle regenareted ile bir kere daha ruhumun derinliklerine ulaşmayı başaran fin metal grubu. if you go adlı parçalarını halen deli gibi dinliyorum ayrıca. şiddetle tavsiye edilir.
petri lindroos'un enfiserum'a dönmesi ve yerine aleksi shivonen'in geçmesiyle destekçi kaybeden gruptur. aleksi nin geldikten sonrası ilk icraatı olan efsane frozen angel'ı coverlaması ve bunu da yapamaması hayal kırıklığına uğratmıştır. önümüzdei günlerde çıkacakları sonisphere finlandiya konserinde grubun akıbeti belli olacaktır.
cover konusunda oldukça başarılı bulduğum grup. normalde tornado of souls'un orjinali çok sevmeme rağmen kendi yorumlarını da gayet beğendim. the final countdown coverına hiç girmiyorum bile. sağlam şarkıları da çoktur. dinlenilesi.
adam hem kusarak hem de çığlık atarak birşeyler söylemeye çalışıyor ve sonunda şarkı söyledim oluyor. kusura bakmayın ama sikerim böyle ahşap işçiliğini. böyle müzik mi olur.
2012 yılında dağılmış gruptur. petri lindroos ayrıldıktan sonra zaten grubun pek bir anlamı kalmamıştı. petri lindroos gruptan ayrılmaya zorlandığını söylemişti bir ara. bir insan kendi kurduğu gruptan neden ayrılır anlamıyom arkadaş. çok kızdıysan def et diğerlerini gitsin. senin grubun lan o senin.
the final countdown coverı efsaneler efsanesidir.

Oyle bir gaza getirir ki mermiye kafa attirabilir.