bugün

yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
yeni gelmiş altıncı nesil yazar, hoşgelmiş sefa gelmiş. ayrıca vatansevermiş, helal olsundur, tam gaz devamdır.
yeni bir altıncı nesil hoş gelmiş yazar insanı. sözlükte duruşu daim, entry'leri bol olsun. girdiği entry'ler sol frame'i coştursun.
terörist, hain ve kansızların dürtükleyicisi. onları nekadar ağlattığıda ortada.
milliyetçidir, en az benim kadar haklıdır ülkesini sevmekte; ama diğer kardeşlerimizi de bir kaç puştun yaptığıyla yaftalamamalıdır. azıcık araştırmalıdır kim neyin nesidir... takip edeceğimdir entrylerini...
edit: *
okuduğunu anladığından emin olmadığım yazardır. kürt halkının varlığını kabullenmeyen, kürt halkı dedikçe kürt milleti deyip ne dediği anlaşılmayan. onunla asla aynı seviyeye inmeyeceğim yazardır.
edit: yazım yanlışı düzeltildi.
bölücüler sevmez efendim bu yazarı. çoğu da götünden uydurur bazı şeyleri. ne mutlu türküm diyemeyen bir kaç yazarımsı laf edip durur bu yazara.

bu ülkede sadece türk milleti vardır. türk milleti türk ırkı demek değildir. çeçen insanı da laz da kürt de bu ülkenin değerli birer evladıdırlar. bunu dememe rağmen aradan bir kaç bölücü it çıkıp ''kürt halkının varlığını kabul etmiyor'' diyor. kabullenemiyorlar. içindeki terörist düşünce bunu algılamalarına izin vermiyor. utanmadan da bok atıyorlar.

(bkz: #6670825)
"bu ülkede yalnız türk milleti vardır" sözlerinin sahibi.
ne dediğini anlamakta zorlandığım ırkçı yazar.Galiba herkesi türk zannediyor.fkri düzeyde cevap veremediği için küfre başvuruyor.
bazılarının yanlış anladığıdır...

kürt halkı bu vatanın evladıdır demiştir. ben demem mesela o'nu... Değildir çünkü.

Millet olunması için vatan sahibi olunmalıdır demiştir, ki doğru demiştir.

Ama diyoruz ya kafa lazım anlamak için.
yarılmış karpuzların nickaltında çatladığı yazar. Ayar bozar...
aramıza yeni gelmiş bir yazar. *
beni bi konu hakkında uyarması hoşuma gitmiştir. sevilen bir yazara benziyor. koştursun bakalım.
bir aminoasite nitro gliserin diyecek kadar kültürlü olan yazar.
bir yarrağa pipi diyecek kadar kültürlü yazardır.
kendisi ne mutlu türküm diyene sözünden haz alan güruh un eş başkanıdır. ne zaman bu adamın entrysini görsem sonu ne mutlu türküm diyene sözülye bitiyor.

dikkat edelim türk olana değil türk'üm diyene. aman burayı kaçırmayalım.
Vatan kurabilmek için "gey" olan basurlu krallar, ayar manyağı aristokrat ingiliz kürtleri, bölücü komünistler ve amerikalı pop özentisi hardcore grubu nicklilerin nick altına saldırdığı yazardır.

Acıttı mı lan canınızı... Ama diyorum ben. Eğer sokakta dolaşan 20 tane köpeğe tekme sallarsan hepsi saldırır diye.
hayal gücü geniş bir arkadaş. şu entry üzerinden analiz edelim. (#6721148)

"millet götünden uydurur oldu"

neyi götümden uyduruyorum arkadaş? hiç mi okumadın atsız'ı? her yerde tanrıkut motun şanyü diye yazar. oysa ondan daha önce, birileri ismi doğru okumayı başarmıştı. bugün tüm otoriteler, boğadur yabgu okunuşunu kabul eder ki gayet de mantıklıdır, öz türkçedir zira. nihal zahmet edip de yabancı kaynakları okumadığı için komik duruma düşmüş. şimdi burda neyi götümden uyduruyorum, bi açıkla lütfen.

"netlik kazanmayan bir konu yüzünden"

bence konu gayet net. nihal "motun" diye okumuş, doğrusu ise "boğadur". zaten başlık da bunu söylüyor. algılama sorunu var herhalde bazılarında.

"bir vatan evladına çamur atılıyor"

yanlış yapana yanlış yaptı demek çamur değildir. sabahtan akşama kadar sizden olmayanlara etmediğiniz küfür kalmıyor. nihal de bir vasiyet yazmış, tüm insanlığa sövmüş. bu adama yine fazla kibar yaklaşıyorum.

"nihal atsız'ın eserlerini okumayan"

okumam evet. en son hitler'in kavgam'ını okumuştum, o fazlasıyla yetti.

"kültürlü geçinmeye çalışan"

sağa sola köpüklü salyalar saçan insanlardan daha kültürlüyüm. bu da bana yeter.

"iddialar bunlar"

iddia değil gerçek. yukarda açıkladım.

"yazık..."

bence de yazık.

"edit: ağırına gitti elemanın..."

ağıra gitmekten ziyade üzülüyorum. ülkem için.
Entrysinin başında hiç mi okumadın nihal atsız'ı deyip, ortasında okumam nihal atsız'ı hitler okudum yetti diyen zavallıların, nick altında yedikleri ayarın acısını hafifletmek için, demagoji yaptığı yazardır.

Kendi tarzlarında cevap yazıyorum... olum bi karar verin laaa, Hüseyin Nihal Atsız'ı okuyor musun? okumuyor musun?

Aman bana demagoji yapma ezerim kültürsüzlüğünü, kültür mantarı seni...

Edit: Ne o bebeeem ağırınıza mı gitti?
hobi olarak entry girmemesi gereken. hobi olarak entry girince saçmalıyor çünkü.
hobi olarak entry girmeye kar$ı fobi geli$tirmesi gereken. böyle bizi ürkütüyor zira. 360 derece. dünya dönüyor istemesende.
bana kalbi kadar bu temiz sayfayı ayırdığı için şahsında sözlük yönetimine takdirlerimi sunmak istediğim lazar. seviyorum böyle güzel insaları, elimdeiçinde kabak tadı veren çekirdekleri olan kese kağıdını alıp geçiyorum ekran karşısına, çintiyorum. iştahla çintiyorum. dişimin arasına giren kabukları tükürüyorum. sonra çintmeye devam ediyorum. ışık yok umut yok demiş şair. ümidini yitirme..ümit önemli değil mi ey sözlük ahalisi ne dersiniz.
Bölmek bir matematik işlemidir. Matematiği oldum olası sevmişimdir. über yazar, bu altına girilen kelimelerden zevk alıyor galiba. O yüzden konu ile alakasız deşhetengiz duygularımı kendisine özel olarak sunuyorum. Bugün bursadaydım. Eskişehirden bir arkadaş geldi. Kent meydanında café crown da kendisi ile lafladık. Yanında iki kişi daha vardı. Akrabaları imiş. Kapitalizmin nahoşluğundan dem vurduk her zaman ki nahoş halimizle. Café crown gibi kapitalist bir çatıda, bir alışveri merkezinin köşesinde insanların acılarını paylaştık. Sorarsan dürüst müydük, dürüst taklidi yapmamız da kafi diye düşünüyorum. Kapitalizme nerden geldik tabi ki neşeli hayat tan. güzel film doğrusu. Bugünde yaşamdan dakikalarda konuk idi yılmaz erdoğan. Filmi tartıştılar. Falan filan fıstık. işte bole bir şey. Ne demişler Az veren candan, çok veren maldan. Sonra Rüstem abi ile gidiyoruz...
hobi olarak iftira atar.
hayır kafasındaki 'türk' algısına falan bir kaç afilli söz yazıp itelemeye kalmayacağım dü$üncesini ama sakil üslubu ve kolayca yalan söyleyen bir adam olması böyle bir masalsı, pinokyovari oluyor. olmasın.
komünistlerin ve pkk sempatizanlarının nick altını bastığı yazar. kendisi, anayasa 66. maddeyi savunmaktadır ama anlayana... tabi anlamak istemeyenler, bardağın dolu tarafını görmek istemeyip, hükmünü ezberden vermektedir, köhne zihniyetlilikle... ben gene de bu yazarın anlatmak istediklerini biraz kendi yorumumla anlatayım, belki ezbere konuşanlar biraz imana gelir, ne de olsa aklın yolu bir demişler... ancak provokatörler için aklın yolu yoktur, onlar üzerine alınmasınlar bu yazdıklarımı, umutsuz vakalardır onlar...

türklük hissetmektir, binlerce yıllık tarihinde kimse saf kan türk olamaz, bu ülkede türklük, bu ülkenin vatandaşı olmak demektir. laz da çerkez de kürt de ben türküm diyebilmelidir, ama bölücülük yapanlara da haddi bildirilmelidir. işte bu yazar kişisi bunları anlatmak istemiştir çoğu zaman, ancak gerildiğimiz şu günlerde, vatanına olan sevgisi, bazen sert söylemleri getirebilir... eh bu ülkede pkklılara gereken müsamaha gösteriliyor, biraz da vatanseverleri alttan alsınlar değil mi? bizlerde de sabır bir yere kadar...
bir $eyleri anlaması gereken yazar. tabi anlatamadıysak suç bizde.

$imdi..

her ne kadar farkına varamasan da, ba$ından beri söylediğin hiçbir $eyi anlayamıyorum. hayır 'anlamıyorum' ne demek ? hacı anlat diyorum, yok.. tutturmu$ bir türkü devam ediyor. gelip nikaltıma bir $eyler çizittirip kaçıyor. ortalık sakinle$ince muğlak kalan noktalar öyle kalmasın çünkü bir sike benzemiyorlar böyle diye gidip blog'uma bir $eyler karalıyorum, bazı sözlükçüler tarafından takip edildiğini bildiğimden. sonra hakikaten takip eden bir yazar görüp ordan alıyor ve nikaltıma link veriyor. bizim köylüde o kadar yazıdan hiçbir $ey çıkartamıyor, kabuklarını soyuyor, vitamini alamıyor ve bir luphol doğuyor doğal olarak..

hoca sana hiçbir yerde türkçüyüm yahut kürtçüyüm demedim. evet bir $eyler iddia ettin mesaj kıl yün diye. önce hatırlamamı$ veya görmemi$tim ama aradım taradım buldum. doğru, bir kaç defa mesajla$mı$ız. bir izmirli olarak kürtlerden özür diliyorum ba$lığıma çemkirmi$sin. fakat muayyen gününde değilmi$sin sanırım, $a$ırtıcı bir $ekilde gâyet kibar bir mesaj atmı$sın. hatta te$ekkür etmi$im bu üslubun için. 'ke$ke herkes sizin gibi dile getirse dü$üncesini' demi$im. ah yok, belkide hesabını ortak kullandığın ki$i kimse o atmı$tır o mesajı, aklım bilemedi $u an..

aa bak hesabı ortak kullanmak demi$ken, aklıma geldi de, hem nikaltına link yapı$tırtmaktan daha mühim gibi göründü gözüme bu mevzu.. sahi neydi o öyle, yanlı$ mesajlar atmalar, diğer yazaraymı$, karde$im yazmı$mı$ vesaire falan ? samimi olmakla ilgili beni sorunlu kılacak en son adammı$sın gibi geliyor bana. baydıvey, moderasyona selamlar.

enivey.. ergenliği özlüyorsun sanırım. ya da hâlâ ergensin ve bundan kelli herkesi öyle sanıyorsun, bilemiyorum. fakat ben ergen değilim. ya$ımı sordun mu ? sor, söylerim. aynaya bakıp konu$mak iyi değildir. hah $unu bileydin, evet ben kimse gibi değilim. allah da değilim peygamber de. sen de değilim. ve emin ol benzemiyorum da sana. ben kovmam kimseyi. ben sus demem sana. anlamıyorum anlat dedim, farklı bir lisanı konu$tun. mâdem anla$amıyoruz güleyim, hani insanız, mimiklerle felan anla$ırız dedim ı-ıh, olmadı.. bak kendimden bahsetmi$ken, belli bir sese doğru tepki veren itlerle ortak noktam olmasa da önce bir dinlerim kar$ımdakini. fakat gariptir kulak kabarttığım zaman senden bana doğru gelen ses dalgaları bir çınlamaya dönü$üyor, kulağımın yapısı itibariyle belli bir desibelden dü$ük tınıları algılayamıyorum. dilerim bir gün bu sana da olur. çünkü farklı alanlarda bu yetiye ihtiyacın var gördüğüm kadarıyla. bakarsın $afak vakti doğuya doğru bakarak kullanırsın..

yazının amilini geçtiğimize göre, ayrıntıya girelim, ayrıntı önemli. müridim olduğunu söylediğin ki$i türkçü. bildiğin türkçü evet. bir bakmamı$sın bile kim diye. aklına ilk geleni yapı$tırmak, önyargılı davranmak kolay olan elbet, anlıyorum. fakat o ki$inin pkk ve dahası detepe'lilere orospu çocuğu dahi dediği entry'leri var. bir dahaki sefere benzeri bir hususta daha hassas davranmanı salık veririm nolayt.

söylemi$tim daha önceden, dikkatini vermemi$tin o gün derse. neyse ben tekrarlayayım;

yaftalamadan önce dü$ünelim.