bugün

Ulu önderimizin, ülkemizin bütün meydanlarındaki, bütün heykel'lerinin gösterdiğl yerlere iyi bakmak lazım. anamızı da gösterir, babamızı da.
niğde değil de yıllar önce istanbul şirinevler meydandaki heykelin gösterdiğini duymuştum tabi şehir efsanesi olduğuna inanırım ayrı.
Düşünülmesi gereken konu, niğde'deki atatürk heykelinin karşısına kerhane kurulmasıdır.
bende diyorum atatürk'e sallayanların ebevenylerinin çalıştığı yeri nasıl öğrenebiliriz..*
(bkz: anladın sen onu)
mal lan bunlar.
(bkz: bitsin bu hayasızca akın)
gidip gelmekten üşenmediğiniz o kerhanenin yolunu bulmak için bile bir heykele ihtiyacınız var demekki.
bazı eziklere kapak olan durum.kerhaneyi bile bulmaktan acizlermiş amnk.
atatürk ün, siz başka bir şey beceremezsiniz mesajı vermesidir.
ilginç bir figür.
belaltı saygısız ve manasız bir atatürk'e saldırı cümlesi...

aynı seviyede cevaplar alınca da buna ağlayan bir atatürk düşmanı. bir de kibirli olmakla suçlamış herkesi.

aynı adam benzer bir cümle kendisinin çok saygı duyduğu veya kutsal olarak gördüğü biri veya birşey için kullanılsa ortalığı velveleye verirdi ama.

empati yapmadan demokrat olunmaz.
" laf dinlemezseniz sonunuz ahan da burası " anlamında olabilir.
aynı efsane istanbul şirinevler meydanda ki Ataturk heykeli için söylenirdi, biz de ergen dersane bebeleri inanırdık, sonra dikkat ettik fem dersanesi'ni gösteriyor. *
niğde kerhanesi dağın başında arasında nereden baksan 7 -8 kilometre vardır. ayrıca yön olarak da alakası yoktur.
şakirtler atatürk heykeli ile uğraşacaklarına kendi sorunlarına derman bulsunlar. mesala kıbleye yöneliyorum derken uzay boşluğuna doğru namaz kılmanın mantığını bi açıklasınlar. hani dünya yuvarlak ya o bakımdan.
tesadüf.
yazar burda annesinin çalıştığı yerin adresini vermiş (bkz: google maps)

küçük kısacık not: şimdi mod lar benim bu entry mi silip bu başlığı silmezlerse işte ozaman büyük sorun çıkar burda.
kerhaneyi işaret edilen yere yapan ileri görüşlü emekçi.
eskiden belki mümkün olabilecekken günümüzde o kerhanenin niğdespor kulübü'ne tahsis edilmiş bir alan olması sebebiyle mümkün olmayacak hadisedir.
yeşil komünistlerin geldiği yeri göstermektedir. doğru yeri gösteriyor yani sıkıntı yok.
daha önce atatürk'e hakaret etmiş olan bir yavşağın beyanıdır. artık niğde'de midir, nerededir orasını siz çözün.
Tesadüfidir.
(bkz: new york ta genelev var mı)
analarının yerini bilmeyenlere ve analarını arayanlara Atatürk ün yaptığı yardımdır.

bide bu densizler laf edip duruyorlar Atatürk e.