bugün

niğdeli olan herkesin dilendirdigi bir gerçek.

kerhaneyi bulmanın zor olmayacagını, meydandaki atatürk heykelinin zaten kerhaneyi gösterdigini söylerler.

(bkz: askerlikten akılda kalanlar)

edit. bu başlık altında zavalıca yorum yapanlar şimdi anlıyormusunuz atatürk neden sevilmiyor.sırf sizin şu kibrinizden tahamülsüzlügünüzden dolayı.
yok atatürk olmasaymış babamız kimmiş bla bla, he amnkoyum he sensin. senin baban belide ne oldu?
çalıştığı yeri hala işaretsiz bulamayan insan söylemi.
bok atacak yer peşindesiniz amk.
belki adam "kötü yerlere gitmeyin evlatlar" diyordur.
ya da ne bileyim "anneleri orda olanlardan olmayın" diyordur.
en son parmağını kaldırdığında akdeniz'i hedef göstermişti. niğdeliler o işin gereğini hâlâ yapmadıysa, topyekun tırsaktırlar.
ben olmasaydım a-ha hepiniz orada çalışanların çocukları olabilirdiniz, ben oldum, siz öyle olmadınız ama fikirlerinizle onlardan daha da oynak davranıyorsunuz" diyor da olabilir.
niğdeliler'e "az keranacı değilsiniz" mesajını vermektedir.
anayasa oylamasından sonra orayı işaret ettiği söylenir.
Atatürk'ün düşmanı işaret etmesi zaten olağandır.
Sikin bunları.
o heykel sadece kerhaneyi değil kerhanecilerin bulunduğu yeri de göstermektedir.

- hiç optimist değiliz, hiç!
hücum edilecek güzergahi gösterir. Misal izmirde de karsiyakayi isaret eder biz göztepelilere meali labunyalar orada ileri dir.
toplum iyice paranoyaklaşmış. bundan bile mana çıkarmaya çalışıyoruz ya.
niğde de kerhane arayanlara kerhaneyi tarif etmek kolaylaşmış işte daha ne!

+abi şey nerde,
-ney?
+şey abi, umumhane varya,
-heee, bak koç yiğidim, dee şordaa bi atatürk heykeli var, o gostertiyo.
hadi bakammm, beliğe kuvvat.
bazı atatürkçülere ve laikçilere kapak olan durumdur. bunu da savunmaya kalkanlar çıkacaktır, aman diyeyim, kaçınız.
- muhterem biliyon mu niğde'de atatürk heykeli kerhaneyi gösteriyormuş kih kih...
- iyi ya işte annen işe gidip gelirken yolu kaybetmiyordur...
- nasıl?
- öyle...
çalıştığı yerin kolayca bulunabildiği için teşekkür etmek yerine, olayı anlamayan kişinin yapacağı şeydir.
lütfen yapma böyle! ne güzel arayan seni kolay bir şekilde buluyor.
Atatürk ' ün Türk halkını tanıması ve kazanılan savaşların sebebinin motivasyon ile nekadar ilgili olduğunun bir göstergesidir.
bir "inançlı nesil istiyorum" diyen rte'nin rusya'ya ve gürcistan'a vizeleri kaldırması değildir.

(#17007338) senin kaypak başbakanın ülkede laikliğe sataşıp, suriyedeki konuşmasında laikliğin önemine değindi.
senin sivri zeka başbakanın, inançlı nesil istiorum deyip, rusyaya gürcistana vizeleri kaldırdı, seks turizmini otomatiğe bağladı. bu sebeple sınır kapıları civarında oturan türk halkındaki boşanma oranlarını bi inceleyiver.

not: şakirt dediniz ama bu keraneci çıktı?
şimdi tanım manım yapmıyorum. adam iyi ya da kötü tartışılır bi tespit yapmış ya da duymuş yazmış. dünyanın en alıngan ve ateşli atatürkçüleri de hemen başlamışlar ayar vermeye..

ulan adamın başlığına bak elemanın girdiği entry e bak.
''ömrü boyunca kerhane dışında sevişemeyecek insan tipi. '' yazmış. yazara mı diyosun kime diyosun neyi tanımlıyosun amaç ne biladerim.

ayrıca hiç işim olmasa bile şunu başlık olarak açmam. bu da ayrı bi olay amk. başlığı açanıyla ayar vermeye çalışanıyla iyice sikimsonik oldu burası.

tamam ben de çok entel ve kültürlü değilim ama en azından burda takılacağıma ders çalışırım bunu anladım mk zaten derse de gitmedim , aklımı sikeyim.

son olarak be hey dürzü şiiri burdan hepinize gelsin adam olun ...
(bkz: yalova da bulunan bas git lan heykeli)
insanın fikri neyse zikride odur. Kimi istanbula bakar ananı sikecem der. Kimi şiir yazar. Kimi Atatürk heykeline bakar şanlı tarihini hatırlar. Kimi de nereye bakarsa baksın am göt görür. Abazanlık durumudur.
Bıyık altında atatürk'e saldırmak için yaratılan binlerce iftira ve yalanlardan bir tanesi.

atatürk heykellerinin böyle evlat doğurdukları için analarının çalıştıkları yerleri göstermesi de gayet normaldir.

not: sen ülke kurucusuna sövücen sonra biz sana sövdük mü ''ama antidemokratsınız , anlayışsızsınız'' zikerük öyle anlayışı damcuk.
Geçerken banada şöyle bakıp; yeğen şaşı'nın gözüne değil parmagina bak ve oraya git. Dermiş gıbı kerhaneyi bulmamda yardimci olmuştu.
O yuzdendirki çok severim zatiallerini.
bilmiyorum var mıdır yok mudur da eğer varsa böyle bir şey talihsizlik. çok da büyütülecek bir şey değil gerçi. normal bir toplumda taraflı tarafsız herkesin gülüp eğlenebileceği bir şey olmalı. ama gel gör ki bu ülke normal değil. atatürk'ü sevmeyen "ahanda fırsatı, saldır" modunda, seveni de gelip "atatürk öyle değildir, de-gil-dir".

akabinde ne din kalır, ne ana, ne namus, ne ahlak, ne saygı ne de insan. hepsi pisti yavaş değil hızlıca terkeder.

nefretiniz de sevginiz kadar ıskarta aq.
sacmaliktir.
Atatürk'ün kendini karalamak için uğraşanlara verdiği "ben olmasam anan oradaydı" mesajıdır.
herkese nasip olmayandır.
keşke benim doğduğum hastaneyi de işaret eden bir heykel yapılsaydı.

bunu söyleyen zat; en azından atam doğduğun yeri göstermiş, e babanı bulmak da sana düşer artık.