bugün

(bkz: hakket yalan la dünya)

nitelikli edit:

eğer dersen ki bir tane güzel yorumladığı şarkı yok! eyvallah tamam belki sesi yeter yetmez yada sen beğenmezsin.

ama dersen ki bi tane güzel türküsü yok! o zaman olmaz.

bu adamın aldığı ödüller, yüzlerce sanatçının söylediği türküler, babasından kalan genetik mirası, hepsini bir anda silip atamazsın.
unesco tarafından yaşayan insan hazinesi seçilen bir üstada, devlet sanatçılığı ödülünü elinin tersiyle itip, " ben halkın sanatçısıyım" diyen bir üstada en azından öldüğü gün bu kadar objektif ve sivri yorumlar yapılmamalı diye düşünüyorum. *
neşet ertaş ı sadece türkü (şarkı ne?) söyleyen biri olarak gören zihniyet sıçmığıdır.
neşet ertaş sadece yorumcu değil çok da üretken bir bestekardır.

(bkz: ahirim sensin)
(bkz: gönül dağı)
(bkz: yalan dünya)
(bkz: zahidem)
(bkz: zülüf dökülmüş yüze)
(bkz: neredesin sen)
(bkz: yolcu)
(bkz: bak bunu alın burdan)
hakk ın rahmetine kavuşmuş büyük sanatçı hakkında trollük yapanlara dert olmuştur.

don t feed the troll efenim.
"abi seni tebrik ediyorum sen başkasın, böyle bir geri zekalılık yok", diye karşı argüman sunulabilecek iddia.
hiçbir derlemesi, kendine ait eseri olmayan, yorumcu/şarkıcıyla türk halk müziği üstadı'nın aynı olduğunu zanneden, hatta bunun doğruluğuna inanıp; orhan hakalmaz ve zara'yı örnek gösteren ergen ötesi sığ bünye tespiti.
hayret berdan mardi'niyle, özcan deniz'i unutmuşsun onlar daha popüler aslında.

hırsını alamamış edit: yahu hadi yaşınız küçük, hadi trollük sevdasına, hadi ailenizin alt yapısı yok, hadi size rol model olan sığ insanlarla dolu bir çevrede yetişmişsiniz,
hadi hiçbir şey bilmiyorsunuz ve geyik olsun diye de bir sözlüğe üye olmuşsunuz...

be insan evladı; bunca insan sayfalarca bu adam hakkında yazıyor, çiziyor, örnekler veriyor... google'a yaz da bir bak bakalım neymiş ne değilmiş..karavanda çalan emekliden farkı yokmuş..
sen gibiler aşık veysel'i de yazlık sitelere gelen kör şarkıcılar ile bir tutar zaten...

bu ülkeyi sadece tayyip değil sizin gibi popüler kültürün oyuncağı olan sığ beyinler bitiriyor.

ayrıca yanlış yoldasın..!! aklınca sürüdeki koyun olmamayı böyle kültürel çıkıntılıklarda değil; sandık başında "êvet ama yetmez"ci %50 den olmayarak göstereceksin.
(bkz: ne tarafa sıçıyoruz)

justin bieber'i yaşam felsefesi olarak gören yazar sıçmığı.
müzik demicem, sanatla uzaktan yakından alakası olmayanlar anlamazlar, sen git justin bieber'le coşan insanlar hiç anlamazlar, neşet ertaş'ı sadece türkü söyleyen biri olarak görenlerin ortaya bu tür sallamasyon konularla çıkacağı kesindir, sevmiyorsan sevmiyorsun amenna gelipte " doğru dürüst bir şarkısı yok " dersen orada duracan aga, adam zaten " doğru dürüsüt ".
neşet ertaş sevmeyebilirsin bu ülkede herkes neşet ertaş sevmek zorunda değil elbette. ama bunu doğru dürüst bir şarkısı yok şeklinde ifade etmek ibneliktir,götlüktür,puştluktur. hele de böyle bir günde. insanlar üstadın yasını neredesin sen , hata benim dinleyerek tutmaya çalışırken söylenecek söz değildir.
Kısaca ;

aç kalmadıysan
sevmediysen
beklemediysen
cebinde milyarlarca para
altında son model araban varsa
yediğin önünde yemediğin arkandaysa
hayatı günlük yaşıyorsan
hiç bir şey umurunda değilse
fakirlik nedir bilmiyorsan
gecekonduda yaşamadıysan

neşet ertaş'ı anlayamazsın zaten...

Üstad bir röportajında ne diyor bakınız...

" ilk ne zaman aşık oldun ? " diye sordum Neşet Ertaş'a.
"13 yaşımda. yozgattaydık, mahallenin kızıydı. ona bi türkü havalandırdıydım" dedi.
kızın adını söyledi. sonra pişman oldu.
" yazman gurban oluyum , sevda sırrınan olur. " dedi.

- nur içinde yat aşk ustası...
Sen bir şarkısını açıp sonuna kadar dinledin mi acaba?
Yaşaman gerekir onu anlayabilmen için, ezilmen gerekir, görüşlerin için seni işe almamaları gerekir, halktan olman yeterlidir aslında. Halkı anlaman yeterlidir.
Yüce insanlar göçüyor senin gibi saygısız ve faşist gençler doğuyor.
Hayatinda hic 'neredesin sen'i dinlememis insan soylemi.
(bkz: neredesin sen)
(bkz: ah yalan dünya)
(bkz: kendim ettim kendim buldum)
(bkz: gönül dağı)

bunlar doğru dürüst türkü değil de hacı baba tekkesi mi?
orospu evladı oldum buyrun bana küfür edin demenin sözlükçesi olan iddiadır. ne biçim de gaza geliyom la konu neşet ertaş olunca. modlar beni çaylak yapın.neşet ertaş için çaylak olmakla övünürüm la ben. evet.
doğru önerme. O'nun türküleri var çünkü. Türkülerin de neşet ertaş'ı.