bugün

"nerden geldim de girdim şu galatasaray(ımın) kadrosuna, sıçtım kariyerime mınaki." diye düşündüğünü düşündüğüm şahane kaleci.
yediği 2 gole bakıpta yok böyle kötü kaleci şöyle kötü kaleci diyen ya maçı izlememiştir ya futboldan anlamıyordur yada art niyetlidir.

benim maç içinde saydığım çok net 4-5 gollük top kurtardı. daha takıma tam adapte olamadı bazı çıkması gereken toplara çıkmadı ama zamanla alışacaktır.bir kalecide olması gereken en önemli şey hayvani refleks bu adamda var.ben bir galatasaraylı olarak bu seneki transferler içinde rahatça en iyisi diyebilirim.

adamı eleştirmeden önce şu maç özetini bi izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=nTAThFLrWXM
Mondragon da ilk geldiğinde hatalar yapmıştı ve bu hatalara rağmen; mükemmel galataray camiası ile, kalecisini dövmeyen şerefli galatasaray taraftarları; bizler sana güveniyoruz dercesine herzaman arkasında durup desteklerini esirgememiştir ve mondragon oynadığı sezonlar içinde süper ligin en iyi kalecisi olmuştur...

sıkıntı yok bizler musleraya güveniyoruz...
daha önce belirtmiş olabilirim ama kaliteli kaleci olarak anılan çoğu kaleci 190cm nin üzerinde boy ortalamasına sahiptir. (buffon , cech , julio cesar...) dünya kupası ve serie a dan da bildiğimiz kadarıyla jeneriklik gol yemeye müsait bir kaleci.

türkiye liginde sorun olur mu ? tabii ki olmayacaktır, sabri de galatasarayda. (şaka bir yana ölümcül şutlar atan adam olarak selçuk şahin'den bahsedilen bir ligde tehlike yoktur.)
(#12491362) hakkında transfer olduğu gün yaptığım yorumun doğru çıkması muhtemel kaleci. herhalde sakal bırakmam lazım.
ilk çıktığı maçta eleştirilmesini pek doğru bulmadığım kalecidir. hatırlarsanız, bilenler bilir fenerbahçe nin kalecisi robert enke ilk maçında üç gol yedi diye takımdan gönderilmişti. daha sonra ne oldu? Aynı robert enke almanya da gösterdiği performansla en iyi kaleci ödülünü aldı.
*
Dipnot: Fernando Muslera, iffhs tarafından dünyada en iyi 7. kaleci olarak gösterilmiştir. aynı zamanda milli takım performansıyla uruguay a copa america yı kazandırmıştır. *
dün fenerbahçe'min verilmeyen golünün sinirini bir nebze azaltmıştır. komik kaleci.
hatalı bir çıkış yapmış ve rakibine sert girerek kırmızı kart görmüştür. lâkin sokayım kırmızı kartına efendim. acı içinde oyunu terk etti adam. umarız ciddi birşeyi yoktur.
gördüğü kırmızı kart önemli değil sakatlanmasın yeter kalecisi.

umarım ciddi bir sakatlık değildir.

ayrıca bu adama nazar değdi bunu da not edin beyler.
daha çok hatalar yapacak kalecidir. sadece iyi bir çizgi kalecisidir o kadar.
(#12295732)
not: umarım sakatlığı ciddi değildir.
klavye taraftarlarına fenalık geçirten kaleci. ulan transferinden önce konuşuldu bu çocuk her sene 4-5 tane çok kötü gol yermiş (takip edenlerin referansları) ama iyi kaleci. italya liginde kabul görmüş, uruguay milli takımının kalecisi burda 2 şalvarı bokluya beğendiremiyor kendini.
Galatasaray taraftarının gaza gelerek, tek hatadan idama götürmemesi gereken kalecimiz.

hakkında yorum yapan fenerlileri falan ise bırakın muslera kendisi parmaklasın.
parmaklarını akıllı kullansın kalecisi.
tanım: bu sezon en az 8 maçta galatasaray'ı patlatacak kalecidir.
not: umarım sakatlığı önemli değildir. iyileşsin kendisi, size faydası olmaz fazla ama bize lazım böyle bi bomba!**
3 maçta iki büyük hata yapmış olsada kaliteli kaleci olduğunu hissettiren ve izleyenlere güven veren kalecimiz. canın sağolsun dostum sana bir şey olmasın...
aslında muslera nın en büyük hatası önünde gökhan zan gibi defans oyuncusuna sahip olmasıdır.
yaptığı hata biraz da gökhan zan ın o topu yere inmesine izin vermesinden.
yalnız bu iki oldu muslera. takım iyi giderse sorun yok da eğer kötü gidiş devam ederse- samsun maçı da dahil rezil oynuyoruz- bu taraftar seni de 2-3 haftaya ıslıklar.
yaptığı hatayla harcanmaması gereken kalecidir. çok yetenekli genç ve galatasaray ın devamlı kalecilerinden biri olur. galatasaray bu kaleciyi elinden kaçırmamalıdır.
1-2 hata ile kredisi bitmeyecek. rakip takım taraftarlarının yorumlarını görünce daha fazla güvendiğim kalecimizdir. susun...
yeterince kalesinde güven vermeyen kaleci. sadece karabük maçı için söylemiyorum genel olarak güven vermiyor, iyi kaleci olmasına rağmen sanırım konsantrasyon problemi var.
ufuk ceylan için "gelecek vaadeden bir kaleci" yakıştırılmasının damgalanması, bu kaleciye olan güvenimi yüzlerce kez arttırmıştır.
kesinlikle iyi kalecidir. bugünkü bombası içinse gaza geldi sanırım yaşı genç olur öyle.
ceza sahası dışında stoper gibi oynayan kalecidir. yıllarca lugono'nun arkasında kalecilik yapmış adamdan o pozisyonda yavaş bir dalış beklenemezdi. adam görmemiş ki nerden bilsin.
ufuk ceylan + aykut erçetin + orkun usak + zapata + leo franco < muslera

bu kadar.
geldiğinden beri mala bağladı.paftan adam çıksa bu hataları yapmaz.
(bkz: kova)
sözlükteki skor yorumcu sayısının baya fazla olduğunu gösteren kaleci. 3 maçta yerin dibine soktukar adamı.yok hatalı gol yemiş yok kırmızı kart görmüş.
3 maçta bir adamın iyi kaleci olup olmadığına karar verebilen futbol dehaları var aramızda.

Ben bu adamın en az 45-50 maçını izledim.Hatalı goller de yediğini gördüm. Hatalı gol yiyen kaleci kötü mü oluyor?
Çek maçında nihat'ın attığı goldeki cech'e ne diyeceksin o zaman.Volkan'ın ilk zamanlarını hatırlayın hatta "volkan'ın kontrolünde direğe çarpan top" diye başlıklar da vardı.Şimdi avrupa'nın en iyi kalecilerinden...

Neyse kalemde muslera varsa tasalanmam arkadaş.
Siz de oracıktan izlemeye devam edin...