bugün

necip türk milletinin hiçbir şeyi ayarında yapamamasından kaynaklı olarak, hastalığı ve aynı hastalığı daha önce yenmiş olması nedeniyle oldukça fazla ilgi toplamış fakat bu ilgiyi kaldıramamış kişi. Hatta artık hastalığını kullanarak şov yapmaya başlamış. hastanelerin onkoloji servisleri bu arkadaş gibi yüzlerce küçük çocukla dolu. illa ilgi gösterecekseniz en yakın hastanenin onkoloji servisine gidebilirsiniz.
belli ki guzel bir insan ve baskalarina da moral, umut oluyor. ama bu yazdigi cok yersiz olmus. burasi turkiye, adam yanindaki adami pas gecip direkt foto cekinebilir miyiz deseydi belki de masadaki bicagi bogrune yiyecekti. nasil bilsin adam bunu. ki tum hakliligina ragmen cocuk inanilmaz guzel ozur dilemis. lan insan bu cocugu zorda birakir mi aq. gardasim benim, kanim isindi cocuga. rastlarsam bir cay ismarlarim.
bu kızı çok şımarık diye baştan beri sevmemiştim iyice olayı ilgi çekmeye iyice ajitasyon yapmaya ukalalığa döktü. allah şifa versin sana ama artık bi sal bizi.
ya her seye fazla duyar kasmaya basladi bu da. adam saf kalplilikle yaklasmis.

insanlarin iyi niyetini nasil da suistimal ediyorsunuz ama be.
bu ülkede "nezaketli" olmak bile olay. adap gereği adam izin istemiş, keza bir kadın gelip adamla fotoğraf çekinmek istese yanındaki kadından "nezaket" gereği izin ister. ister arkadaşı ister sevgilisi kardeşi kocası neyi olursa olsun. adamın yerine kendimi koydum aynısını yapardım. kim olursa olsun aynısını yapar. ilgi odağı olmak işte insanı böyle yapıyor yeri geliyor hastalığı bile kullandırıyor. kimse kusura bakmasın hastalığı yendin diye böyle bir şey yazamazsın senin insanlara umut olman gerekiyor motive etmen gerekiyor bu kadarı terbiyesizlik. instagramda laykları alınca oh oh çekiyorlar ama.

kısaca,

"nezaket" önemli.

şu durumda adamı kötüleyip kadına sahip çıkanlar yanlış yapıyorlar. kimse kusura bakmasın.
Boşuna feminiklere karşı değiliz bunu birkez daha görmüş olduk sayesinde. Linç edilmesi müstehaktır aklını başına alır belki.
Kanserli hücrelerle güçlü bir şekilde savaşan birisi olduğunu kanserden bir yakınını kaybetmiş birisi olarak umut dolu gözlerle görebiliyorum lakin tepkisini, fazla ilgiden bunalmış birisi olduğu gözardı edilmeyecek bir durumda kibarca reddebileceği bir durumda gayet halinden memnun bir karenin ortaya çıkmasına vesile olmuş. Sonrasında o karenin ortaya çıkma ihtimalini hiçe sayarak sitemkâr bir tweet atmış. izin istemeden yanlarına yakınlaşsaydı çok daha farklı bir tweet atılırdı eminim. Sonuç itibariyle fotoğraf çekilmek isteyen kişi bir erkek; empati yeteneği ile güzel bir yaklaşımda bulunmuş. Sevgilisi olsaydı neslican yine bu düşüncede olsaydı eminim sevgilisi böyle olsun isterdi. Söz konusu feminizim, eşitlik bu değil zaten. Popülerite böyle bir hastalıkla geliyorsa destekçilerim denilen insanlara böyle bir yaklaşım çok ayıp. O çocuğa bir özür borçlu.
Bir kez daha olay dallanıp budaklanacak ve beslenen tek şey reklam olacak..
bunları okudu diye kanserinin nüksedeceğini zannetmiyorum. okumalı ki yaptığı hatayı fark etmeli. her ne kadar hayat konusunda tecrübeli olsa da yaş faktörü önemli; yaşından ötürü bu konuda basireti bağlanmış ve yanlış tepki vermiş diyor ve konuyu kapatıyorum. susun hadi. *
kabul edelim ki güzel bir kadın olmasaydı bu ilginin çeyreğini dahi göremezdi. geçmiş olsun kendisine ve şifalar dilerim tüm dermansız hastalığa sahiplere.
Çirkin kadın. Arkadaşlar nasıl bir güzellik anlayışınız var sizin :/
sonuna kadar destekliyorum.
kadını hiçe sayıp yanındakinden izin istemek kadar dangalakça bir davranış olamaz.
"yanında erkek varmış da tabii erkege soracakmış.".
ee? diyelim kadın soruyu soranla fotoğraf çektirmek istiyor ve yanındaki erkek istemiyorsa soran kös kös gidecek yani. kadının isteği önemsiz.
bu saçmalığı kabul edip yanında bir erkek varken kadının kararlarını hice saymayı normal kabul etmeye başlarsak bir sonraki adım olarak misal oy vermeye bir erkekle gelen kadının oyunu ne şekilde kullanacağını yanındaki erkeğe sormayı da normalleştirebilirler.
şu ataerkil kafa yapınızla doğrusunu bilen ve yapan bu cesur kızı ne hakla hangi hadle eleştiriyorsunuz?
gözümde daha da büyüdü bu kahraman kadın.
umarım hep bildigi yolda gider.
sıkmayın şu kızın canını. zaten fazlasıyla acı çekiyor, kemoterapi almak kolay mı sanıyorsunuz. belki yapmış bir hata, belki yapmamış takmayın bu kadar. 20sine bile gelmemiş, kanser hastası, bir bacağını kaybetmiş ve ömrünü hastanelerde geçirmesine rağmen hayat enerjisiyle dolu bir insan var karşınızda. bir postu ile kaç tane kanser hastasına umut veriyor haberiniz var mı acaba? bir de hala güzel mi değil mi diye tartışıyorsunuz. hayattaki silikliğinizi sikeyim. fotosunu, iznini geçelim, neslican'a bir şey olmasın.
senin ileri görüşlülüğünün kıymetini bilemedik puding reis. affet bizi.

görsel
Azmini yaşama sevincini sonuna kadar destekliyorum kanseri hafife alıyor en güzeli de bu diğer hastalara da umutsuzluğa kapilmamaları gerektiğini aşılıyor Ted x konuşmasının da hepsini dinleyemesem de bir kısmını dinledim tebrik ettim gerçekten. Tek bacağina rağmen hayata dört elle sarılmış bir kızcağız ancak son paylaşımına biraz içerledim neden benden değilde yanımda ki arkadaşımdan izin istiyormuş bu nasıl zihniyetmiş ya pardon da adam nezaketen incelik etmiş hani belki yanındaki sonradan trip atar araniz bozulmasın istemiş ne var yani bunda belki direk sana sorsa yanındaki adam barzo bi tipse olay çıkacak açıkçası fotoğraf çekilmek isteyen adam da pişman olmuştur sizinle fotoğraf çektirdiğine.
ben de sonuna kadar destekliyorum.

kadınla fotoğraf çektirmek istiyorsan kadından izin alacaksın, onun yanındakinden değil. belki o istemiyor? ne yapacaksın, yanındaki erkek istiyor diye zorla mı çekileceksin? tamam, konu isteyip istememesi değil ama izin aldığın kişi yanlış. izin alacaksan, fotoğrafı çektirmek isteyeceğin kişiden izin alacaksın. bir başkasından değil.

ps: eksiliyen herkes de kıçımın sağ kenarını yesin.
Bunun gibi binlerce kanser hastası var ülkede ama kimse onlardan bahsetmez.en göz onunde olan orda burda duyar kasan millet loseve mesaj atacağına gider saçma salak tv programlarina atar ama gelip sosyal medyada duyar kasar. Bu kızın tek artısı güzel olması.kimse kendini kandırmasın bu kız güzel olmasaydı bu kadar takipçi,bu kadar seveni ve taniyani olmazdı.linc ise linctir. Hakketti bunu. Tek kanser bu kiz değil ama tek konuşulan bu kiz.
Alin gurur duyun yarattığınız kibir emsali hasta kızla.
Ayrıca en kısa sürede bence çocuktan bir özür dilemeli çünkü çocuk turkiyede yaşadığının farkında.yolda yürürken kiza baktığın için bicaklandigin bir ülke burası o yüzden çocuğun davranışı gayet hoş ve çoğu türk erkeğinden beklenmeyecek kadar nezaket içerikli.
fotoğraf çektirdiği çocuğa neden twitterdan posta koydu anlaşılamayandır. madem boyle yapacaksın cektirme foto, kimse zorla bir şey yapar gibi görünmüyor çocuk da efendi gibi yanında bir erkek var diye oan sormuş bu kimseyi 2. plana atmaz sadece bunu yapanın gelenkçi yetiştirildiğini gösterir.

ha bundan rahatsız olduysan bunu orada o anda dile getirir bunu yazarsın twitterdan o zaman tartışılır eyvallah.

he aynı twit altında sana hak veren tek yorumu rt yapman da seni haklı gostermez bacım.

bu davranışın sana sempati ve samimiyet kaybettirir sadece.
zaten yeterince ağır yükü varken bir de "başkalarına moral olma" yükünü yüklemeyin şu kızcağıza. sıradan 20 yaşında bir kız gibi bir karşı cinse sinirlenip twitterdan yazmış. eee? yazar.

bi misyonu mu var?
birilerine sırf canı öyle istedi diye trip atamaz mı?
ya da önce garip gelmedi, belki sonra garip geldi yaşadığı diyalog? iyi de kime ne bundan!

şeyma sarıibrahimoğlu vardı mesela. iyileşti, iyiye gittikçe yazdıkları değişti, resimleri değişti, kalabalığa karıştı gitti. şimdi neslican? sırf aslında hiç tarzınız olmayan paylaşımlar yapıp, hiç ilginize çekmeyen şeyler konuşan bir kız olduğu halde nedense "merhamet ya da acıma duygusu" ya da takipçisini arttırarak o'nu onere etmek için olabilir takip ediyorsunuz, sonra da işinize gelmeyen bir laf etti diye linç etmeye kalkıyorsunuz.

yok annem yemezler.

çok güzel bir kız. ışıl ışıl. daha göreceği çok günleri var. inşallah o zehir vücuduna daha fazla yayılmaz da daha az eksikle yoluna devam eder, bir hayat kurabilir. çünkü tedavisi tam anlamıyla bitmeden geleceğe bakması mümkün değil. allah tüm iyilik ve şefaatinden onu yararlandırsın ve o da şeyma gibi kalabalığa karışsın dilerim.
Kendisine nezaket göstermiş olan kişinin yaptığını saçma bir şekilde abartması sonucu bir tartışma açılmasına sebep olmuş kişi. Adamın duruşundan efendiliği bariz bir şekilde belli oluyor. insanlık yapıp izin istemiş. Yukarıda bir yazarın da dediği gibi sokakta geçen birine bakmak sonucu bıçak yenilen bir ülkede yaşıyoruz. Bir özür dilemesi gerekir. Yapmış olduğu şeyin doğru olduğunu düşünmüyorum.
güzel bir kız, umarım uzun ve kalbi gibi güzel bir ömrü olur. Allah şifa versin.
hastalığını ve bir bacağının olmayışını kullanarak prim yapan şovmen. onkoloji servisleri kendisi gibi binlercesiyle dolu, oralara gidin bu kadar hastalara destek olmayı istiyorsanız.
Şu sıralar da kanser tedavisi gören birisidir.

Böyle insanlar gerçekten beni utandırıyor çünkü hayatımdaki yapabilcek iken yapmadığım şeyleri gösteriyor. Sürekli hatirlamamiz gerektiğini yarın ölebileceğimizi. Ya da engelli birisi haline gelebileceğimizi. Bazen sorguluyorum bence insan doğası gereği midir nedir kendisini bıraktığında hep aşağı doğru gidiyor. Fakat çırpındığında da yukarı mesafe katedemediği de çokca oluyor. En sonunda başladığın noktaya yakın olabilirsen ne mutlu, durumu oluyor.
Sizin ben Vicdanınızı sikim!