bugün

Yaşadığı zor günlere rağmen insana yaşama sevinci veren güler yüzlü güzel bir kız.

https://www.instagram.com/neslicantay

görsel
benden yaşça küçük olmasına rağmen hayata dair öğreneceğim çok şey olan kişi, bir gün kahve içerken konuşma imkanı bulabiliriz umarım.
2 kez kanseri atlattı ve her seferinde daha güçlü.
Bu nasil bir adalet anlayisi ey hayat. Iki defa yenmesi yetmedi mi bu guzel kizin. Daha ne istiyorsun. Kalan son umudunu mu? Tez zamanda iyilesirsin insallah.
Çok güzel bir kadın. Gülüşüyle, bakışıyla, duruşuyla, hayata karşı duruşuyla, pes etmemesiyle sen harika bir insansın. inşallah bu sefer de galip gelen sen olacaksın ve gezeceksin, yazacaksın, okuyacaksın çokça.
En kısa zamanda şifa bulman dileğiyle.
görsel

Yahu kız yeniyor işte bırak peşini lanet kanser!
Başlığı 112 gün önce açmışım.

Ben bu kızı tanıdığımda kendi hayatımda dibi görmüştüm. 2 ay olmuştu. Hiç gülmüyordum. Sonra instagram keşfette tesadüf denk geldim resmine. Sayfasını inceledim falan. Herşeye rağmen gülmesi, güçlü olması, normal olma çabası herşeyi örnek oldu bana. Ben de güçlü olmalıyım nolursa olsun bu hayatta diye düşünmüştüm.

Dün twitterda isminin tag olduğunu görünce ve tekrar kanser olduğunu duyunca yıkıldım. Ciddi ciddi baya bir saat düşündüm. Kafama takıldı. Fakat o yine gülerek açıkladı kanserini. Herşeye rağmen güçlü. Dalga geçiyor. Geçmeye çalışıyor. Oysaki içinde kim bilir ne fırtınalar kopuyor.

Allah yardımcısı olsun. Umarım bir an evvel kurtulur.
şirin tatlı bir kız,mutlu günleri bol olsun.
TED konuşmasını geçen hafta izlediğim genç kadın.

izlerken başına gelen olayın kendisine hissettirdiklerini tarif ettiğinde kalbimde hissettim acısını. Bunu bir dk bile hissetmek beni çok yordu. Hayatın ona getirdiği acılara rağmen bu kadar pozitif kalabilmesi gücüne hayran bırakıyor.

Ted konuşmasında 2017 nin son aylarında bacağından sonra akciğerine kanser sıçradığını ama küçük olduğundan bi operasyonla alındığını söyledi. Sevinmiştim.

Dün instagram’da kendisini takip eden kuzenim son gönderilerinden birini gösterdi. Kanser tekrar akciğerine nüksetmiş, hem de operasyonla alınması mümkün olmayacak şekilde. Kemoterapiye başlayacakmış.

Bazı tümörler ne yazık ki çok agresif, alındığı gün bile aynı boyuta ulaşan tümörler var ve neslican ne yazık ki bunlardan birinden muzdarip belli ki.

Umarım yaşarsın ve yaşamanın hakkını ne güzel verdiğini bize göstermeye devam edersin canım.
Tekrardan yenecek inşallah kanseri. Çok pozitif ve güler yüzlü, başka insanlara da örnek oluyor gerçekten. Mutlu günleri olsun bu güzel insanın.
Yine kanseri atlatacağına inandığım koca yürekli kız.
o kadar hayat dolu ki insana yaşama sevinci veriyor şükretmemi sağlıyor.
Güçlü bir kız. Hayatı 20 yaşında çözümlemiş. Yolu açık olsun.
gördüğüm en güçlü insanlardan. bu savaşı kazanacağına olan inancım tam.
Hayatımızdaki ufak dertleri büyütmememizi, yaşamayı sevmemizi bir kez daha hatırlatan insan.
twitterda ve instagramda cogu kez linc ediliyor. anlam veremiyorum ne yapsaydi? feryat figan aglasa miydi? kadin guclu ve asla umudunu mutlulugunu yitirmiyor. en guzeli de bu bence. atlatacaksin guzel kadin!
çok güçlü çok aşırı güçlü tek başına tüm dünyaya karşı savaşacak kadar çok güçlü bir kadındır. ve elbette ki kazanacaktır.
Kendisini taktir ettiğim güçlü bir kızımız.
Çook güzel ve güçlü bir kız, umarım iyileşir.
görsel
Verdiği kanser mücadelesinden zaferle çıkmasını istediğim harika varlık.seni tanımadan çok seviyorum.dünyanın en güzel kadınısın. Gücünden bahsetmiyorum bile.
Allah yardımcısı olsun gerçekten güçlü bir kız. tez zamanda iyileşir inşaallah.
Hastadır belki durumu kötüdür. Bir de çok yazan vardır görmemiştir. Kötü düşünmemek lazım.
Dolara takılanlar bu kızın yaşama Sevincine baksın öncelikle. Hayatta her şey para değildir.

Edit: yalan mı pis herifler ?
kansere 3. kez yakalanmadan önce yaptığı ted konuşmasını bu hastalık konusunda zaten epeyce hassas olan biri olarak hüngür hüngür izlediğim muazzam güçlü kadın. biliyorum yine yenecek. Çünkü neden yenmesin.

ted konuşması: https://youtu.be/Spmn5G00Lng
Zor zamanlar geçirdiğimi düşündüğüm bir anda rastladım kendisine ve utandım kendi zorluğumdan.çok güçlü ve inanılmaz yaşam enerjisi dolu olan bir kadın.yaşadığı zorlukları bir bir aşacağına inanıyorum.allah ona ve diğer tüm hastalara şifa versin inşallah.
güncel Önemli Başlıklar