bugün

1959 dogumlu, sakaryaspor'u superlige cıkarmıs olan şimdilik sakaryaspor teknik direktörü.
bursasporda oynadığı dönemde attığı frikik golleriyle tanınan teknik direktör
(bkz: imparator)
ilk olarak bursaspor'da futbolculuk daha sonra da teknik direktörlük yaptığından dolayı türk futbolunu iyi tanıyan yabancı teknik direktörlerden şu an sakaryaspor'un başındadır.
düzenli aralıklarla - daha doğrusu bursaspor sıkışık duruma düştüğünde - bursaspor'u çalıştıran değerli teknik direktördür.
sakaryaspordan ayrılmış teknik direktör.
bursaspor un efsanevi futbolcusu, nam-ı diğer imparator biyediç. bursa halkının sedat özden * den sonra belki de en sevdiği futbolcuydu. hayatımda gittiğim ilk futbol maçı biyediç in jubilesi olan bursaspor-trabzonspor maçıdır, benim için biyediç i daha bir anlamlı kılar..
bursaspor'dan kazandıgı para ile, arap şükrü sokakta, alkole yatırım yapan,güzel insan.
ELi CEBiNDE TAKIM BEKLEYEN BOŞNAK TEKNiK DiREKTÖR. *
elvir baliç'in bursaspor forması altında parlamasında büyük pay sahibidir.
sevdik biz seni nejat biyediç diye bagırılan ...Fenerbahçeli Oguz'dan sonra aynı stilde ki en iyi oyuncu...
ümit kayıhan, ali osman renklibay, hikmet karaman ekolünden bir teknik traktör. hep ortalama bir hoca olmuştur, öyle de kalacaktır. mukadderat.
Ligin bitmesine 8 hafta kala (bkz: eskişehirspor)un başına gelen teknik direktör.
Bursasporlu taraftarların adına şu besteyi yaptığı efsane teknik direktör.
Ne maradona ne gullit ne stojkoviç
Kral sensin Nejat Biyediç
imparator, imparator
Sensiz olmaz Bursaspor...
türk futbolunda imparator lakabı verilen ve bu lakabın en çok yakıştığı isim. yakalandığı lösemi hastalaığından bursaspor sevgisi ve taraftarın duasıyla kurtulduğunu söyleyen ve taraftarın en çok sevdiği isim.
hakka yürümüştür.
büyük futbolcuydu ve canlı olarak izlemek bana nasip olmuştu. vefatına çok üzüldüm, allah rahmet eylesin.
(bkz: güle güle büyük kaptan)
Eski Yugoslavya'nın Müslüman kökenli ilk Başbakanı Cemal Biyediç'in yeğenidir. Etkili kullandığı serbest vuruşları ünlüdür. Biyediç, 1986-1987 sezonunda 27 yaşında Bursaspor'a transfer olmuştur. 1987-1988 sezonunda attığı 17 gol ile Bursaspor'lu bir oyuncunun bir sezonda ulaştığı en yüksek rakama ulaşarak Bursaspor tarihine geçmeyi başardı. 4 sezon boyunca aralıksız olarak Bursaspor formasını giyen N.Biyediç orta saha oyuncusu olmasına rağmen Süper Lig de oynadığı 125 maçta toplam 41 gol atarak unutulmazlar arasında yerini aldı. Bursaspor'da ilk kez takım kaptanlığı yapan yabancı oyuncudur. Bursaspor taraftarı ona imparator sıfatı layık gördü. 15 Ağustos 2011 günü Mostarda hayatını kaybetti.
şoktayim halen.saglik sorunlarinin oldugunu biliyordum. cok aci kayip.
türk futboluna ve bursaspora katkısı çok büyüktü.nur içinde yatsın.
uzun zamandır lösemi tedavisi futbol adamıdır. allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.
sol frame de görünce öldü sandım ama hakikaten ölmüş.es esimi play offlarda süper lige taşıyan büyük adam.nur içinde yatsın.
sabahları uykudan uyandığımda öğrendiğim berbat haberlere bir yenisini eklemiş hadise. Nam-ı diğer imparator. Futbol dünyasına Baljic'i kazandıran adam, kulübün kötü zamanlarında hiç düşünmeden yerini alan şahsiyet, başımız sağolsun.
Ne Maradona, ne Gullit, ne Stojkovic en büyük Nejat Biyediç. iMPARATOR, iMPARATOr sensiz olmaz Bursaspor...

Allah rahmet eylesin, başımız sağolsun. bu şehir seni unutmayacak.
e hayat ben senin ta amına koyayım e mi?

pazartesi sabahı anamızı ağlattın be nejat hoca...derin izler bırakmıştın bizde...bizlere tribün sevgisinin, bursaspor sevgisinin zerk edildiği dönemde, futbola daha yeni yeni ilgi duyduğum dönemde tanıştım senle...

ilk maçıma 86 senesinde gittim, henüz 11 yaşımda...babam seni göstererek "bak oğlum imparator biyediç bu" dediğinde anlam verememiştim imparator sıfatına...

yıllar geçti biz seni ve gollerini izleyerek büyüdük.

istanbul'un 3 büyütülmüşlerini hem futbolculuğunda hem de teknik direktörlük zamanlarında nasıl dize getirdiğine şahitlik ettik.

zaman geldi seni istemedik.

zaman geldi sana ihtiyaç duyduk.

sen hiç ses çıkarmadın koştun geldin. bir kentin gönüllerinin imparatoru oldun.

bursa'da hangi kapıyı çalsan cemaline tebessüm edecek biri vardı. işte sen bunun için imparatordun.

ah be nejat hoca...ne alemi vardı çekip gitmenin...

ama bizler çok iyi biliyoruz ki...imparatorlar ölmez...

ruhun şad olsun. nur içinde yat inşallah, nejat hocam...yok yok, nejat ağabey...ı ıhhh...nejat abim...

--spoiler--
ne maradona ne gullit ne stankoviç
en büyük nejat biyediç
imparator, imparator
sensiz olmaz bursaspor
imparator, imparator,
sensiz olmaz bursaspor
--spoiler--

tüm camiamızın, türk ve bosna futbolunun başı sağolsun...