bugün

bir sorunsaldır. seksten başka birşey düşünemeyen insanlar neden var bu hayatta, bir hayvandan daha öteye neden geçemiyorlar insanlar.

afrikayı 5 kere doyuracak para dönüyor sex ticaretinde mesela,

mesela mühendislikle ilgili bölüm okuyan herkes 4 kilometre yol yürüyüp hergün neden fen-edebiyat kantinine yürüyor?

bu cinsel açlık, bu arama güdüsü neden?

bir kız görürsün hoşlanırsın konuşursun hayatını paylaşırsın eyvallahta.

cinsel ilişkiyi hayatının merkezine koyup, herşeyi cinselliğe yorup, her kadını yada erkeği potansiyel sex malzemesi olarak gören insana insan demek mümkün müdür?

her alanda var bunlar, mesela geçen arkadaşla konuşuyoruz, dini olarak bana sataşıyor namaz kılmıyormuşum vb.. vb.. gibisinden felsefeciyim de ya dinsizlikle falan yürüyor üstüme, gülüp geçiyorum ben.

15 dk sonra konu değişiyor değişen konu kerane anıları, ilişkiye girdiği kızlar. nasıl insanlar bu kadar ucuzlaşıyor?

her le şeyi ayırmak istemedim kaynaşsınlar.
bir sitem. her şey ayrı yazıldığı zaman bir şeyler yoluna girebilir. açık ve net.
çünkü seks.
Çünkü millet azmış...
işte bunlar hep seks.
çünkü insan ne kadar kendini karmaşık hale sokarsak soksun özünde ilkel benliğiyle halen daha ayaktadır ve bunu fosil olarak taşır.

insanın amacı istemek ve almaktır, bazı şeyleri almanın zorluğu sadece kendi kendimize kurduğumuz engellerdir.

ayrıca seks insan doğasına bence idealizmle gelmiştir ve bunu sağlayan da baskıcı devlet veya daha küçük devletçiklerdir.

aslı üremedir, salt seks sonradan ortaya çıktı gibi geliyor bana ve üremenin önemi yemek yemek kadar yer tutar. insan hayatta kalmak için yemek zorunda olduğu kadar varlığını sürdürmek için genini aktarmak zorundadır.

özü budur, ama tabi artık zevk halini almıştır orası ayrı, gene de bu üremeden kopuk bir anlayış değildir fakat üreme daha geri planda kalıyor.
Her ve şeyi ayrı yazmadığın için kusura bakma ama seni ciddiye alamayacağım.

Ama cevabımı lutfediyorum;

1 hayatın devamk;
2 neslin devamı

Sistem bunun üzerine kurulu!
(bkz: bunu freud a sorsana delikanlı)
Çünkü hormonlarınızı baskılayamıyorsunuuuz!

Bırakın bu işleri artık.
Ayrıca (bkz: herşey ayrı yazılır)
Çünkü her canlının en temel dürtüsü üremektir. Bu dürtü hayatta kalma dürtüsünden dahi baskındır.
Maslow'un Temel ihtiyaç hiyerarşisi aslında bu durumu açıklıyor ki bu tipler pramitin ilk basamağını bile gerçekleştirip ikinci basamağı gerçekleştirememiş bile. çok da görmüyorum; cinselliği tü kaka diye öğreten zihniyetin meyvesi de böyle olur.
görsel
Cinsellik iktidar olgusunu da barındıran bir durum.bu nedenle kişi baskın olduğunda hem psikolojik hem de biyolojik ihtiyaçlarını gideriyor. Maslowun piramidinde her aşama karşı cins ile giderilmesi gereken ihtiyaç. Yani bir diğerine onun fiziksel varlığına duyulan ihtiyaç. Bir erkek bir kadın olmadan bir hictir. Anlam dünyası boştur. Erkeğin antitezi kadındır ve her şey zitti ile vardır. A ancak a olmayanların kümesi ile tanimlidir.
kediler köpekler bile çatır çatır şey ederken aseksüel takılamayacağımız için.
Ne yasaklı ise onu merak eder, yapmak ister insan, bu konu Türkiye gibi kapalı toplumlarda böyle işliyor.. Ancak ne var ki kediden köpekten farkı kalmayacak derecede tüm değer yargılarını unutan bi toplum oluyoruz gün geçtikçe..
Toplumca orta noktamız pek yok , hep uçlardayız. Eskiden erkek aldatınca erkektir yapar denilip kapatılıyordu, sonra bakıldı ki yok yanlış bi düşünce bu, noldu yanlış olan şey başka yanlışla kapatıldı, yani kadın da aldatmaya başladı, sonra yalan rüzgarı gibi cesur ve güzel gibi dizilerdeki karakterler normal karşılanmaya başlandı vs vs
Neyse Allah ıslah etsin diyip çekileyim..
insanların aklı fikri cinsellikte gezdiği için. Virüs gibi. Banada bulaştı.
Herşeyi cinselliğe bağlayan arkadaşlara sormak lazım.
ulan çünkü insanın doğası gereği.

edit: çaylağım hala 40 tan aşşağı ıı-ıh.
(bkz: şey) ayrı yazılır. "her şey"
Çünkü bu memleket aç olduğu için. çünkü bu kadar sıradan bir hadise burada hayatın anlamı olduğu için.
çünkü o kadar atı tutan ergenlerin 10 saniyede boşaldığı halde günlerce konuşması bilindiği için.
Millet aç, aç! bunu anlamamakta neden o kadar ısrarcısınız...
cinselliğe savaş açtığımı falan sananlar var.

çok komikler, daha okuduğunu anlamaktan aciz bireyler olarak var olsunlar.
(bkz: seks lütfen)
televizyondan bahsediliyorsa seks satar diye meşhur bir söz vardır. başka şeyden bahsediliyorsa bilemicem.
zorundadır çünkü, her hayvan gibi nesli devam ettirme içgüdüsü ile doğarız. ne kadar modernleşirsek modernleşelim hep cinsellik olacaktır, olmalıdır ki daha çok çoğalıp evrenin a*ına koyabilelim.
Çünkü bunlar böyle dostum.

istediğin kadar mantıklı ol yazılarında...
Akılda kalan yine ayırmadığın her ile şey olur.

insanlık, mantık, sağduyu, bonkörlük...
Bunların hepsi birer yalan, her şey bir dürtü uğruna yıkılıp darmadağın edilebilir.

O lanet olası dürtüler her şeyden öte artık.

insanlar ün şöhret için hiç tanımadıkları insanların yataklarına giriyorlar,
insanlar dürtülerine kaeşı koyamadıkları için her gün onlarca çocuk, hatta hayvan ve insan tecavüze uğruyor, öldürülüyor...

insanlık yalan. Hayvandan farkımız yok.

Şiddetli isteklerimiz ve tutkularımız karşısında hepimiz aciziz.
Hepimiz adiyiz.

Masum değiliz, asla, hiçbirimiz.

4 yaşındaki çocuklar bile hepsi birer pislik. Düşünceleri asla masumca değil. Sadece cahil ve acizler.

inanın bana.