bugün

Yalanlar ve güven problemi.
Evlenmiş olmak için evlenmeyi istemiyorum orası ayrıda, kendimi bir düğünde damat olarak hayal edemiyorum. Mümkün değil.
çeyrek 250 tl olmuş.
her şeyi çok biliyoruz.

nasip, kısmet, taktiri ilahi...
görsel
çünkü nişanlıyım ve yakında o da olacak inşallah.
hayat şartları çok zor. herkes anlayışla karşılamalı.. bu ülkede evliliği yürütmek kolay değil
Evliliğe teşvik eden çevresel faktörlerden...
-evlenmemeye teşvik eden çevresel faktörlere evrildik.
Saniyorum daha evlilik icin gencim.

Soyle bir temizinden 5-6 senem daha var.
düzgün insan yok.
Çirkinim.
Çünkü zaten evliyim ve çok eşliliğe de karşıyım.
Muhteşem kariyer planlarım,evlilik sorumluluğunu alamayacak olmam dolayısıyla. Ha bir de ortalıkta evlenilecek insan kalmamış.
Okulu bitirdikten sonra fazlasıyla bu soruyla karşılaşıcam gibime geliyor. Hayatta bu erken yaşımda evlenmem çünkü. benim ruhum çocuk bi kere. Evlilik sorumluluk ister ben daha kendimi idare edemiyorum. Zor o yüzden.
Bu tiple nasıl evlenelim görücü usülü kız alsak kız beni görür görmez benim ne kadar büyük günahım varıdıda bana bu yaratığı gönderdin der terkeder ank sonra neden intihar etmeye kalkıştın diyorlar ben etmeyim de kim etsin.
kimseye güvenemediğim için. erkeklerin tek derdi karı kız peşinde koşmak. hep kaçak et.
üstüne birde onun yemek yapmayı bilmesi lazım
son seyde ben yalnız kalmak istediğimde bunu anlayışla karşılaması lazım.
Çünkü evliliği sevebileceğim biriyle,bunu hakeden biriyle yapmayı düşünüyorum,evlenmek için evlenilmez.
(bkz: askere gitmeyene kız vermemeleri)
Özgürlüğüme önem verdiğimden.
korkuyorum.
Her sey tamam tek eksik damat.
geçti borun pazarı sür eşeğini niğde'ye denilesi sorudur.
Şimdi genelleme yapıyor gibi gözüksün istemiyorum yazdıklarım. Galiba güvenimi kaybettim dur eksilemeden önce bir dinle

bazı durumlar var;
Mesela ben işim gereği bir çok evli kadınla konuşup çalıştım çalışıyorum.
Kız ismi ile numarayı kaydedip eski sevgilileriyle konuşanlar mı dersin, her dakika iş yerinde millete güzel gözükmek için makyaj mı tazeleme dersin, para olduktan sonra herşey olur diyenler mi dersin, önceki aklım olsa herşeyi yapardım diyenler mi dersin bunlarla ilgili alakalı o kadar çok şey gördüm duydum ki inanamazsın. Yani evli kadınların gizli saklı yaptıkları şeylerin kocaları 10 da 1 ini duysa boşanır.
Geçenlerde eskiden çok sevdiğim evlenmeyi düşündüğüm eski kız arkadaşım mesaj attı mesela biraz konuştuktan sonra bana kaçta çıkıyorsun, sevgilin var mı, görüştüğün biri var mı felan diye sormaya başladı yok deyince 2 çocuk sahibi olmuş kadın bana nereye istersen gelirim dedi bende engelledim.
Yani birine güvenmek diyorsunuzda bu en başta yazdığım şeyleri yapan kadınlardaki afra tafra kimsede yok biraz konuş sanırsın dünyanın en temiz en dürüst insanları kendileri.
Bununla ilgili çok mide bulandırıcı şeyler duydum gördüm onun için ne şekilde nasıl ne zaman evleneceğim bilemiyorum.
inanın kusursuz hiç kimse yok var diyen yalan söyler yani en az yalan söyleyene denk gelmek lazım.
Oda zar ın 6/6 gelmesi gibi bir şey.

Edit: biz erkekler sütten çıkmış ak kaşıkmıyız tabiki değiliz hatta fazlamız var eksiğimiz yok.
(bkz: Petrol vardı da biz mi içtik)
bana bu soruyu soranlara senin ağzını yüzünü sikerim orospu çocuğu şeklinde cevap veriyorum.

öyle bir şeydir işte evlilik.