bugün

Rahatımı bozmak istemiyorum. Bir soru.
geçerli bir sebep yok soyumun devam etmesini istemiyorum evin tek çocuğuyum.
şartlar olgunlaşmadı henüz.
Çünkü dünya canavarlarla dolu.
"Sırf sizler halay çekip göbek atıp pasta zıkkımlanın diye ben hayatımın geri kalanına pranga mı vuracağım" diye cevaplanabilecek bir sorudur.
diye soranlara ne yapalım para ver evlenelim dediğim de ortamda büyük bir sessizlik çökmesi ile son bulan sorudur.
Hepsi bahane. Evde kaldım demiyosunuzda.
Evlilik kısmet işi be canısı.
Esareti sevmem onun için diyeceğim cevaptır.
Para Yok abi sen bize paradan haber ver evlenelim.şimdi evlenmek için yeni ev içini döşemek var sonra dolu gider araba Yok araba almak lazım düğün masrafları daha beter derken kendimi intiharın eşliğinde bulmak istemiyorum yaşım 19 daha 15 senem var ne evliliği ama dediklerimde haklıyım boşu boşuna masraf.
beni sevecek ve benim seveceğim birini bulamadığım için.
görsel
Böle harbi seven bir Allah ın kulunu bulamadım bulamicam da herhalde.

Ne biliyim herhalde evlendiğimde de hatunu o hayalimdeki kadar sevmiyecem sadece evlenmek için evlenicem gibime geliyor.
daha kendi kendimle yaşamayı öğrenemiyorken neden evleneyim?
Cunku ailemden ayri bi evde yasamak beni mutsuz eder. Ama icguveysi gelcekse olur harika musmutlu oh sevdigim oglanda evimde daha ne isterim.
ay ben gülerim, tutamam kendimi gülerim.
soruyu sorana istisnasız "sence neden" karşı sorusunu sorduğum sorudur. amma çok soru yazdım ya bayağı bayağı bir soru oldu *
Kısmet be güzelim.
kafa dengim yok,
benim gibi düşünen yok,
sürekli düşük ve mottosu üzgün olan insanlarla uğraşamıyorum,
ya vardır elbet böyle insanlar ama denk gelmedim.
eee neden evleneyim ?
Etrafındaki evliliklerin % 99.9 unun bozuk olduğunu, ve kalan yüzdeninde
Şu an cicim yıllarında olup , birkaç yıl sonra onlarında aynı kefede dans edeceklerini düşündükçe,
Haliyle evlenmiyorlar.

Not:hadi ben gittim, ben biraz öleyim de öyle geleyim.!
Sorumluluk, sorumluluk ve yine sorumluluk. Aceleye getirilmemesi gereken önemli bir sorumluluk.
Cinsel tercihi heteroseksuel olan insanlardan ve kanun önünde yapılan resmi Evliliklerden bahsediyorsak bir iki şey söylemek isterim.

Günümüz turkiyesinde nikah memuru önünde evlenmek için yapılacak harcama tutarı parası olmayanlar için evliliğe baştan 1-0 yenik başlamaya neden oluyor.

Ayrıca iş piyasası çok oynak. Her an işsiz kalmak mümkün. Her an politik veya ekonomik bir kriz hatta darbe vs gündemi varken terör her gün çift haneli sayılarla ölümler ve sakat kalmalar ortaya çıkarırken huzurlu olmak mümkün değil.

Huzur yoksa evde okulda işte Insanlar birbirine giriyor. Görünürde bir sebep oluyor ama asıl sebep aç kalma açıkta kalma korkusu.savaşa girme darbe olma ihtimali veya köşede minibüs beklerken parçalanarak ölme ihtimali.

Adını bile söylemiyorlar artık. Xx sayıda sivil diyorlar. Ben sivil değilim ulan insanım ben. Hani askere aldığın 100 liralık cep telefonu faturasının 48 lirasını lüks tüketim diye kestiğin adamım.
bu sorunun muhattabı müzmin bekar ,sebebini kendi de bilmez.
bakmayın buraya
savunma mekanizması uğruna
yazdıklarına...
mesela
esareti sevmediğini söyleyen yazar
karşısına çıkacak birine hayatının tüm iplerini teslim edebilir.
kısmet diyen yazar , birinin peşinden inatla da koşabilir.
dayısının oğlunu alamayan yazar , direk dayısını da alabilir.
bu sonuncu örnek her ne kadar gidişata uymadıysa da
cevap şudur :
bilmiyorum.

olan oluyor , olmayana çare yok.
tanrının da bir planı elbet var.
Dolar 4 lira oldu çünkü.
bu devirde evlenilecek erkek olmadığından.. hepsi mal bunların hepsi.