bugün

ibnelik olsun diye.
inkar etmek daha kolay geldi diye cevap bulunabilecek sorudur .
*neden ateist oldun ?
*nefsime hakim olamadım ..
BiRi SORMUŞTU BU SORUYU ŞÖYLE CEVAP VERMiŞTiM..başlıca ateist olma sebeplerim.atalarımın dinini ret etmesi kürşat atamı metehan atamı cehenneme yolluyacam demesi ademle havvanın çocuklarının yaptığı ensest ilişkiler.4er 4er evlenip çocuk evlilikleri de dahil her şeyin sevap hatta sünnet olması ama flörte sevgililik olayına karşı gelmesi.köleliği cariyeliği kaldırmaması.fetih yani kılıç yoluyla ilerlemesi.mesala islam orduları az daha başarılı olsalardı bugün çin müslümandı az daha başarısız olsalardı türkler müslüman değillerdi.sizin sandığınız gibi bilime uymayan ayetler vb en son sıralarda gelir ateistler için sizi sinir etmek içinyazıyorlar.bilime uymayanlardan da bir kaç örnek vereyim mesala sperm kaburgayla omurga arasından bi yerden gelir yazar kuranda ama sperm testislerden gelir.peygamberin biri en batıya gitmiş güneşin çamura gömüldüğü yer yazıyor.komik.ayrıca islamda sayılan peygamberlerin yüzde 75ninin yahudi olması.çoğunun baba oğul damat yeğen vb akraba olması.en önemlisi de müslümanım diyenlerin yaşadığı bok gibi hayat.hem müslüman ülkeler hem birey olarak müslümanlar dünyanın en geri insanları toplulukları.gerçek din muhabbeti yapılır hep ama nerde bu gerçek din bulamadım hiç.yeterince aydınlatıcı olmuştur sanırım ama dediğim gibi 10 mislidir bunlar ilk aklıma gelenler.haa bir de dinler doğuştandır.sonradan din değiştirmeler yüzde 10u geçmez.kaderimiz doğarken çiziliyor yani.
*neden ateist oldun ?
*salatalığa aşık olduğum için ..
(bkz: neden olmasın)
*neden ateist oldun ?
*beynim olmadığını fark ettim sonra inkar sonra sonrası malum ...
insan doğduğunda zaten ateisttir sen neden müslüman oldun denilesi soru.
"sadece düşündüm" diye kısa cevabı olan sorudur.
Uzun uzun açıklasın, böylece karşı taraf sorularını sorsun tartışsınlar. Karşı taraf dinlemek istemediyse de "çünkü sen korkundan inanıyosun bense sorguluyorum" denilebilir.
(bkz: canım benim çok tatlısın)
ben sadece sorguladım ateist olmak benim kararım değildi.