bugün

çok eğlenceli oyunculuğu olan oyuncu şahsiyet. trt de ayrılsak da beraberiz in feridun udur. reyting hamdi nin skeçlerinde de başlıcalardandır.
(bkz: feridun bitir)
iddaa reklamlarında oraya buraya yazan karekteri canlandıran kişi. epey bir zaman sonra iddaa kuponlarına yazma konusunda ikna olmuş, fakat henüz daha yeni yeni oynamayı öğrenen bir görünümdedir. bu reklamlarda ne zaman "yırttık abicim yırttık" diyeceği merakla beklenmektedir.
üç kağıtçı tiplemelerini başarıyla canlandıran oyuncu.

(bkz: yırttık abicim yirttik)
en çok ayrılsak da beraberiz dizisindeki, kolpacı, üç kağıtçı takılan, ama kandırılmaya müsait tipinde ''yırttık abijiim yırttık'' replikleri ile hafızalara kazınmış, feridun bitir tiplemesi ile bilinen, oldukça yetenekli, aynı zamanda polis akademisi'ndeki zenci elemana nazire yaparcasına, ağzından ilginç sesler de çıkarabilen tiyatrocu, komedyen..
Son derece yetenekli bir oyuncu, aynı zaman da sevimli bir yüzü var. En son danone reklamlarında gördük, bir de avrupa yakasında bir bölüm oynadı sigortacı olarak. Görmek isteriz kendisini tekrar.
fox tv deki prenses perfinya adlı dizide oynadığı görünce şok oldum.
her zaman üçkağıtçı karakterleri oynayan kişi. an itibariyle papatyam'da oynuyor.
türk insanının gözünde potansiyel dolandırıcı, üçkağıtçı olarak yer edinmiş başarılı oyuncudur.
iş adamı, doktor, mühendis gibi rollerde oynayıp, imajını kurtarması tavsiye edilir.

güncelleme editi:
Mehtap Bayri ile birlikte, benimle delirir misin adlı, iki perdelik bir komedi oyununda yer alıyor şu aralar.
kendisini sevip saymamızın ve tanıdık bir sima olmasının hatrına gösterisine bilet baktım.
aman allahım! 30 lira'dan başlıyor bilet fiyatları.
tamam, devlet tiyatrosu seviyesinde olmaz fiyatlar belki ama, biraz daha makul olsa da her kesim rahatlıkla gidebilse.
he feridun bitir, olmaz mı öyle. *
canlı performansını izleyince bir kez daha emin oldum ki adam gerçekten çok iyi bir komedi oyuncusu.

seyirciyle olan iletişimi, samimiyeti göz dolduruyor.
bugün doğum günü olan ünlü oyuncu. ayrılsakta beraberiz dizisinde kendini sevdirmişti.
ayrılsak da beraberiz dizisinin Feridun Bitir’i, gülümseten aile dizisi seksenler’in Kahveci Mesut’u kısacası iyi bir oyuncu ve orta ayar senarist. reyting hamdi'de de cengiz küçükayvaz ile müthiş ikiliydi. jest ve mimikleri kuvvetlidir. güzel bir röportajını budum geçen sene cemalende yayınlanmış.

https://cemalen.com/bir-necmi-yapici-soylesisi