bugün

cem uzan'ın boğasına kadar satıp alacağımızı alan hükümetin, necmettin erbakan'dan hala 15 milyon ytl'yi (15 trilyon tl) almak istememesi durumunda kafalarda oluşan sorundur.

parayı alamadığımız gibi birde evinde hapis çekmesini sağlamışızdır. kendilerini buradan kutlamak isterim.

işine geldiğinde kurt olan işine gelmediğinde kuzu olan hükümetin, bu parayı neden almak istemediği ise merak konusudur.
efendim yazıktır günahtır.adamcağız zaten hasta ve yaşlıdır bi de paracıklarına göz dikip öldürmek mi istiyorsunuzdur.hem onun sadece kefenlik parası vardır.yapmayındır... *
(bkz: trilyonları goturup 11 ay evde takılmak)
muhafaza-kar'lıktır.
(bkz: vardır bi bildigi)
(bkz: necos)
(bkz: 5 vakit tam gaz)
(bkz: ahireti de var bunun)
(bkz: yukardaki farkında)
(bkz: unutmayalım unutturmayalım)
şimdi de sevgili hükümet üyeleri(!), acar inşaat'ın peşine düştüler. erbakan hırsızı ufak tefek olduğu için gözden kaçırıyorlar.

buradan onlara ve yalakalarına sesleniyorum; acar'dan halk olarak alacağımız varsa mutlaka alınsın ama bu sözde müslüman bozuntusu, kul hakkı yiyenden de alınsın. yoksa kul hakkı yiyene yataklık yapıyorsunuz bilginiz olsun. aksi takdirde, sizde öbür tarafa inanan insanlarsınız, öbür tarafta iki elim yakanızda olacak biline.

(bkz: haram zıkkım olsun)
(bkz: balık hafızalı toplum) *
(bkz: tesettürlü ödenek)
çocuguna dubailerde dügün yapıp bok gibi para dökecegine borcunu ödeseymiş ilk önce.
ulan bu adamların her biri borcunu verse devletin borcu kalmayacak zaten.
normal karşılanması gereken olaydır. zira herşeyin bir diyeti vardır ve bu da şu an başımızda olan kişilerin bir çoğunun vakt-i zamanında erbakan hoca efendi hazretelerinin dizinin dibinden ayrılmayan kişiler olduğunu varsayarsak bu 15 trilyon bir diyet için fazla değildir.
(bkz: allah bana ben sana)
(bkz: akp)

bu adamin ne oldugunu bile bile hala akepeye yuzde bilmem kac oy vererek reteeyi basbakan yapan turk halkinin dusunmesi gereken hadisedir.

(bkz: 2007 genel secimleri)
(bkz: 2007 cumhurbaskanligi secimleri)
(bkz: fethullah gulen)
(bkz: recep tayyip erdogan)
necmettın erbakan a yıllarca oylarını eksik etmedi insanlar. zaman gecti epey zaman gecti ne mi oldu sahısın ne oldugu anlasıldı da oylar kesildi. oy veren cahıl halk vay be duzenbaz dedi. *

simdi ne mi oluyor? yurdum insanı oylarını harıl harıl rteye veriyor. elbet onun da ne oldugu anlasılacak aynı sekilde. he ne mi olur bu sefer belki cok gec olur isler daha kotuye gider. cunku necmettin erbakan fazla yaslı rte diridir.

(bkz: benim saf milletim isini bilir)

15 trilyon dedigin nedir ki para denen lanet. cehennemde yakmaya yarar belki necoya.
necmettin erbakan ın ifadesine göre -ki ben hayatımda ilk defa kendisini haklı buluyorum- söz konusu parayı cebellez eden kadronun içinde bugünkü hükümet mensuplarınında olduğu, eğer bu paranın geri ödenmesi gibi bir durum söz konusu olacaksa öncelikle akepe yönetiminin en üst kadrolarınında bundan sorumlu tutulması gerektiği vurgulanmıştır.
(bkz: al birini vur otekine)
(bkz: birbirlerini satar bunlar para ugruna)
(bkz: din bahane)
erbakan'a aslında kızılmaması gereken durumdur.

1. adamın dini inancı yok. olsa kul hakkını bilirdi.
2. bu parayı alacağım, bu parayı vereceksin diye kapısına dayanan ne bir vatandaş, ne de bir devlet var.

bütün suç ülkeyi yöneten beceriksizlerde.. evet yanlış duymadınız beceriksiz dedim. cem uzan'ın boğasına kadar haciz yolladılar. yiyiyorsa yollasanıza bu lavuğa da hacizi.

yemiyor değil mi? neden yemiyor, beraber çevirdiğiniz fırıldaklar meydana çıkar değil mi? hey benim ülkemin koyun vatandaşları uyanın artık.

birde bakıyorum, bunların yalaka takımından hala ses seda yok. yalaka, şerefsiz, sözde müslüman bozuntuları sizi.

eğer allah katında sizin ki müslümanlıksa benim ki değil..

çünkü;
benim müslümanlığımda kul hakkı yoktur.
riyakarlık yoktur.
kul hakkı yiyene ses çıkarmamak yoktur.
iftira yoktur.

ama maşallah sizde hepsi mevcut. o yüzden sizin ki müslümanlık ise benimki değil. ben sizin ki gibi bir müslümanlığı bilmiyorum.
(bkz: hoca hazretlerinden de mi para alacaksınız terbiyesizler)
(bkz: bir çarparsa 10 yıl kendine gelemezsin bak)
biz müslümanız onlar patates dininden derken iyiydi tabi. bu ülkede para kazanmanın en kısa yolu dinden bahsetmektir.
bu başlık sözlükte ki sözde müslümanların, evet evet sözde müslümanların sesini kesmek için açılmıştır. müslümanda en başta olması gerekenler için (bkz: (#1022782)) önce kişinin içinde bu entryde ki ahlak olacak daha sonra namaz, dua, hac, zekat vb. gelir. ama öncelikle ahlaklı bir birey olacaksın.

kendilerine buradan sesleniyorum; bu parayı aranızda birleşip siz ödeyin bari de konuşma hakkınız olsun.. bakın bu mendebur yüzünden sesiniz bile çıkmıyor. ahahahahaaha
kendisine bir teklifim var, bütün borçlarını ödemesi için; "15 trilyon, bir gece"
bu adam müslüman olduğunu söylemiştir; doğru. kendisine oy verenler arasında müslüman olan da vardır, olmayan da; doğru. kendisine oy vermeyenler arasında müslüman olan da vardır, olmayan da; doğru.

benzer meselelerde, yani akp'li, rp'li, sp'li, ya da gülen'ci zevatla alakalı yolsuzluk haberlerinde hepi topu tek bir argümandan ziyadesinin kullanılmaması da hiç enteresan değildir. nitekim bu adamlar müslüman olduklarını söylerler, sonrasında da müslümanlıkla bağdaşmayan işler yaparlar.

burada bir örnek vermek gerekiyor. sözgelimi türkiye'de futbol oynamış ahmed hassan diye bir adam her gol attıktan sonra, dizleri üzerine çöker ve secde eder. kendisine "her golden sonra çimleri öpüyorsunuz, neden acaba" gibi sorular soran aklı kıt muhabirler konumuz dışındadır. şimdi ahmed hassan'ın bu secde işine, merkez medyadan biri, sözgelimi hürriyet bir yorum getirir, der ki: "moral motivasyonu sağlamak için secde ediyor; bir futbolcuda moral çok önemli." aynı gün, aynı konuda vakit gazetesi bir haber yapar, der ki: "Allah'a dua ediyor, o da onun dileklerini kabul ediyor."

bu örneğe bakıldığında temel fark idrak edilecektir: biri meseleyi maddeci bir anlayışla izah etmeye kalkar, diğeri bizzat Allah'ın müdahalesinin hayatın her alanında var olduğunu söyler.

biz uludağ sözlük'ün "okumuş çocukları" olarak, hürriyet'in haberine bakınca "pozitif" bilime gösterdiğimiz özenden dolayı, isabetli bir haber okuduğumuzu düşünürüz. oysa ki vakit'in haberi bize inandırıcı ya da daha doğru deyişle kaale alınıcı veriler içermiyordur. çünkü bir meselenin din menşeli kavramlarla açıklanması hoşumuza gitmez.

şimdi biz, aynı uludağ sözlük'ün, aynı "okumuş çocukları" erbakan hakkındaki kayıp trilyon bahsi açıldığında, tenkit ettiğimiz vakit'in yöntemine/üslubuna can havliyle sarılıyoruz. ters köşe olduğumuzun ya da hasım bildiklerimizin yöntemlerini/üsluplarını kullandığımızın farkında değiliz. kul hakkıymış da, bilmem neymiş de, falan, filan... muhtemelen ömürleri boyunca hiç ağızlarına almadıkları, hatta başkasından duyduklarında yüzlerini buruşturup küçümsedikleri kelimeleri sırf muhalif olabilmek için zikreden insanlara acıyorum. bir de bunu kendi çaycısını, tüpçüsünü, bakkalını, evini temizlemeye gelen temizlikçiyi, pazardan meyve aldığı manavı... kısacası kendi halkını "koyun" ve benzeri ifadelerle aşağılayıp kendini "okumuş çocuk" olduğu için yücelterek yapanlar var ki, sırf "hödük" kelimesinin anlamını bilmediğimden ötürü burada bu kelimeyi kimse hakkında kullanmıyorum.

unutmadan;
daha şu sözlükler aleminin en temel kuralını, "başlığı değil içeriği açıklamak gerek" kuralını anlayamamış adamların, böyle üç beş kelimelik muhalefetleriyle kendilerini bir şey zannediyorlar olmalarına şaşıyorum.

[bir de, başlığı açan arkadaş "15 trilyon" yazdığı için herkes, "okumuş çocukların" küllüsü buna itibar etmiş. yolsuzluğa konu kayıp trilyon miktarı 11'dir efendiler. tutun 20 olsun. önemi olan miktar mı, sizin araştırmadan yazıcılığınız mı? ya da sizin anlattığınız gibi anlatmaya çalışayım: "başkası hakkında suizan oluşturacak bir miktarı (4 trilyon) kafadan atarak kullanmakla kul hakkına girmiş olmuyor musunuz?" gidin Allah'ınızı severseniz ya... kul hakkıymış!]
(bkz: kul hakkı)
olay kişinin ödememesi değil kişilerin ödettirmemesinden ibarettir. beklenen şekilde akepe hükümetimsisi kendi türevlerine olan tutumunu hala yüzsüzce sürdürmektedir.

aralarındaki muhabbet "senin tirilyonun, benim tirilyonum" şeklindedir;
ha necmettin erdoğan
ha tayyip erbakan *
ucu kabinede ki bazi onemli bakanlara da dokundugu icin uzerine gidilmeyen olaydir. musluman gecinen, sozde kul hakkini herseyden ustun tutan, Allahtan korkan hukumetin en guzel degisimdir. durmasin tayyip degistim desindir. hakli bulunmalidir kendisi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar