bugün

(bkz: kendini kolla yeğen)
faşist bir söylemdir.ayrıca "kafatascının milliyeti olmaz" söylemini doğru kılan bir söylemdir.
(bkz: hepimiz ermeniyiz)
(bkz: öteki değil komşu)
(bkz: o kadar kusur kadı kızında da bulunur)
milletinden çok cinsiyetini deşifre etmesi ile sözlükteki abazanların harekete geçmesini sağlayan teşhirci kızdır.
etnik kimlik belirteci.

ben şahsen kimse ermeni değilkende ermeniydim. bir karışıklık olmasın diye şeyediyim dedim.
(bkz: sen de hoşgeldin de napalım)
niye ne turk ne kurt? niye ne ingiliz ne sudanli ermeni kizi ermeniyim degil? sorusunu aklima getiren haykiris. niye etnik koken belirtirken turk ve kurt karsilastiriliyor? sorusu da benden bonus track olarak gelsin...

(bkz: ne rapci ne rockci orhan babaci oglu ferdiciyim)
ermeni olupta türkiyede yaşıyorsan susacaksın, sana hak verildikce konuşacaksın. sivrilmiceksin, uyum sağlayacaksın.

o halde sorun yok....
valla ne yalan söyleyim türk e kürt e ermeniye takılmadım ama kız a takıldım. inci sözlükle eş zamanlı yazmaktan olsa gerek. sahi neden kızsın lan.

tanım: faşist söylem
(bkz: ermeni kızmış)
(bkz: kız mı)
(bkz: saldırın lan)
(bkz: yazık sıkılmış)
(bkz: faşistim faşistsin faşist)
ne çok yönlendirdim bugün...
(bkz: al birini vur ötekine)
(bkz: +rep)
-arkadaşı inci'ye alın. ilgilenin.
"Ermeni soykırımı" safsatatasını çürüten başlıktır.

Teşekkürler ermeni kızı, babanın tohumları kurutulmamış demektir.
başlığın babalar gibi sözlük formatına aykırılık içermesini hadi geçtik, koyduk bunu bir kenara, temel olarak banane dedirten durumun daniskasıdır. dördüncü nesil olup hala ne yazacağını bilememek gibisi de yoktur herhalde. türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin adı bütün dünyada türk diye geçer. çünkü adı üzerinde türkiye cumhuriyeti. ha sen ermenisindir, o lazdır, bu şudur budur, ne bağlar? zaten anadolu kültür cenneti diye boşuna mı diyoruz? ezelden beri böyle farklı insanlar bir arada.

sözlük yazarlarının etnik kimliğinin çetelesini tutmuyoruz burada sonuç olarak. neysen nesin, bu memleket için faydalı iş yapıyor musun yapmıyor musun asıl mesele odur.
söylenilen yere göre kişeye faşistlik sıfatı kazandırabilecek eylem. türklerin ve kürtlerin azınlıkta olduğu bir ülkede yaparsanız bu açıklamayı faşistin bayrak taşıyanısınızdır. ama ermenilerin azınlık olarak görülüğü bir ülkede söylerseniz özgürlük savaşçısı bir demokratsınızdır. ezenden yana olmayıp mazlumun arkasında durduğu için, sözleri sarfeden arkadaşımız faşist değildir. iyi bir insandır herhalde.
(bkz: benim babaannelerimin de hepisi ermeni idi)
turkiyede atasiyla ayni milliyete sahip olmanin bir esprisi yoktur ki; anasi uruguayli babasi endonezyali bir turk vatandasiyim diyorsan o zaman "ne guzel" derim.
vay ermeniler de fırtlarsa böyle dondan..
türkiye çoktaan sıçmış ortalığı batırmıştır.

kimse kusura bakmasın,
ermeni misiniz kürt müsünüz..

işinizi yapın,ekmeğinizi kazanın,
yeyin-için-sıçın

kimin ne olduğu umurumda değil.
ama neolur fırtlamayın sağdan soldan

saygı duyuyorum ama özellikle
belirtmenize gerek yoktu..

bak kardeş-kardeş yaşıyoz amına kodumun memleketinde

no problım herşey orrayt!..
herkes söylemişken ben neden eksik kalayım diye düşünmüş insan söylemidir. çok önemlidir ya. iki üç entry ötesine bakılsa nesil yerine anlaşılacaktır ne denmek ne yapılmak istendiği ama nesil tabi iyidir önemlidir. gel lan değişelim hesapları ben takılmıyorum buralara pek zaten ama entrylerime kıyamam sanırım da der bunu diyen insan duruma göre sorun olmaz. anlıyorum ifade edebilmek güzel şeyleri istiyorsun ama ironiden anlamayan nesle aşina olmamak var diğer yanda diye de derin derin iç geçirmese bile beklenti düşkünlüğünden, şöyle bir düşünebilir bunu diyen kız aynı zamanda.
oley!
yuppi!
lan?!
bana ne?
onu geç, fark ne?
ehh ulan yazmıyım dedim ama tutamıyacağım kendimi.

''ne rus kızıyım, ne de norveç kızı. ermeni kızıyım uleenn!'' desen anlardım seni.
''yazar burda ermer olduğuna vurgu yapıyor'' derdim.

ulan türk ve kürt ile ne gibi bir farkın var?
sende esmersin!
sende koca götlüsün!
sende kıllısın!

gerçi kızı bulduk, kıla yüne takılmamak lazım. (haklısın)

biriside çıkıp şöyle mertçe;
''ne ortadoğu ne akdeniz, harbi iskandinav kızıyım'' dese.
ozaman değmeyin benim keyfime,
yazarım özelden antik kuntik bilgi birikimi şeylerinden.
sonra; ''aslında tipe değil, ruha bakıyorum'' gibi uydurma felsefeler yaparım.
sonra hem humanist, hem komünist, hem ateist, hem terörist takılırım.
ara sıra kıza ''kimse beni anlamıyor'' gibi laflar ederim.

mutlu olurum lan.
valla bak!

sarı, sülün gibi hatun bulmuşum!
kaçırmak olmaz.
(bkz: bizene amına koyım)