bugün

maşa olarak kullanılan küçük milletlerin en büyük örneklerindendir ermeniler.

tehcir sonrası adeta türk halkına düşman olan ermeniler'in kuyruk acısı vardır gibi durmaktadır.

güçlü bir türkiye oluşumunu engellemek için dış güçlerin gazı ile hareket etmiş ve rahat olan yaşamlarını kendi elleri ile bozmuşlardır.

hepimiz ermeniyiz diyenlerin aslında ne oldukları bellidir, onlar; soyları ermeni olan, ülkemizde bazı kimliklerin arkasına saklanmış, büyük güçler tarafından bir piyon gibi kullanılan millettir. onların derdi hrant dink in ölmesi şunun veya bunun ölmesi değildir. onların derdi; türkiyenin uluslararası arenedaki itibarını zedeleyip, milletimizi barbar ve kötü bir millet gibi sunmaya çalışmaktır. şimdi bu amaç uğruna ter dökmektedirler. bakalım daha ne kadar devam edecekler?

birinci dünya savaşı esnasında en zayıf anımızda bizi arkadan vurdu ermeniler. yine de hepimiz ermeniyiz. yetinmediler. bundan sonra da siyasi ve diplomatik arenada her türlü karalamayı yaptılar. yine de hepimiz ermeniyiz. vazgeçmeyecekler bundan sonra da biz türklerle uğraşmaya devam edecekler. yine hepimiz ermeni olmaya devam edeceğiz. 4 yıl önce hrant dink öldü. daha da bi ermeni olduk. binlerce askerimiz şehit ediliyor kimse mehmetçik olmuyor veya sözde bile olsa kimse vatansever olmuyor.

ama unuttukları bir şey vardır oda şudur; her türk insanı bilir ki türk ün türk'den başka dostu yoktur.
dünyadaki her insan biyolojik olarak aynıdır...

sahibinenot: biri farklı olduğunu iddia etmekte; anlamadım; bizden üstün müsün? aşağılık mı?
(bkz: hepinizin ne olduğunu ben iyi biliyorum)
galeyana gelip ne demek istediğini kavrayamamış insanların sloganıdır ''hepimiz ermeniyiz''. ayrıca "yaşasın halkların kardeşliği" lafıyla çok güzel bir şekilde bölücü terör örgütünün sloganına eşlik ediyor bu tipler.

bir de çok masum biçimde kardeşliği, insanlığı vurgulayan söz demeleri yok mu hassiktir diyorum onlara.

asıl olan için ; hepimiz mehmetçiğiz
hrant dink'i öldürülmeden birkaç gün önce bir kanalda izlemiştim. ne kadar insan diye düşünmüştüm, ne kadar yürekli olan bitene karşı ve ne kadar içten. küçük hesapları, öfkeleri olmamış mıdır belki. ancak öldüğünü öğrendiğimde uzun süredir tanıdığım bir dostum ölmüş gibi üzüldüm. ölmemiş olsa rakı masasında iki duble atsak karşı karşıya belki ne olacak bu memleketin hali diyecek sonra fener maçına gidecektik. bunu yaptığım bir sürü dostum arkadaşım var. sebebi ise basittir. aynı acıları paylaşıyor olmanın verdiği bir acıdaşlık duygusu. ve bu duygunun etrafındaki büyük cemaat. hrant dink kategorilerin ve bunların suniliğinin farkında bir adamdı. ve biliyordu insan olma realitesini, gerçeklerin hamasi birkaç kelamdan ibaret olmadığını. evet ermeni olduğu için öldürüldü ise bende ermeni'yim ama hrant istanbullu idi. hem de benden çok anadolulu. belki de beşiktaşlı idi. bilinçaltında yatan öğretilmiş zavallılıkların dışından bakıldığında basit bir gerçek var bir insan öldürüldü. yarın bir gün benim için anlam ifade etmese bile başkalarının anlam dünyalarında yer işgal eden bir öğreti adına öldürülmemek için evet hepimiz ermeni'yiz.
hepsi ama hepsi ermeni .
geçmişteki 16 tane yıkılan devletimizde hiç bir zaman kendi ırkından başka bir ırka mensup olduğu hiç bir durumda söylenmezken. türklügünden bu kadar utanmak nedendir. 17. türk devleti türkiye cumhuriyetin de böyle olayların ardından hepmiz ermeniyiz denmesi. ve benim bunları bu dönemde yaşamam dan dolayı görmem içimi acıtıyor, kalbimi sızlatıyor. atalarımızın mezarlarında kemikleri sızlıyor.
(bkz: valla ben değilim)
ben degilim.
(bkz: kendi adına konuş)
(bkz: ne kadar ermeni varsa)
salakça bir slogan...
http://www.itusozluk.com/...+yok+diyen+insan/@6713978
aferin çok iyi düşünmüşsün
biz türküz tam manası ile türküz işte o kadar
(bkz: allah bülent ersoya sağlık sıhhat versin)
hepiniz orospu çocuğusunuz diye bağıran taraftarlar gelir aklıma bunu duyunca.
diyenleri haklı kılan tespit.
ilk olarak bu satırları ejdadı ile gurur duyan bir insan, bir türk evladı olarak yazıyorum...

ermeni sorunuyla ilgili sorulması gereken ilk soru '' neden osmanlı ermenileri 1915'den daha önce bir tarihte değilde 1915'de tehcir etmiştir '' olmalıdır. çünkü sorunun özü buradan kaynaklanıyor, bu ermeniler ne yaptıda tehcir edildi?

gelelim nedenine; cephede savaşılırken, düşmanla işbirliği yapanların arkada bırakıldığı, onlara göz yumulduğu, nerede görülmüştü? rus ilerleyişi ve sonrasında ermenilerin türklere karşı vahşet derecesine varan katliamları, devletin ermenilere bakışını elbette sertleştirmeliydi. artık savaş bölgelerinden ermenilerin çıkartılması şarttı ve bu önlemin daha fazla geciktirilmemesi gerektiği, 15 nisan 1915 günü van da ermeniler'in yaptığı katliam ile görüldü...

onlar hala ''sütten çıkmış ak kaşık'' nidalarıyla lobi faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. yazık, çok yazık !
(#11339770)
çarşı eboueye ırkçılık yaptı diye atıp tutan yavşakların eleştirdiği sözdür. Irkçı kimmiş anladınız mı? Şimdi siz Siktirin gidin ırkçı pezevengler.
1900lü yıllarda yurdumuzu işgale gelen fransızların, kendilerini coşku ve sevinç ile karşılayan insanlara sorduğu siz kimsiniz ? sorusuna cevaptır.
görsel

ingiliz, fransız, yunan, italyan ve ermeniyiz, arada da öküzüz!!!
Avrupa birliğinin temelleri bu topraklarda atıldı... unutmamak lazım... ey öküzler...
--spoiler--
e ben de harranlıyam.
--spoiler--
bir tarih öğretmenimin babaannesinden bizzat dinlediği şu öyküye göre, ermeni zulmünün başgösterdiği yıllarda, erzurum'da; insanlar açlıktan öyle çaresiz düşmüşlerdi ki, at pisliklerini temizleyerek elde ettikleri arpalarla besleniyorlardı. bir örnek, tek bir ifade bu yalnızca. daha neler var, o bölgedeki büyükleri bir gidip dinlemek lazım.

benim tarihimde benim vatanımda onca can gitmiş, kalan bunları yaşamışken ve hala yüzsüzce hak iddia edilirken, ne ermenisi allasen? ben değilim.
(bkz: hepimiz insanız)
(bkz: we are the world)
bir avuç soytarı, pıtırcık solcunun yeni söylemidir.

hırant kim, ermeni bir gazeteci.

basılmayan kitaplar, düzmece yazılımlar ile içeri atılan 1000 gündür, hapis yatan türk gazeteciler için hangi eylemi yaptın da, ses getirdin.
güncel Önemli Başlıklar