bugün

Bir hiçtir yaşamak.
Yani sadece yaşamaktır işte.
Ne eksik ne fazla.
kadınlar olmadıgı müddetce yasamak güzeldir: müzik, edebiyat, tabiat, spor, diyalog sohbet....kadınlardan uzak durup huzurlu, uzun ve saglıklı, yani kaliteli bir ömür icin yasıyoruz... eyyy zzzzz kusagı: ister kız ol, ister erkek, kadınlardan /kızlardn /neyse artık uzak dur. aksi taktirde yasamanın anlamı kalmaz.
Cevabi olmayan sorudur benim içinde tek mantikli sebebim cogu insan olmek yerine yasamayi seçtigi icin dogrudur herlade diyorum yada bu fikirde olanlar intihar ederek dogal secilimle azalmistir neyse bu sorunun sonu yok zaten birgun olecegiz acele etmeye gerek yok en basitinden boyle cevapliyorum.
Viktor emil frankl abimizin insanın anlam arayışında bizlere anlatmaya çalıştığıdır.
yaşamada bir amacım yok ot geldik ot gidiyoruz amacımı bulamadım.
digerlerini bilmem ama ben denizden cikip birami yudumladigim güzel bir sahil icin yaşıyorum, o sahilde keyifle etrafı seyretmek için tüm kıs calisirim
Zevk almak için - ideolojilerimiz doğrultusunda

bu iksinin arasında durmak için yaşıyoruz.
konu tekrarı yapmak için. kpss'nin amk.
mutlu olmak için...

küçüklüğümüzden itibaren hep bir sınav, okula yönelik şeylere hazırlanıyoruz. hayatımız okullarda geçiyor, neden çünkü iyi bir yer kazanıp daha iyi mesleklerde çalışmak istiyoruz. neden, çünkü daha çok kazanmak için.

daha çok kazanmayı neden istiyoruz?
daha iyi olanaklarla daha güzel bir yaşam kurmak, sıkıntı çekmeden istenileni yapabilmek, çocuklarımız vs var ise onlara daha kaliteli bir yaşam sunabilmek için.

bunu neden istiyoruz? çünkü bunları yaptıkça daha mutlu olacağımızı düşünüyoruz..

sonuç olarak, mutluluk için yaşıyoruz işte..

uzun düşüncelerim sonunda en mantıklı böyle bir sonuca varabildim.
yazıya giriş yaparken başta belirttiğim
'' okul'' konusuna sahip olamayan insanlar var, onlar için de aynı mantığa çıkıyor mu bilemiyorum tam. şu an düşünemiyorum ama güzelce düşününce edit olarak girerim.

edit: bu yaşama olayını ben çok felsefik olarak almadım. şu an yaşadığımız şekle göre yorumladım.

çook eskilerde; paradan, okumaktan, manevi değerlerden bihaber toplumlardan da bahsedecek olursak...
bilmiyorum.
bu açıdan açıklamak zor.

edit2: madem gelmişiz dünyaya, yaşıyoruz; mutlu olalım bari ya çok da şaapmayalım.
özgür kölelik için.
Ayıp olmasın diye yaşıyorum resmen. Söyliceklerim bu kadar.
Sınanmak içun...
yaşadığımızı pek sanmıyorum. bu nasıl yaşamak?
belki ileride , şu anda olan saçma hayattan eser kalmaz mutlu bir aile ortamı iyi bir iş sahibi olabiliriz diye yaşıyoruz sanırım
tabi mümkün olma imkanının düşüklüğünü herkes biliyordur.
Para için.

Yıllarca okuduk, birçok zorluk gördük. Neden?
Çünkü para.

Para için yaşıyoruz.

Diğer anlamda soruyorsanız;

Ölün aq. Yaşamak istemiyorsanız ölün. Ne yapalım?
hiçbir fikrim yok. bence ben, külliyen zararım. olmamam gerektiğine inanıyorum.
üzüntüm, kederim beni kemiriyor.
hala nefes alıyor olduğum için yaşıyorum.
bilmiyoruz..

ve sanırım asla da bilemeyeceğiz.

varolmuşuz.
orası tamam.
dünyaya gelmişiz bir şekilde.
hayatımızı düzene sokmamız yıllar alıyor.
ama amına koyayım 5 dakikada da dağılıyoruz.
bir ölüm , bir haber , bir olay ilmek ilmek dokuduğumuz hayatı darmadağın ediyor.

ne için çabalıyorum , tanrı beni kullanarak ne yapmaya çalışıyor ,
yıllarca düşündüm.
ama sonuç muamma.
sebebi neydi ki , bir türlü bulamadım.

sonu çok acaip bitecek bunun.
çok sansasyonel bir cevap beklemeyin bence.
aşırı derecede saçma bir cevap bulacağız gibi geliyor.
görsel
bitti.
Yaşıyormuyuz daha çok ölümü bekliyoruz ölüm için geriye sayıyoruz gibi. Bir çok mudahale edemicemiz kadar uzak bizden alakasız gelişiyor.
Ölürken birileri olsun diye yanımızda...
Artık ney için yaşadığımı bilmiyorum,
Vücudum kaskatı kesilmiş yaşanmışlıķlarıma Ağlıyorum!
Bana yeni bi hayat yok. Bitti!
Söz bitti şiirler bitti!
ilhamlar gitti !

Polianna öldü....!!
Evli mutlu çocuklu başarılı bir hayatımın olması için şahsen.Düşünsenize başarılı bir insansınız size yetecek kadar paranız var ve anne baba diyen minik bebişleriniz var bence dünyanın en güzel şeyi.
benimki meraktan.
Dini açıdan bakınca cennet için Allah rızası icin dunyevi açıdan bakınca ölmek için çünkü dunyevi hicbirsey insani tatmin etmiyor.
Ölümden sonrası için.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar