gitmeyi kafaya koyduysa nafiledir tüm çabalar.
en iyisini yapandır..
zira nokta koyduğun bir ilişkiye virgül koymaktır saçma olan.
bir kere karşındaki kişinin hatalarını görmüşsün, onda belli şeylerden hoşlanmadıgın için ayrılmışsın neden bir daha aynı şeyleri yaşamak için geri dönesin ki?
gitmeden önce, çok sabretmiştir.
siz adeta davranışlarınızla ona "git, defol!" dedikçe o inadına kalmıştır, son derece kararlı olmuştur. ve şimdi, gene o zamanki gibi kararlıdır.
sadece sevgisizlik bir kadını her lafa karşı duyarsız hale getirir. bir kadın sevilmediğine inanmışsa kimse onu gidişinden geri döndüremez.
- (bkz: vidanjör) (bkz: türkçe deki gülümseten kelimeler)
-eki eki...cok tatlısın sevgilim barışalım
hani dönmüyordu
-bana dön sevgilin nolur
+dönmem.
-bana dön bitanem
+dönmem
-neden
+dönmem
-dönsene ya
+dönmem
-ya bi kere bi dön. beğenmezsen yine git
+dönmem
-bana dön lan orospu
+tamam.
doymuştan ziyade aşırı doymuş sevgilidir. sevgiliye katlanmanın en son damlasına kadar ne demek olduğunu öğrenmiş ve bir daha dönmemek üzere yola çıkandır, bakılasıdır.
sevgisini yitirmiş sevgilidir. kesmeyin ümidi, deneyin yine de; ama dönmezse de şaşırmayın... **
kafasında tamamen bitirmiş kişidir.
o kadar çabaya rağmen dönmemişse sevgili adını haketmeyen sıradan birisidir.
ne desen de geri dönmeyen sevgili karanlıkta bir mum ışığına bile hasret kalmaktır. ne desen de geri dönmeyen sevgili hep geri dönmesi hayal edilen hayal kahramanınızdır. ne desen de geri dönmeyen sevgili geri dönmemeye and içen bir kaçak mahkumdur. siz onu geri dönmeye mahkum etmişssinizdir sadece; ama o mahkum izini kaybettirmiştir bir kere... ne desen de geri dönmeyen sevgili geri dönmeyecek olan bir kalbin içindeki geri dönmeme devinimidir.
biliyordur ve anlamıştır; asla ve kat'a sevgili olamadıgını ve dahi olamayacagını. yanılmıştır işte, ne var! insan degil mi? yanılabilir, yanılabilmiştir.

şimdi tüm haklarını kullanıp geri dönmemeyi degil, oldugu yerde kalmayı tercih ediyordur.
ve istedigi tek şey emin olun, sessizliktir.
kalbinde ve/veya yüreğinde yeteri miktarda sevgi barındıramayan insandır.

çoktan başkasını bulmuştur o.

(bkz: farın da yolun da açık olsun)
akla ilk gelen şarkı edasında hatuna seslenilir ;

-dön bana yeniden nolurrrrrrrr, sev beni yeniden nolurrrrrrrrrrr.
+ hayatımda birisi var hamza
-gelll artık vakit geldi canıma yettii özledimmmm çoooooooook.
+hamza sen salak mısın sevgilim var benim artık.
-bana kaderimin bir oyunu mu buuu aldı sevdiğimi verdi zulumuuuuuuu.
+ hamza senin terapiye ihtiyacın var.
-bu aralar ihtiyacım var sana, azdım acayip baksana, domalır mısın kar$ı masaya? *
kararlı sevgilidir. muhtemelen büyük yanlış yapılmış sevgilidir.
sizi kalbinden shift + del ile silmiş sevgilidir.
bayar.*
insana kendisini sorgulatan sevgili. hatayı hep karşı tarafa yıkmayı artık bırakıp biraz da kendimizi sorgulamamıza sebep oluyorsa varsın dönmesin.
en olmadık zamanda ve tam unutuldugu anda geri dönendir.
sevgilisine karşı bir zamanlar mevcut olan tüm güzel duyguları hem kalbinde hem beyninde tamamen bitirmiş olan sevgilidir. aslında gitmiştir ozaman artık sevgili de değildir. eski sevgili denir, 'eski' diyebilirseniz.
Günün birinde ağzından çıkıveren bitti kelimesinin hızlıca namludan çıkıp günler sonra yüreğine isabet edeceğini bilmeden geçirdiğin süredir bu. Ama yalnızlığın soğuk teni değdiğinde tenine bir kurşun gibi, dönmek ya da döndürmek istersin bir şeyleri. Ama unuttuğun bir şey vardır artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır...
kendi açımızdan düşündüğümüzde dönmeyen sevgili çok kıymetlidir, ama dönmediği zamanda küfür ederiz hemen. ancak bunu biz yaptığımızda... inanın süper bir rahatlık içerisinde oluyorsunuz. ohh be dünya varmış
arnavuttur ve inadı tutmuştur.
büyük ihtimalle "denilen onca şeyden" ötürü bayılmıştır içi, ekmek falan yiyordur bastırsın diye. ısrar ne fena şey. oysa iki kelam bi rahat bırakılsa tıpış tıpış geri dönecektir, ama böyle her dakka her dakka bi şey söyleyince gittiğini fark edememiştir ki geri dönmesi gerektiğini fark etsin.
(bkz: a true lad) (bkz: harbi delikanli)