Sıcak ve soğuk eşya üreticisi.
Daral(t)mak,bık(tır)mak.
kombi konusunda uygun veya pahalı elteratifleri olan marka. baymak eko vardır. hem uygun hem de 120 m2 ye kadar olan evleri ısıtır.
karşıdaki insanı sıkmak, sıkıntıya sokmak, kafa atacak duruma getirmek. bi de bayılmak vardır ki bu entryle bi alakası yoktur.
keyif kuşağı * sermayedarıdır
en ucuz kombi..
avrupa yakası dizisinin aralarında reklamdan önce reklam sonra filmin başında filmin sonunda kısacası heryerde karşımıza çıkan isminin manasıyla özdeşleşen kombi üreticisi.
(bkz: bayhan)
rüzgar etkisiyle teknenin yan yatmasıdır efendim.
yoğuşmalı kombi.
ağlayan sincap maskotu.
insanı çileden çıkaran, soğukta kalırım daha iyi dedirten,kışın her hafta evine arıza gidermek için gelen servisçilerden oluşan ısıtıcı üreten firmadır.
1 . Yiyecek baygınlık vermek, mideyi bulandırmak, midede ezinti yapmak.
2 . Aldatmak, kandırmak, etki altında bırakmak.
3 . Can sıkıntısı vermek, sıkmak, bunaltmak. *
bir başlığı açarken sözlüğe sözlük gözüyle bakanlara verilen sıkıntı. mesela "bayan" yerine "kadın" kullanamamak. insanları "tip"lemek, "model"lemek. x'den hoşlanmayan "kız modeli" yerine "x'den hoşlanmayan kadın"ı hatırlamak çok mu zor? daha iyi bir ihtimalle "x'den hoşlanmayan insan" demek çok mu zor?
"sürekli annesini hatırlayan tip" yerine,
"sürekli annesini hatırlayan insan" demeyi hatırlamak çok mu zor?
bunca yıllık sözlükçü olarak hala inadına yapıyorsanız bayıyorsunuz harbiden "tipi tip"e hakaret ediyorsunuz.
"helal olsun"
ne diyeyim?
z neslinden haberi olmayan pazarlama profesörü yöneticilere sahip, kurum kültürü kurmakla ücret arasındaki bağlantıyı çözememiş kuruluştur.
(bkz: sayın bayan)
abartısız 50 dakikada anca müşteri hizmetleri ile görüşülebilinen, tahmini 3 çalışanı olan ( müdür, müdür yardımcısı ve sekreter. ), merkezi siztem ile ısınan bir apartmanın kış kıyamette bozulan kombisine bakım için 5 gün sonrasına gün veren ve bunu eleman eksiksizliğinden kaynaklandığını söyleyen ( yığınla iş var para geliyor ve bir okadar da işsiz var. al işe. ama yok halk salakya beklesin 5 gün. BAYmak ne kadar çok para kazanırsa o kadar iyi. ! ), kıçınızı yırtsanız yardım etmeyen, insanı çileden bayan, adıyla uyumlu kombi üreticisidir.

şaş kaza baymak almaya görün, yandığınızın kanıtıdır. o güleryüzlü satıcıların aksine moron mu moron müşteri hizmetleri ve teknik servisleri vardır. yıllık bakımını yaptırsanızda her daim bozulan bir kombi mi olur ? yok kardeşim almayı bırakın, düşünmeyin bile.
her üç ay'da bir teknik servisi çağırmaya sebep olan kombi markasıdır.
isminin hakkını veren marka.
garip garip sesler çıkaran kombiler üreten firmadır. hiç normal çalışanına denk gelmedim. ucuz olsa gerek ki ev sahipleri bu markayı tercih ediyor.
(bkz: murat akdoğan)
(bkz: baxi group)

ürünlerini kimseye tavsiye etmem..
Kabak tadı vererek, Göze soka soka ısrarla Yapılanlarla ve hala yapılmaya devam edilenlerle,sıvadınız Artık yeter manasında kullanılan kelimedir.
Ocean luna 24fi model bir kombisine oda tremostatı takılıp takılamayacağını merak ettiğim marka. Kombi cihazından anlayanlardan yardım bekliyorum arkadaşlar. Hayırlı forumlar.
Yerli bir markadır. Rakibi

(bkz: vaillant)
BAYMAK YÜZDE 100’Ü HOLLANDALI BDR’NiN

Türkiye ısıtma sektörünün önde gelen kuruluşlarından 46 yıllık Baymak'ın yüzde 100'ü Hollandalı BDR Thermea'nin oldu.iSO 500 listesinde 243'üncü sırada yer alan Baymak’ın 2011 sonu itibariyle cirosu 316 milyon lira seviyesinde bulunuyor.Baymak'ın ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan'ın elindeki hisseleri devretmesiyle, şirketin yüzde 50'sine sahip olan BDR Therma, Baymak'ın yüzde 100'üne sahip oldu.