bugün

cicili bicili renkleri olsada inşaat işçisine benzeyen kızdır. son zamanların trendi güya moda sanki cafeden harç karmaya gidecek.
(bkz: kara lastik)
itici tiksinç bir şey. aynı botu inşaat amelesinde görse midesi bulanır(sokayım midesine bu arada), kendi bok kadar para verir moda olur, peh.
en ufak bir eleştiride " bunlar ayağı çok sıcak tutuyor bir kere tamam mı!" diyerek çirkin bir ağız yamması ile kendisini savunmaya çalışan kızdır. hayır bir de leopar desenlileri falan var onlar hepten görüntü kirliliği. Anlayamıyorum işte ben bu kızları. birisi çıkıp sadece donla gezmek moda oldu dese onu da yapacaklar. azcık izin ver beynine bak devreye girsin canım.
taksimde saçını başını yolmama ramak kalmış kızdır. o gün yaşadığımız olaydan sonra o çizmelerden birkez daha nefret etmemi sağlamıştır. ( benim ki kişisel birşey, giyenler üzerine alınmasın ).

hatun kişisi ayağındaki o lastik çizmeler ve kolunda tiki bir oğlanla bara girer. aldığı botlar bir de şöyle birşey olunca hayli hayli farkederiz kızı http://www.dantelelisi.com/elisi/lastik-cizme . yanında da tiki camiasından birkaç arkadaş daha. kızda hava 1500'dür. kolundaki oğlan yakışıklıdır ama belli ki biraz zeka özürlüdür. bir şekilde bir zaman sonra bakılır ki kız bizim masadan bir kız arkadaşı gözüne kestirmiş doğuştan gelen bir yüz lekesi üzerinden dalga geçer. "ulan hayvanın evladı, biz gündüz zor görürken sen nasıl gece gece gördün, neyine dalga geçiyorsun kancık" deyip tepeler atmışken yan masadan gelen orospu gülüşleriyle iyice öfkeleniriz. kızlar oğlanlarla öyle bir yırtınarak gülüyordur ki etraftaki birçok masa yarı alaycı, yarı sinirli tikiler masasını süzüp durur. arkadaşımız bozuntuya vermez, belli ki kavga çıksın istemez. masamızda hiç erkek yoktur zaten, başımızı belaya sokmamak için duymazdan gelir.
ama ben artık taşmışımdır, gereken yapılacak, şeytana ruhumuzu 2 dk.lığına ödünç vereceğizdir. şimdi saçını başını yolsam boşuna karakolluğuzdur zaten ( aslında hala pişmanım bunu da yapmadığıma ) . en iyisi bu kıza iyi bir ders vermektir.

o gün için yeterince al benisi olan ben en nihayetinde intikam için naylon çizmeli kızın erkeğine bakmaya başlarım. bakışlarımı yakalayan fırsatçı çocuk belli ki çizmelinin 70 cm beline el dolamaktan bıkmış bana takılır. biraz zaman geçer, tuvalete bahanesiyle kalkılır. oğlan mesajı alır, tuvaletin önüne gelir, numarasını verir. tam gitmek üzereyken koluna girilir. çocuk şaşkınlıkla kurtulmayı bile akıl edemez ( biraz zeka özürlü demiştik sanırım). kızların masasına kadar bilinç dışı gelmek zorunda kalır. oğlancık koldan çıkarılıp ait olduğu inek butlu kollara takılır, kıza dönülür, telefon numaralı kağıt önüne atılır ve şöyle denir:

"pardon usta, kazmanı düşürmüşsün"

2-3 masa kahkalarla yıkılır (yere düştü bir tanesi alkolünde etkisiyle, şahitlerim var). kız hıçkırıklarla kaçarken masadakiler toparlanıp peşinden gitmeye çalışır. doğum lekeli güzeller güzeli arkadaşım bana tebessümle göz kırpar. şeytandan ruhumu geri alırım ve gece mutlu mesut biter.

ama o botları artık hiç sevmem. sevemem.
Sağanak yağmur altında, fırtına kıyamet su dolan caddeden arabasını çekmeye çalışıyordur.
belediye işçisi olan kızdır. gene bir yerleri kazmaya gidiyordur.
naylon çizme giyen bir kız barda düşürülmüştür ardından sana mı gidelim bana mı gidelim muhabbeti sonra gidilecek ev kararlaştırılır. eve gelinir hatun kişi çizmeleri bi çıkartır akşama kadar naylon çizme içinde kalan ayaklar öyle bir koku yayarki bütün seksapellik götte patlar. bu bir senaryo ama kokar lan o.
moda diye her boku yapar bu.
her ne kadar işçi gibi görünse de yağmurda çamurda dilediğinde gezebilen kızdır. gerçi klâsik kıyafetin altına deneyenlerde tanımsız, tarifsiz bir şeye benziyor ama olsun.
kafkasya cephesine savaşa giden rus askeri gibidir. bu nedir amına koyumdur, moda anlayışınızı sikiyimdir.
pederin memuriyeti sebebi ile 90 lı yıllarda çocukken doğu illerindeydik. bulup bulabileceğimiz giyilebilecek ne makul kışlık lastik çizmeydi. kendimizi yoksun hissettik uzun zaman. ama lastik çizme deyip geçme o zamanın hem sıcak tutan hemde o soğuşta karda kışta içine su almayan ender giyeceklerdendi.
ulan şimdi o lastik kara çizmelerin üzerine çiçek deseni yaptılar "estetik yoksunları" moda diye üzerine atladı. sikyiim sizin moda duygunuzu. bizim köyde hala sizin giydiklerinizin siyahını mavisini 5 liraya satıyolar malsınız.
Kanalizasyondan cikmis gibi bir his verir insana. Sanki 5 dakika onca sehrin altinda gezmis sonra insan icine cikmis da naylon cizmelerini cikarmayi unutmus.
o naylona birkac yuz tl verdigi dusunulunce aklindan da suphe edilebilir. hele bir de naylona laylon diyorsa yeme de yaninda yat.
ayakları fare ölüsü gibi kokacak olan kızdır.
saçına ek takan, tüylü yelek giyen kız olma ihtimali yüksektir. Beyaz renk naylon çizme giyiyorsa kotunun renginin çıkması an meselesidir.