bugün

hande yener in son albümünde * yer alan bana göre en güzel şarkısı.söz ve müziği mete özgencil e aittir.sözlerinide yazarım hiç çekinmem..

Nasıl zor şimdi, tanışmak başka biriyle
yeniden kurmak o devrilen cümleleri
anlatmak kendini, ilk kez anlatır gibi
dinlemek herşeyi, unutması zor olsun diye.

sevdiğim film hangisi
en sevdiğim şarkı şiir şair yazar çizer siler bozar zamanın silgisi
silse yine iyi
tükenmiş bir kalem inadında kalır izi
sen boşversen boşvermez beni.
hande yener' in belkide bu albümde en anlamlı ve en güzel şarkısıdır. yeniden yine.. aynı döngünün devam ettiğini en güzel anlatan şarkı.
(bkz: repeat)
hande yener' in albümlerinde olup olabilecek en güzel 45lik. özellikle müziği enfes.
mete özgencil'in şarkılarında sıkça rastladığım bir durum. Yalnızca kulağa hitap edişinden çok ruhi bir doygunluk, hayati bir ağırlık bu tür bişiler var onun şarkılarında. Tıpkı "onlar yanlış biliyor","vakit varken" dekiler gibi.
aşk yeniden diyip bir heyecanla aşka atlayıp klasik tanışma, kaynaşma fasıllarında baygınlık geçirme halini hande yenerin dile getirdiği şarkı.

cidden baygın bir durumdur.
-burcun ne?
-balık. senin?
-oğlak. biliyor musun son sevgilimin de balıktı. aslında tüm sevgililerimin balıktı.
-ne tasadüf benim de tüm sevgililerim oğlaktı.
-e bu durumda sevgili olmalıyız. hadi olalım.
üşengeçliği , hep başa saranlık olan yenilik adı altındaki muhabbetleri pek bir güzel anlatan şarkı.
yeni bir şeylere başlamanın zorluklarını, kendini defalarca başkalarına anlatmanın sıkıcılığını anlatan şarkıdır.
bir hande yener sarkisi.
apayri albumundedir.
Hande Yener' in bir şarkısı. Sözleri:

Nasıl zor şimdi tanışmak başka biriyle yeniden kurmak o devrilen cümleleri,
Anlatmak kendini ilk kez anlatır gibi, dinlemek her şeyi unutması zor olsun diye....

Sevdiğim film hangisi, en sevdiğim şarkı, şiir, şair.
Yazar, çizer, siler, bozar zamanın silgisi, silse yine iyi.
Tükenmiş bir kalem inadında kalır izi sen boşver sen boş vermez beni geri.

Nasıl zor şimdi.
Nasıl zor şimdi.
Nasıl zor şimdi.

Nasıl zor şimdi.
Nasıl şimdi zor bulmak...
nasıl zor şimdi bir bilsen gözlerimi açmak dünyaya. sıkılgan, tükenmiş kalbimin kapılarını açmak yeniden, birazcık temiz hava için. öyle zor inanki bıraktığın göçükten sağlam parçalarımı canlı cıkarmak. okadar cok kaldılarki o güçüğün altında, yaşamalarına medet ummak nede gereksiz bir uğraş. sende bende kimse uğraşmasın en iyisi bırakalım zaman toparlasın bedenimi bıraktığın göçükten.
hande yener'in, bozulmadan önce yaptığı albümünün* en güzel şarkısı. yeni bir şarkı olsa, tarafıma uyarlandığını düşünürdüm. harika sözler, harika bir ses... basbaya harika...
"o" durumu en iyi anlatan şarkı.
yeni sevgili.
coğrafya değiştirmek gibi, ülke değiştirmek gibi. tuhaf bir şey. can attığın ama zorluğu seni geberten şey. işte bu durum, daha iyi sözlerle anlatılmadı. budur. şarkı da budur.
ayrılık sonrasını, ölüm sonrasını hatırlatıyor bu şarkı.
hayatında oluşan koca bir boşluk ve anılar. geriye kalanların.
artık öncesine ait fotoğrafları kucaklamayı bir kenara bırakıp, kaldığın yerden devam etmek zorundasındır. burnunu çeke çeke belki, ite kaka...

(bkz: hayat çok garip)
mete özgencil'in bir süpriz yaparak seslendirdiği sitesinden* de ücretsiz indirilebilinecek güzel şarkı.
mete özgencil'den daha iyi özetleyebilen varsa durumu çıksın burdayım desin. " her dönem " şarkısı. "hadi baştan" şarkısı.
uzun bir ilişki sonrası, yaşanılan onca kötü tecrüben sonucunda aç dinle bu şarkıyı özetlesin sana herşeyi.

--spoiler--
nasıl zor şimdi, tanışmak başka biriyle
yeniden kurmak o devrilen cümleleri
anlatmak kendini, ilk kez anlatır gibi
dinlemek herşeyi, unutması zor olsun diye
--spoiler--
Yılların eskitemeyeceği bir mete özgencil şarkısı.

''En baştan anlatmak değilde,
ilk kez anlatıyormuş gibi yapmak çok zor.''
bir mete özgencil şaheseri.
Dinleyin bence güzel şarkıdır.