bugün

sakin gecen bir yeni yila merhaba partisinin ardindan* arka fonda defalarca dinledigim sarki oldu bu aksam. onceleri dinlerken dusunuyordum ki; biraz fazla mi kaptirdim acaba sarkiya kendimi? daha ne gunler yasanir bu hayatta, bosuna kederlenmeye gerek yok, gecer nasil olsa diye. ama sarkinin sozleri hic olmadigi kadar derinden yaraliyordu bu defa beni. ardindan soylendim kendi kendime; omrumun ucte biri bitti diye. aslinda benim icin bu sarki diye dusunmeye basladim. hic gozyasi dokmeden agladim, agladim, agladim.
muhteşem bir sanat müziği eseri.
iki kişilik içki sofralarında,
ayrılıklarından pişman,
orta yaş ve üstü
ya da
bu tarz müziklerden zevk alan dünkü çocukların

dinleyerek mest oldukları,
birinin rakısını,
diğerinin de şarabını ya da yine rakısını yudumlayarak geçirdikleri güzel bir gece yemeğinin şarkısıdır.

güzeldir.

peşün edit: iki kişi - bir kız bir erkek.
(bkz: Hani o hastaneye taşındığınız günler)
sadece zamanın geçmediğini haykırır.

(bkz: ülkeden transit geçen boru)
(bkz: link yok mu link)
linkte benden;
http://www.youtube.com/watch?v=MluKTm68UpY
güftesi nihat aşar'a, bestesi teoman alpay'a ait, hicaz bir eserdir.

samime sanay, belkıs özener, mustafa sağyaşar, gönül akkor, seçil heper, mediha şen sancakoğlu ve alaattin şensoy gibi isimler tarafından yorumlanmıştır.
belkıs özener in sesinden dinlediğiniz zaman, gecenin 03:50 sinde 20 li yaşlarını yaşayan ergen kafalı bir sözlük yazarını sanki 70 yıl yaşamış da nasıl geçti lan onca sene triplerine sokmuştur.

beni değil lan bir arkadaşımı. ciddiyim. *
görsel
zeki mürenden dinlendiği takdirde öldürür adamı. defalarca dinlenen türk sanat müziği eserlerinden. özellikle "güzelliğini kalbimde taşıyorum ve mutluluğumuz geri gelecek gibi" dediği yerler yaralar sizi. sözleri çok güzeldir.
gezi parkına gönderme yapılırken kullanılan şarkı sözüdür.

görsel
muazzez ersoy'da çok iyi yorumlar bu şarkıyı. oturup bi 35'lik deviririm onun sesiyle bu şarkıda.
Zeki müren'den kesinlikle dinlenmesi gereken eser.
Hala güzelliğini kalbimde taşıyorum...
Zeki mürenden dinlenmesi gereken muhteşem eser.
şu an tarkan'dan dinlemekte olduğum, tam anlamıyla efsane denilen o eserler arasında yer alan şarkı.

nasıl yakalamıştık, saçlarından baharı ..
Bilmem.
O güzelim yıllarım.
Ne güzel bir eserdir. Evet.
https://youtu.be/UU5XyTXFVjE

Cem adrianda güzel söylemiş. Bu adamda ne söylese güzel oluyor.
"nasıl geçti habersiz, o güzelim yıllarım, her anını eksiksiz hatırlarım, hani o saçlarına taç yaptığım, hani kuşlar ve binbir renkli çiçekler, nasıl yakalamıştı, saçlarında baharı" diyen nostaljik parça.