bugün

hayatın ufak anlamlarından.denemeyi pek düşünmemiştim. bir gün sevgilimin ricasını kırmadım, tadıyım dedim. fena sayılmazmış doğrusu. yarım saat dumanlı olmak pek bir şey kaybettirmiyor. hafif uyuşturması keyif verici. olmasa olur mu? tabiki. zaten son zamanlarda sevgilimin diğer ricaları üzerinde çalışıyorum. iskoç viskileri. içki içmeyen, nargile tüttürmeyen adamı keş yapacak hatun. içkime ilaç atacağı günleri beklemekteyim. köh köh köh.
kadına yakışmayan.
hiç denemediğim ama bu pazar deneyeceğim, zararlı olduğundan sıkça söz edilen geleneksel tütün içme aracı.
tok karnına yanında çay yahut kahve ile mükemmel giden ve birde tavla oynuyorsanız tadın yenmez meret.
Eğer alışık değilseniz baş dönmesi, mide bulantısı, halsizlik, kusma gibi yan etkileri vardır, dikkat etmek lazım.
yaz sıcaklarında pek gideri olmayan mükemmel şey. ailecek beğenerek içiyoruz efendim.
--spoiler--
Sigarayi Puro, Puroyu Pipo, Pipoyu Nargile, Nargileyi ÖLÜM bıraktırırmış...
--spoiler--
apayrı bir kültür ve zevk aracıdır. hayatımdaki yeri çok büyüktür. şu ramazan günlerinde içememenin acısı ile içimi burkandır..

ayrıca hakkında daha fazla bilgi için şu yazılarımı tavsiye edebilirim* ;

(bkz: muzlu nargile/#8081419)
(bkz: güllü nargile/#8983100)
(bkz: kavunlu nargile/#8983359)
şeftalili olanı ice tea havası verebilir.
sigara içmeyen insanların içmesine anlam veremediğim bi şeydir bu nargile madem sigara içmiyosun biliyorsun onun zararlarını kötü birşey olduğu neden nargile içersin ki belki daha hafif falan dersin ama saçma yani ikisinde de dumanı içine çekiyorsun ikisi de zararlıdır.
tophane salaş olmuştur...mekan bellidir..burada yazıp mekanın adını o*ospu etmenin de lüzumu yoktur...bilen bilir...
Bana yararı olduğunu söyleyebileceğimdir.
Şöyle ki; içince bir ay sigara içmiyorum. Nasıl? Arada bi ciğerlerin de dinlenmeye ihtiyacı var ama.
benim için ottoman nargile'dir.
yapması ve içerken temizlenmesi bilgi ve özen ister. içiyorken folyonun üstünde biriken küllere maşa ile vurmak çok yanlıştır. marpuçtan içeriye doğru üflemek daha büyük yanlıştır. yapılması gereken sadece külleri üflemektir. ayrıca közler tüm tüm konmamalı; minik parçalıklara bölünüp dış çevresine dizilmelidir. aksi hallerinde nargilenin ömrü çok kısa olur ve boğaza acı tat verir.
ergenken heves edilen, biraz büyüdükçe sevilen, yaşlandıkça saygı duyulan zehr-i keyif.
tönbeki tütününü alıp şarap yada kanyakla harmanlayarak keyifli tatlar yaratılıbilen bir icattır .

not: nargile içerken yanında sigara içerek apaçilik yapmaya gerek yok .
mimar sinan'ın süleymaniye camii akustiğini sınamak için tütünsüz içtiği..
bir çok yanlış bilinene kurban gitmiş zevk aracı. birincisi tabiki faydalı yada zararsız demiyoruz. ancak öncelikle sigaradan daha zararlı olması büyük yalan. bu sigara içenlerin kendisini kandırması. günde bir nargile günde 1 paket sigaradan yeğdir.ayrıca günde bir nargile içemeyeceğini birçok yerde ulaşamayacağını, evde kolay kolay yapıp içemeyeceğini de düşünürsen sadece nargile içip sigara içmeyen birisine abi çok zararlı diyen sigara tiryakileri komik oluyor. sigarayı hergün her şekilde şartlar ne olursa olsun bir paket içiyorsun. annen ölse, baban ölse, takım şampiyon olsa, küme düşse, sevinsen, üzülsen, aşık olsan, ayrılsa, evlensen, boşansan içiyorsun. nargile ise hem gerçekten zevk için hem gerçekten özleyince içtiğin hem bir ritüeli olan bir şey. gerçekten zevk için içiliyor.
Genel kanının aksine tophane de değil erenler cafe de kullanılması gereken keyf aracı.
bulaşanın yakasını mezara kadar bırakmaz.
ankaralılar tunus caddesinde tint kafeye gidiyor ve satonun muhteşem damla sakızı nane karışımını içiyor kendinden geçiyor.
gül-elma-nane karışımı efsanedir. Hele birde bulabilirseniz antepfıstıklısı varki aman aman.
taksimde içildiğinde genelde kallavi veya saadabad a gidilmesini öneririm.gerçi taksimi bilen bilir saadabad biraz daha apaçi ve lisesi mekanı olsada orda içtiğim kapiçinonun tadını başka bir yerde alamadım henüz.
sakaryadaysanız ve canınız nargile içmek istediyse 3.sınıf cafelere gitmek hatasında bulunmayınız. ya nispet cafeye gidiniz ya da saklı bahçeye gidiniz. favorim hafif olmasından sebep elmalıdır. bünyeye zarardan çok faydası olan kötü alışkanlıktır.
sigara içmeyenlerin yahut bırakanların oral yetmezliklerini tatmın etme aracı.
bir tür mastübatür..
zamanında hintliler değilde kızılderililer bulsaydı iletişimde çığır açarlardı eminim. hem antidepresan gibi bir şey kanımca. o kafayla ne şiir yazarlardı da dertleri duman duman göğe yükselirdi, süzüle süzüle, nazlana nazlana.
(bkz: dumanla şiir yazmak)