bugün

kadıköy'de kanımca en güzeli barlar sokağından aşağı doğru inen sokaklardan birinde bulunan (viktor levi'nin hizasından sonraki) sadıkpaşa konağı'nda bulunan tütün ürünüdür.

minibüs caddesindeki incir adlı mekanın şaraplı nargilesi içtiğim en güzel nargiledir. denenesidir.

sigara ve alkol gibi, tüketilmesinin çok da abartılmaması gerekendir. bu kadar da takmayın kafanızı bu zımbırtılara, ey tüketmeyenler.
Sohbetle iyi gidiyor. Fakat sigaradan bir farkı yoktur.
kendisini içmeyi çok seven biriyken, kamu spotu olarak verilen tanıtım yüzünden içemediğimdir. nasıl beni etkilediler anlamadım ki...
farsça nargıla dan türemiştir. köken anlami hindistan cevizi kabugugudur. eskiden nargile kabı hindistan cevizi kabuğundan yapilirmıs.
Son zamanlarda sağlık bakanlığı tarafından büyük saldırılara maruz kalan, yarı tütünsü eğlence çeşididir. Sağlığa sigaradan elli kat zararlı olduğu ileri sürülmektedir.
içerken açılıp açılmama muhabbetiyle oldu olmadı geyiğine fazlaca maruz bırakan hededir. kendine geldiğinde öyle çekilir ki bu... yuvarlak halkalar çıkartılır sonra göğe doğru.
her zaman içemesem de arada mutlu kılar. keyif işidir.
bağımlılık yapan zararlı bir tütün ürünüdür. kesinlikle bağımlılık yapar. uzak durunuz. evine alıp içen salaklar falan var onlara zaten bir şey denmez.
Çok güzel yaptığım zararlı tütün ürünü.
Sağlıksız bir ürün ama içeceğiniz yerin temiz olduğundan emin olmadan içmeyin nikotinden dumandan hariç insan salyasına da maruz kalabilirsiniz yada sularında yüksek miktarda bakteri olan bir şişeyi fokurdatıyor olabilirsiniz dikkatli olun.
Yapımı temizliği hakkında yardıma ihtiyacı olan olursa ulaşabilir.
Kafe gibi yerlerde içildiği vakit; solunum yoluyla bulaşabilen her türlü hastalığa sizi davet edendir.
genelde solunum yolu ile bulaşan hastalıklar hafifmişçesine bir algı vardır insanlarda ama tüberkülozu bir düşünün derim.
içmekten keyif aldığım tütün ürünüdür kendileri. uzun zamandır evin köşesinde duran tozlu nargileyi görünce alevlendirme fikrine kapıldım ansızın. itina ile hazırladım nargilemi, adete bir cnc makinesi gibi özenle deldim deliklerini. kömürünü hazırladım ve başladım içmeye. özlemişim biraz kendisini o yüzden derin derin asıldım, duman şov yaptım kendi kendime. yaklaşık bir yarım saat sonra ise kafamın güzelleştiğini hissettim, yatağa zor attım kendimi... ilk defa bu kadar etkilendim açıkçası nargileden, halbuki içine bir şeyde koymamıştım...
her yerde içilmez, her tütün içilmez. istanbul'da çorlulu ali paşa medresesi'nde ankara'da nezih kahvesi veya mısır cafe'de içilebilir. kiminde el fakher çift elma kiminde nakhla kapuçino müdavimliği vardır. solunum yolu hastalığı için düzenli içiyorsanız kendi marpuçunuzu edinerek giderilebilir.
muhabbetin bahanesi olan çorlulu ali paşa'da içilendir.
ciğerleri çok yoruyor. tam bitirmek mümkün degil ama ceyregini bile icsen 2-3 gün nefes nefese kalıyorsun.

bence uzak durun beyler.
nane kombinli olan her türü candır.
eve alsammi diye dusundugumdur. ama bagimlilik yapmasini istemiyorum, ayda bir icecem.
bugün bir dost ile uzun zamandan sonra içeceğim o müthiş şey. iş çıkışını hiç bu kadar sevinçle beklememiştim
Nargile kelimesi Farsçada Hindistan cevizi manasına gelen “nargil” kökünden gelmektedir. Araplar nargileye “sisa” veya “narcila” derken iranlılar bunu “kalyan” diye adlandırmışlardır. Kelime ingilizcede ise “water pipe” veya “hookah” olarak adlandırılır.

alıntı.
sigaranin aksine bayildigimdir. anason ve vanilyalisi tercih sebebidir. üzüm de hoştur. alt kisma su yerine şarap veya süt koydurabilirsiniz.
ucunda zehir olandır.
(bkz: kamu spotu)
iranlıların 'kalyan' dediği tütün içme aracı.
Akdeniz aromalısı tavsiye edilir.
Naneli karisimlarin mideme yaramadigi sey. Bulamdiriyor nedense.
Bir kere denendi ve evet beklenen sonuç: bok gibi.
migren tetikleyicidir. ne zaman kokusu dahi burnuma gelse, hemen mide bulantısı ve baş ağrısı başlar. sabaha kadar da geçmez.
Bilgi içerikli entrylerimi girer iken kahve eşliğinde içilmesi zevkli olan keyif zımbırtısı.

görsel