bugün

milyonlarca yıldır kadın oturaklı, çok daha kutsal, çok daha annelik içgüdüleriyle hareket eden bir varlık olarak tarih sahnesinde yer edinmiştir kendisine.
içeride kendi yaşamsal mekanlarımızda da, dışarıda da kadına ne kadar öncelik verildiğini, kadının ne kadar el üstünde tutulmaya çalışıldığını görürüz hepimiz. durduk yere otobüste erkeğe yer veren kadın gördünüz mü hiç?

bir düşünün şimdi, kadınların tarih sahnesindeki yeri farklı olsaydı demiyorum, kadınlar şu andan itibaren şu şekilde davransaydı dahi ne olurdu?
örneğin dışarıda hiç tanımadığı bir erkeğin bakışlarına, ya da asılmalarına hemen karşılık verip, anında onun birlikte olma isteğini kabul edip, ilişki sonrası ona hoşçakal deyip, yarın da gücü kuvveti yettiğince başka bir erkekle birlikte olsaydı.yani o bildiğimiz narin, zor kadın hallerinden sıyrılıp, toplumdaki duruşunu bir anda değiştirip her yere mavi boncuk dağıtan bir tip olsaydı.muhtemelen ülkenin değil, dünyanın çivisi çıkardı, ayarı kaçardı her şeyin ve alt üst olurdu evren. ne kimse çalışırdı, ne insanlar yerinden kalkmak isterdi, ne teknoloji ilerlerdi.evlenme teklif eden, çıkma teklif eden kadın ne kadar ki yahu? bir elin parmaklarını geçmez belki çevremizde. kadın daha çekingen, daha narin, daha erkekten bekleyen pozisyonda kalıyor toplum kürsüsünde.

hiçbir şey düşünülemiyorsa, tavuk ve horoz düşünülsün. şimdi tutup da hayvansal içgüdülerle bağdaştırılmasına köpürenler olacaktır bu konunun ama milyonlarca yıldır genetiğe işleyen kavramlardan bahsediyorum.

bazı kavramlar kafamızda tam olarak oturmamış gibi geliyor bana.

-hayat kadını ve onunla beraber olan erkek örneği varsa, jigolosuyla yatan ve hayat kadınıyla beraber olan adamla aynı ruh halinde olan kadın örneği de vardır.

-bir erkek dünya genelinde en fazla ne kadar açılabilir ve bu açılma karşı tarafı tahrik etmede ve baştan çıkarmada en fazla ne kadar rol oynayabilir çok iyi biliyoruz ve şunu da çok iyi biliyoruz ki kadınsal vücut objeleriyle eril vücut objeleri asla ve asla bir değildir.bir kadın, dekolte ve bunun gibi marjinal tarzda giyinerek, erkeği bırakın, bir kadının bile dikkatini çok rahat çekebilir.akıl var mantık var.

erkeğin fahişesi olmaz diye bir şey yok. o daha beter bir durum. kadın ya da erkek farketmez, duygularına sahtekarlık,riya, fesat karışmış tüm insanlar kadın erkek aynıdır.

tüm bunlarla birlikte sabahtan akşama kadar o çok yakışıklı bu çok karizmatik diye erkek muhabbeti yapan kadınlar da gözümüzden kaçmıyor değil. kadınlar sadece duygularını dışa vurmuyorlar erkekler kadar ki bu aslında daha gizli saklı sonuçlar doğuruyor.kadınlar aldatmıyor gibi bir şey de sözkonusu değil.namusun cinsiyeti falan yoktur.
doğru bir tesbit. bekaretin bir tabu olduğu ülkemizdeki erkeklerin pek çoğu uçanı kaçanı düdüklemek isterken iş evlenmeye geldiğinde kız oğlan kız olsun diye bekliyor. ne verdin de ne bekliyorsun demezler mi adama. bu yüzden türkiyede her erkek çocuğun akabinde bir de kız yapılmalıdır ki büyüyünce aman benim bacıma da yaparlar bende kimsenin tavuğuna kışt demeyeyim denebilsin.
bakirelikle ilgili, kızların hafifliğiyle ilgili başlık ve entry'lerin kol gezdiği sözlüğün gözlerimi yaşartan başlığıdır.
güzel ülkemizde ki namusun cinsiyeti kadın olduğundan bizim ülkemizde olmayan bir şey.
"göster amcaya pipiyi" sözleriyle yetişen erkeklerin olduğunu düşünürsek pek de yabancı olmadığımız bir kavram.
namusun cinsiyeti yok ama namussuzların namus algıları karşı cinsimizin bacak arasından maalesef hiç ayrılmıyor.
namussuz zihinleri ile namuslarını lekelemeye çalıştıkları kadınları namus terazilerinin ayarı bozuk kefelerinde tartmaya çalışırlar ama hiç aynaya bakmazlar çünkü namussuzluklarına bakacak yüzleri yoktur.
namusun cinsiyet ile ilgili değil ruh ile, ahlak ile olduğundandır.
"bir toplumun erkeği bozulmadan kadını bozulmaz" ve namusun cinsiyetinin olmadığı gibi aslında dini ve milliyeti de olmaz.
tamamen insanın adam gibi adam olmasıyla ilgili bir kavramdır.
vitrin ürünü de değildir aynı zamanda.
namus kavramının olmaması sanırım daha yerli olucaktır. nedir namus?
sonuna kadar doğru bir tespittir.
erkeğin orospusuna çapkın kadının çapkınına orospu derler

(bkz: genç bir işadamına)
vallaha billaha vardır namusun cinsiyeti yeminlen vardır, namus sadece kadınlara kızlara özgüdür.
tersi varsa ispat etsinler, ben bugüne kadar hiçbir erkeğin töre cinayetine namus davasına öldürüldüğünü görmedim ki!!!
namusun cinsellikle alakası olduğunu düşünen bir toplumun, pek tabi ortaya cinsiyeti de katması normaldir.
günümüz türkiye'sinin kavramakta zorlandığı hadisedir.
erkek içinde kadın için de namusun,eline beline diline hakim olmasıdır şeklinde izahını yapabileceğimiz doğru bir hadisedir.
son zamanların en iyi tesipiti. al şukunu.
olmaz tabiki, sadece bazılarının üstünde daha fazla belli olur.
(bkz: setri avret)
Benim gibi düşünen insanların oldugunu görmekten mutluluk duydugum bir başlık.
Çok doğru bir konuya değinme durumudur. Erkek kadın gözetmeksizin namusa önem verilmesi ve takdir edilmesini tercih ettiğim olaydır.
yeterince iyi bildiğimiz, fakat belki de uygulamada zorluk çektiğimiz bir meseledir. namusun cinsiyeti olduğunu düşünmek, zelilce bir durumdur. nefsi garizelerinden kurtulamayan ve bunun önünü açmaya çalışanların yegane çabası olarak nitelendirilir. olmaması konusunda hemfikir olan onlarca insanın olması beni sevindirmiyor. keşke milyonlarca olsaydı.