bugün

Düşünebilen insanlar tarafından kavranılabilmiş, gerçekçi bir önermedir. Bunu reddeden insanların hemen hemen hepsinin namus kavramının toplum tarafından empoze edildiğini, eğer empoze edilmeseydi hiçbir anlam ifade etmeyeceğini bilmediği de tezime ayrı bir kuvvet katan durumdur.

Aylar sonra gelen edit: Nedense mantıklı fikirler sunmak yerine hemen hemen herkes saldırgan tavırlarda bulunmuş. Nedir bu faşizm? Nedir bu hışım?
Geniş mideli insanlar için olabilir.
yanlış tespit.

insanı hayvandan ayıran duygu sağduyu ve düşünme özelliğidir.

köpek gibi sokakta seks yap o zaman ama ailen de öyle yapsın.
Aynı zamanda insanın bir hayvan türü olduğunun farkına varamayan sözlük yazarlarını da ifşa etmiş olandır.
Namus kavramını anlayamamış birey tespiti.

Anlamıyorum öyleyse malım.
namus kavramı kafaya göre değişim göstermektedir ve bugün başımızda olanların namus kavramını ben almayayım.
Insanları diğer hayvanlarla karıştıran süpersonik beyine sahip organizma beyanı.
insanları hayvanlardan ayıran sınırlı sayıdaki erdemlerinden birini anlamamış birey söylemi.
ensest ilişkide normal gelsin o zaman. sınırsızlık büyük felakettir.
namus kavramı anlamsız olsaydı ortalık hep orospu çocuğu olurdu..
gerekli olan aslında namus kavramı değil, insanın kendine saygısı olmasıdır.
kendisine saygısı olan insan çalmaz, kandırmaz; bedenine de sahip çıkar.
mervegile gidiyorum diyip köprü altlarında sakso çeken türbanlıların namuslu, kısa etek giyip hiçbir edepsizlik yapmayan kızın adının orospuya çıktıgı ülkemizde gerçektende anlamsızdır.
yanlış tespittir. namus özgürlüğün ta kendisidir çünkü.
Namusu anlamsız görmek namussuzluktur.

Namusu kavrayamamak şeyi kavramış olmaktan dolayıdır.

(bkz: yarrak afedersiniz)

Edit: namus yok diyen herife namussuz dedim eksiledi. Bu da namus kavramının olduğunu kanıtlar net.
--spoiler--
Namus insana ait bir kavramdır. Neden duyunca aklımıza ''kadın'' gelir ? Üstelik de çevremizde namusunu kaybetmiş onca ''adam'' varken.
--spoiler--
namus kavramı başkalarının özgürlüklerini kısıtladığı sürece gereksizdir.
anasının kucaktan kucağa gezmesine onay veren kişi söylemi.
Senin anan olsun anneannen olsun kucaktan kucağa da geziyor muydu diye sorduran başlıktır. Sen ona ana diye biliyorsun senin o doğmamış cocukların hayda hayda ana der.
Bir insanın namusu ve şerefi icin yaşaması hatta bazı bölgelerde ölmesi ne zaman sacma olmuştur diye düşündüren bi başlıktır.