bugün

ideal müslümanın nasıl olacağı konusunda akıl dağıtan ve aslında kendisinin akıla ihtiyacı olduğuna inanılan kişinin saçma iddiasıdır. Aynı adam, müziğin yanı sıra, ilaçların ve messengerın da islam da haram olduğunu iddia ederek sıçmıştır.
(bkz: oha)
müzik haram değildir..allah'ın haram kılmadığını kimse haram kılamaz..ancak müziğe aşırı düşkün olmak insanı allah yolundan alıkoyar..bunda şüphe yoktur..selam ve dua ile.
Aynı zamanda ilahileri hesaba katmayan, götünden din uyduran, inandığını iddia ettiği din ile çelişen kişidir. ilaç içip Allah'ın verdiği hastalığa karşı çıkıldığını savunur. Kendi götüne diken batsa, çare bulmak için götünü öptüreceğinden şüphe yoktur.
müslümanların girmekten çekindikleri toplardan biri. allah için olmayan müzik tasvip edilmez, müslümanım diyen kişiler öyle rock'mış rap'miş dinlememeli pek.
mevlana'da kafirdir zaten.
yanılabilirim ancak islamiyette telli çalgılara yer yoktur. vurmalı ve üflemeli çalgılar kullanılır daha çok.

tabi vurmalı deyince darbuka, üflemeli deyince de klarnet gelmesin akla.
aha şimdi sıçtık dediğim... metal dinliyorum bir de hiç kurtarır tarafı yok.
(bkz: he yav he)
ilahi dinleyen adamdır.
müzik dinlerken annenizin elektrikli süpürgeye sanki bi fbı baskını gibi girmesi ve hunharca makineyi çalıştırması.
gerçektir ama şu zamanda zina, alkol, kumar ve faiz tarzı büyük günahlar bu kadar çokken kimse tarafından önemsenmemektedir.
binlerce kez dedim herhalde, insanın yararına oldukça ve küfür içermedikçe haram değildir. Anladık bok atacaksınız, bari önce araştırın.

not: sapına kadar deistim.
müzik haram diyenlere dikkat edin başta kendisi haramdır aslında ruhsuzluk, fitne, gıybet sarmıştır benliğini...
gönül gözünün de kör olduğunu yazmama bilmem gerek var mı?
Her şeye tamsınız bir müziğiniz kaldı.
cübbeli söyleyince inandığım yargı. çalgılısı olanı haram.
O halde hepimiz şeytanın muritleriyiz.
Ihtilaf vardir ama nakşi tarikine göre haramdir. Def dışındakiler kesin haramdir, def ise belli zamanlarda caizdir.
haram olsa bile din ile çelişmediği yönünden de kimsenin takmadığı anlamsız bir yasak olurdu. ilahilerin varlığı müziğin dinle çelişmediğini gösterir.

iyi müzik, insan ruhunu zenginleştiren, yaşama bağlayan ruhsal gıdalarından birisidir. müzik sevmemek, nefes almayı sevmemekten farksızdır. aksini düşünen yaşayan ölüler olduğu da maalesef utandırıcı bir gerçektir.
Yok devenin nalıdır. nefes aliyoruz o da haram o zaman yahu. hepimiz şeytanin yolculariyiz hamdolsun onzaman ne diyelim.
doğru önerme. müzik ruhun gıdasıysa helal olmayan her kesim gıda ruha haramdır.
Müzik haram değildir.
Kötü içerikli müzik haramdır.
Seni isyana , şirke teşvik ediyorsa dinlememen daha uygundur.
Teferruata takılmayın arkadaş.
benim babama göre herşey haramdı.
geçen hafta 2 ülkenin ortak çalışmasıyla 3d yazicida yapılan kaburga, kanser hastasının hayatını kurtardı. boyle ilerlerse protez bacak, kol vs şeylerde de kullanılacak.

müziğin haram olmasıymıs.. asker cunup ise şehit olurmuymus, ileri derecede oral iliski harammiymis...

beyninizi sikeyim.
wowowow haram.
MÜZiK EVRENSELDiR, HADi BUYUR.