bugün

aşkın için babamı keserim, sana ihanet ettim çok hoşuma gitti yine yapıcam, hayat boş pompala coş tarzı sözlerle yarı çıplak bilinçaltı danslar eşliğinde insanı azdıran şekilde ise haram sayılır.
dünyaya zararı olmayan ne varsa günah, ama insan öldürmek, sömürmek, savaşmak, ayrım ve cinsiyetçilik ibadet, şu dinler midemi bulandırıyor.
Müzikte cinsellik ve dinsel duyguların al aşağı edilmesi günahtır...
Annamadim ben ya.
insanı allah'tan uzaklaştırıyorsa haramdır. yaklaştırıyorsa helaldir.

(bkz: ezan)
(bkz: taleal bedru aleyna)
Susarmısın geri zekalı sarı çiçek ağlıyor şuan .s.s.s
ODTÜ'de Hukuk Fakültesi'nin bulunmasına eşdeğer meseledir.
müziği bilmiyorum ama kadın sesinden dinlemek haram sanırsam.
görsel
Yan komşularıma göre gerçek olan durum. Hem de dibine kadar.

Bugün iki dakika elime gitar aldım sessizce çalıyordum yine duvara vurmaya cüret ettiler.
Şimdi evdeki bütün kolonlar sayesinde duvarın dibinde bir metallica konseri var. Dinlesin orospu çocukları.
Kişinin akıl ruh psikolojik yapısını sarsacak onu derinden etkileyip günaha isyana sokacaksa bu dinen uygun olamaz. Mesela murat kekillinin bu akşam ölürüm adlı şarkısıyla intihar eden insanlar oldu. Yada orhan gencebayın batsın bu dünya şarkısında geçen ben ne yaptım kader sana, mahkum ettin beni bana, her nefeste bin sitem var, şikayetim yaradana sözlerine tempo tutup destekleyenlerde farkında olmadan harama dolayısıyla şirke bulaşıyorlar. insanın dinleyeceği müzikleri iyi seçmesi lazım kısaca.
ilahi nedir diye sorduran durum.
Müziğin iyi olanı , kurban bayramında Allah rızası için hayvan kesilmesi.
Kötü isyankar yahut şirk içeren şarkılar ise , hindistan da buzağı'ya tanrı denmesi gibi bir şey.
Kur'an güncellendi galiba diye düşündürtür.

(bkz: yok artık)
insanı şevke getirdiği için haram deniliyor. günahtır ya.
MÜZiK EVRENSELDiR, HADi BUYUR.
wowowow haram.
geçen hafta 2 ülkenin ortak çalışmasıyla 3d yazicida yapılan kaburga, kanser hastasının hayatını kurtardı. boyle ilerlerse protez bacak, kol vs şeylerde de kullanılacak.

müziğin haram olmasıymıs.. asker cunup ise şehit olurmuymus, ileri derecede oral iliski harammiymis...

beyninizi sikeyim.
benim babama göre herşey haramdı.
Müzik haram değildir.
Kötü içerikli müzik haramdır.
Seni isyana , şirke teşvik ediyorsa dinlememen daha uygundur.
Teferruata takılmayın arkadaş.
doğru önerme. müzik ruhun gıdasıysa helal olmayan her kesim gıda ruha haramdır.
Yok devenin nalıdır. nefes aliyoruz o da haram o zaman yahu. hepimiz şeytanin yolculariyiz hamdolsun onzaman ne diyelim.
haram olsa bile din ile çelişmediği yönünden de kimsenin takmadığı anlamsız bir yasak olurdu. ilahilerin varlığı müziğin dinle çelişmediğini gösterir.

iyi müzik, insan ruhunu zenginleştiren, yaşama bağlayan ruhsal gıdalarından birisidir. müzik sevmemek, nefes almayı sevmemekten farksızdır. aksini düşünen yaşayan ölüler olduğu da maalesef utandırıcı bir gerçektir.
Ihtilaf vardir ama nakşi tarikine göre haramdir. Def dışındakiler kesin haramdir, def ise belli zamanlarda caizdir.
O halde hepimiz şeytanın muritleriyiz.