bugün

fırsatını bulduğunda öldüreceği kafirlerden, mürtetlerden saygı beklemek onları enayi yerine koymaktır.
müslümanları fırsatını bulsa bir kaşık suda boğacak olan kafirlerdir. bu şuna benzer yahudinin biri, bir gün hasmı olan bir müslümanı tenhada yakalayıp dövmeye başlamış, hem vuruyor hemde bağırıyormuş. imdat adam öldürüyorlar diye. aynı hesap.

şu an dünyada kimin kanının döküldüğüne bir bakın gerçekleri anlarsınız.
Ben Müslümanım, 7 atamda Müslümandı. islamiyet adı altında bir kişiyi öldürmemişlerdi. Evet, ben saygı bekliyorum.

Satanistlerin 90'lı yıllarda yaptığı katliamları ne çabuk unuttunuz? Yaşın büyük ihtimalle 10-15 arası olduğu için tabi hatırlamazsın. Fakat deep web gibi sitelerde halen yapılıyor. sadede gelelim; şimdi ben tüm ateislere, inançsızlara; hakaret etsem, sövsem, alay etsem haklıyım. O zaman sen de benden saygı beklemeyeceksin.

Al ateist arkadaşım, mala anlatır gibi anlattım. Saygı içinde hemde. Zormuymuş? Sizden tek beklediğimiz de bu. Ama siz ne yapıyorsunuz, ergen kafanızla klavyeden çok güzel havlıyorsunuz.sl
bence insanın inandığı şeylere saygı gösterilmesini beklemesi en doğal hakkıdır, burda konu müslüman, budist, hristiyan değil, konu her dine her inanışa saygı göstermek. yani isterse karşındaki insan tencereye tapsın, bunu onaylamak zorunda değilizdir yine de saygı göstermek zorundayızdır.
başkasına zarar vermediği veya özel hayatına müdahale etmediği sürece gayet normal olandır. garipsenecek ne var bunda anlamıyorum.
bir kişinin taptığı şey (burada allah), saygı beklenen kişiyi öldürmeyi emrediyorsa (burada kafir, mürtet) o kişinin inancı saygıyı haketmez.
Beni güldüren beklentidir.

Ne zaman bir dine inanan görsem haykırmaktan kusasım gelir.

Benim yaşam alanıma müdahale etmediği sürece öküz başlı antilopa bile tapabilir sorun değil. iş mahalle baskısına gelirse misliyle ödetirim.
ayrıca bakınız:
müslümanların inanca saygı beklemesi
müslümanların bize saygı duyulmuyor serzenişi
müslümanların gayrimüslümlerden saygı beklemesi
Saygı beklemiyoruz.
Saygı duymak zorundasınız.
Duymayan delikanlı çıksın çarşıya da bunu beyan etsin yiyorsa.
Diger din ve inanclara her turlu iftira atar, hakaret ederler. Yok hristiyanlar isya tapiyormus! Yok yuz tane kitaplari varmus! Yahudiler lanetliymis.. cartta curtta. Sonra kendi inanclarina saygi beklerler. Hadi leyn..
sen konuyu tamamen yanlış anlamışsın fikri.

bir müslüman olarak bana saygı duyma ama islam'a laf atma. beni rahatsız eden bana saygı duymaman değil dinime, peygamberime, kitabıma, allah c.c.'ne küfretmendir.

bize kitabımız apaçık diyor ki allah c.c.'nü inkar edenlerle dostluk kurmayın. bu minvalde dostluk kurmuyorsakta bulduğumuz yerde de zülmetmiyoruz. ama onlar durduk yere müslümanlara zülmediyor islam hakaret ediyor.

size göre uçta sayılan basın organlarımıza bakın hangisi bir yahudinin, hristiyanın, veya diğer dinlerin değerlerine saldırıyor, tebliğcilerine hakaret içerikli karikatür veya yazı yayınlıyor.

beyni olan her insan bunun bundan başka bir şey olmadığını bilir. ancak siz doğrudan islam düşmanı olduğunuz için kendinizdeki pisliği müslümanlara ve islam'a yamamya çalışıyorsunuz.

gerçeği biz bekliyoruz, siz de bekleyin...
en doğal hakları.

espri yaptığını zannederek saçma salak konularda adamların inançlarıyla alay etmek düşünce özgürlüğü olmuyor pek.

bu başlık altında bile armut armut ifadelere rastlıyoruz. bu ise dine eleştiri getirenlerin hiçbir bok bilmediğinin bir diğer kanıtı.

din ve ya inanç dediğiniz şey ile ideoloji arasında ve ya modern ideolojiler arasında hiçbir fark yoktur. din de medeniyetin bir parçasıdır. dolayısı ile bu medeni/kültürel yapı karşıtı ile çatışmak zorundadır ki ayakta kalabilsin.

hiçbir şey değilse bile din olgusunun antropolojik değeri vardır insanı tanımak ve anlamak açısından. hatta tarihi bile anlamlandırabilmek açısından dahi.

dolayısı herhangi bir inançtan ya da inançsızlıktan olan insanların değerlerini onları dünyaları olarak görüp oldukça hümanist bir dünya şeklindeki ütopik ve aptalca nazarlardan din olgusuna bakmamak gerekir.
Haklı olan beklentidir. Neden beklemesin ki eğer o da karşısındaki insanların inançlarına saygı duyuyorsa. Bir ateist, Hristiyan ya da Yahudi de bunu bekleyebilir ki ona da aynı şekilde saygı gösterilmelidir. Birbirini yererek, fütursuzca eleştirerek hiçbir yere varamayız. Çünkü o kişi senin demenle hakikaten bu adam/kadın haklı ben en iyisi dinimi değiştireyim bu çok mantıksız demez. Sadece sana kin besler. Umarım bunu aşıp daha güzel şeyler üzerine tartışabiliriz.
yaşadığım diyalog ;
şeriatçı terörist, tecavüzcü... dinin bu değil mi ?
neyse haddimle susayım yoksa " ay öldüresi var beni " dersin.
ne saygısızlığımı görmüşsün ? gerilmişken, kırılmışken ne saygısızlığımı görüyorsun.
bana göstermek zorundasın.
siz eğer olayı bir tartışmadan kişiselleştirip islama genelliyorsanız kusura bakmayın ama bilimi savunmayın.
biri gitsin afganistan, irana veya uzağa gitmeye gerek konyaya gitsin meydanda allah yok desin. ne yapalar? doğrarlar.

biri de isveçe, japonyaya, izlandaya gitsin, meydanda allah var desin. ne yaparlar?

hiçbir şey yapmazlar.

sikinde bile olmaz hatta.

bu örnek kime saygı duyulması gerektiğini gayet anlayanlar için ortaya koyuyor. saygı duyması gereken taraf bellidir. din için insan öldüren, kendi dışındakini yok sayan, bağnaz, gerici insanlar bizden saygı beklemesin. ben duymuyorum çünkü.
Herkes herkese saygı göstermeli.

Ben inanmayan birisine hakaret edemem. He edersem de saygı beklenem saçma olur.